Morres/Hulst luidt de noodklok 37 voetbalspel PZC Gratis WK VOLLEYBAL Club telt volgend seizoen alleen nog jeugdleden Becht verkast van SHO naar Stedoco Van Gaal: Geen bierdouche bitte! zaterdag 8 mei 2010 door Peter van Kouteren hulst - Een mannenteam was er al niet meer, maar nu de volleybal competitie erop zit is ook duide lijk dat Morres/Hulst volgend sei zoen geen enkel vrouwenteam meer telt. Ronald van Goethem, sinds een jaar weer voorzitter, zag voorts vier bestuursleden afhaken en luidt de noodklok. „Je kunt je tegen veel wapenen, maar niet te gen een mentaliteitsverandering." Jarenlang stond de club bekend om haar jeugdopleiding, die in tal loze nationale titels voor jeugd- teams resulteerde en in de hoogtij dagen in vier seniorenteams in de landelijke competitie. Jan Schut trainde het vlaggenschip bij de mannen, dat in de eerste di visie uitkwam. Gerard Puijlaert had de tweede keus in de huidige regiodivisie onder zijn hoede. Het was in dezelfde tijd dat Guido de Beule de vrouwen in de tweede di visie leidde -en Ronald van Goethem een klasse lager succes sen vierde met de tweede ploeg. Nu het zeker is dat Morres/Hulst volgend seizoen alleen maar jeugd leden telt, staat een meer dan vijf tig jaar oud volleybalbolwerk op instorten. „We hebben misschien de lat wel te hoog gelegd", geeft Ronald van Goethem aan het eind van een ge sprek in mineur aan. „We zijn al tijd een club geweest, die preste ren hoog in het vaandel had. We hebben ons afgevraagd of we niet een recreatievleugel en een presta- tietak moesten aanleggen. De ach terliggende gedachte was dat leden zelf zouden kiezen, waarbij je wel twee keer in de week moest ko men trainen als je voor prestaties ging. Het zal niet meer nodig zijn. Alleen recreanten? Dan is het Mor- res toch niet meer! De sponsor ziet me al aankomen." Van Goethem was jaren geleden gedurende een lange periode voor zitter, trainde diverse teams en was lid van de technische commis sie. „Ik stel alleen maar feiten vast", verzekert hij, als hij zijn re laas doet. „Financieel gaat het goed. De hoofdsponsor is er nog. Weliswaar in afgeslankte vorm, maar er zijn andere sponsors bij ge komen. Het gaat vooral om het sa men willen zijn, samen een presta tie willen leveren en daar plezier in hebben. Er wordt veel te veel in een 'ik'-vorm gedacht, maar volley bal is een 'wij'- verhaal. En wij bie den nu eenmaal geen pretpakket." Zijn verwijten zijn gericht aan het adres van velen, met uitzondering van het uit de tweede divisie gede gradeerde eerste vrouwenteam, dat uit elkaar valt. „Dat was een team dat werkte op basis van inzet en samen willen doen. Als die toch eens meer met elkaar hadden kunnen trainen, dan zouden ze niet gedegradeerd zijn. Veel verlo ren, maar geen ruzie onderling en veel plezier met elkaar. Maar al die anderen, waar kunnen die op te rugkijken?" „Het mannenverhaal is veel eerder al fout gegaan. Ik zal niet zeggen dat ze optimale begeleiding heb ben gehad, maar ze degradeerden met een team waarin best goede spelers zaten. Omdat ze het niveau waarop ze moesten gaan spelen te laag vonden, is een aantal gestopt en zijn er naar België gegaan. Wer ner Tak is daarna met een jeugd- team aan de slag gegaafi. Met een paar goede spelers en een paar minder goede. Ze hebben geen deuk in een pakje boter gevolley bald. Dat is de dood van onze he- rentak geweest." In de vaste overtuiging dat er eer viel te behalen nam hij vorig jaar de voorzittershamer weer over van Frits Linssen. „We zijn het sei zoen begonnen met drie dames teams: één in de tweede divisie, één in de eerste klasse en met nog jongere meiden, aangevuld met adspiranten, in de tweede klasse. Ik zou dat laatste team gaan trai nen, maar een aantal heb ik nooit gezien. De beleefdheid om zelf af te bellen hebben ze niet gehad. We moesten dat team terugtrek ken, waarna we drie adspiranten aan het tweede team wilden toe voegen." Dat was tegen het zere been van een aantal speelsters uit het twee de team. „Ze vonden dat de adspi ranten veel te jong waren, terwijl ze hooguit drie jaar jonger waren. Nu, aan het eind van het seizoen, hadden Els Freijser, Marsha Moeli- ker en Eline Colsen van ons eerste team aangegeven dat ze er geen moeite mee hadden om met ande ren op een lager niveau te spelen. We zijn bezig geweest met een speelster van De Sterre en van Savok, maar dat is mislukt. En speelsters van het tweede team hebben in al hun wijsheid beslo ten elders te gaan spelen. In plaats van te blijven voor elkaar, gaan ze weg voor elkaar." De voorzitter noemt het herhaal delijk een mentaliteitskwestie. „We hebben nog steeds een goed kader, qua contributie zijn we ze ker niet duur. Vroeger waren ze blij dat ze bij Morres mochten spe len. Nu willen ze niet voor elkaar gaan binnen een team, laat staan voor de vereniging. Als ze niet wil len, houdt het op. Dan zijn alle ex cuses goed om te stoppen." De club telt nog zo'n zestig jeugdi ge leden. Van een acht leden tel lend bestuur resteren nog Ronald van Goethem, Elly de Theije, Joop van Egmond en Gabriëlle Pauwels. „Gabriëlle is het enige bestuurslid met spelende kinderen. We gaan met ouders praten en willen dat er opstaan om ons te helpen. Ouders moeten toch inzien dat het ook een beetje hun verantwoordelijk heid is? Natuurlijk hebben wij vie ren ook getwijfeld, maar we vin den het de moeite om door te gaan. Alleen: er staat nergens ge schreven dat wij moeten. Als er niemand opstaat, haken wij ook af Ja", zegt hij, „ik ben wel opti mistisch. Niet super, maar we heb ben alleen maar jeugd meer. Dat kost een bestuurslid echt geen ze ven uur per week." MEEST GELEZEN. 1Ajax speelt met Feyenoord 2. Straat hangt roze was uit 3. Enthousiasme terug bij Visser EN VERDER Alles over de Ronde van Italië die van daag van start gaat, vindt u op onze website: www.pzc.nl/giro STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl WERKENDAM Jean Philip Becht speelt met ingang van komend seizoen voor Stedoco. De club uit het Zuid-Hollandse dorp Hoornaar is onlangs naar de eerste klasse van het zaterdagvoet- bal gepromoveerd. Becht wilde van wege zijn werk dichter bij zijn woonplaats Werkendam voetbal len. De voormalig Terneuzenaar strijdt met SHO nog tegen degrada tie uit de eerste klasse, maar kan in de beslissende fase van het seizoen vanwege zijn huwelijksreis geen rol van betekenis meer spelen. Becht speelde eerder voor Terneu- zense Boys, NAC Breda, Kloetinge, Kozakken Boys en LRC. MUNCHEN Louis van Gaal toonde zich sinds zijn entree in Duitsland altijd zeer geïnteresseerd in de cultuur van dat land, maar aan de vooravond van het titelfeest met Bayern Mün- chen is de Nederlander plotseling wat huiverig. Van Gaal weet dat de coach van de landskampioen in Duitsland steevast wordt getrak teerd op een 'bierdouche'. Hij heeft zijn spelers echter gesmeekt dat ri tueel vandaag in Berlijn achterwe ge te laten. „Ik heb mijn spelers ge zegd dat ik daar niet van hou", zei Van Gaal gisteren. „Maar oké, dat is de kleinste zorg die ik heb", glim lachte de gelouterde coach. Stel je eigen voetbalteam samen en speel zelf mee! Kijk vanaf 20 mei op www.pzc.nl/wkvoetbalspel Voorzitter Ronald van Goethem van Morres/Hulst: „We zijn altijd een club geweest, die presteren hoog in het vaandel had. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61