241 zeeland Hulst houdt filmtheater in schoolgebouw Tachtiger heeft al heel Eeuwige roem inzet van Tragel Games in Clinge Schlagerfestival trekker van Hulsterloofeesten www.deltaridefortheroses.nl Kaarten in Sas FILM Proefin Reynaertcollege geslaagd "Fiets met ons mee!" Zaterdag 12 juni 2010 Richard Bracke (84) gooit zijn wandelschoenen nog lang niet weg The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes zaterdag 8 mei 2010 door Sheila van Doorsselaer HULST - De filmvoorstellingen in het Reynaertcollege in Hulst wor den goed bezocht. Uit de proef blijkt dat in Hulst behoefte is aan een filmtheater en voorlopig wor den de voorstellingen in de aula van de school dan ook gecontinu eerd. Hulst is, na de sluiting van De Ko ning van Engeland, alweer enkele jaren verstoken van een echte bio scoop. Vorige maand werd de kan tine van het Reynaertcollege in de Zoutestraat voor het eerst inge richt als filmzaal. Van de honderd stoelen in de aula, waren er tach tig bezet voor de film Slumdog Millionaire. De rolprent A Single Man trok zelfs 88 kijkers. De proef duurt drie filmvoorstellingen. De laatste, Millennium 3, staat pas 27 mei op het programma, maar toch spreekt Barbara Audenaert van Scoop al van een geslaagde proef „De voorlopige conclusie luidt dat er behoefte is aan een filmtheater. We hebben de bezoekers na de voorstellingen een enquête laten invullen. Negentig procent van de bezoekers bleek erg tevreden. Het enige negatieve puntje dat naar vo ren kwam, was dat het doek wat laag hing, zodat de ondertitels las tig leesbaar waren. Over de stoelen werd eigenlijk helemaal niet ge klaagd. Het zijn natuurlijk geen comfortabele pluche bioscoopfau teuils, maar wel goede stoelen. Desondanks willen we wel wat gaan proberen met kussentjes of- zo." Ondanks dat de film in een school aula wordt vertoond, blijkt het een sfeervolle locatie. De ruimte wordt van de gangen afgeschermd met zeildoeken. Na de voorstelling opent de bar voor een gezellige na zit. Audenaert: „Honderd stoelen blijft wel het maximum. We moe ten er natuurlijk rekening mee houden dat iedereen het doek goed kan zien." Scoop verzorgt de voorstellingen samen met Hulst Cultureel. De voorlopig laatste film in het proef project is op 27 mei het Zweedse Millennium 3. Deze film wordt ge draaid in het kader van de Maand van de Vrijheid. Het filmprogram ma heeft het thema 'Helden' en toert de maand mei door de pro vincie. De voorstelling in het Rey naertcollege in Hulst begint om 20.00 uur. De zaal gaat een halfuur tje eerder open. üffln - I CLINGE - De jubileumeditie van de Hampshire Tragel Games belooft nog grootser en spectaculairder te worden dan de vorige vier edities. Op woensdag 19 mei strijden zo'n 170 deelnemers met een (licht) ver standelijke beperking in negentien teams tegen elkaar om eeuwige roem op de voetbalvelden van VV Clinge. De deelnemende'teams komen dit jaar voor het eerst niet alleen van binnen Tragel, maar ook van Stich ting 't Gors, Stichting Arduin en S8cL Zorg. Ze bestrijden elkaar met spelen als ringrijden, knuffel- werpen, blaasvoetbal en een water race. De Tragelgames werden vijf jaar geleden opgetuigd door toenmalig Ride for the Roses in samenwerking met PZC Inschrijven voor bedrijventeams: door Karlijn de Splenter Iedere dag loopt Richard Bracke uit Sluiskil. Zijn dage lijkse tocht brengt hem vaak naar Sas van Gent, waar hij samen met zijn kameraad Miel de Witte een wandeling rond het zwembad maakt. Een wandeltocht van zeker vijf ki lometer. Dat Bracke dit nog mag doen op zijn leeftijd - hij is jaar- vindt hij zeker bijzonder. „Het is iets wat je echt graag moet doen èn dat doe ik zeker." In totaal heeft de Sluiskillenaar zo'n 16.000 kilometer gelopen in verschillende wandeltochten. De Lentemars in Terneuzen, de avond vierdaagse in Sas van Gent en veel tochten in België, waaronder een Canadese wandeltocht van 35 kilo meter. De tochten bij de zuiderbu ren vindt hij de mooiste. „Ik ben een natuurmens. Ik geniet van al les wat ik rond me zie tijdens het wandelen. Ik hou van het klim men en dalen. Dat vind je veel in België." Zijn tochten houdt hij bij in wan delboekjes, waar ook het aantal af gelegde kilometers in staat. Hij heeft er in al die jaren al veel verza meld. „Hoeveel tochten ik precies heb afgelegd weet ik niet, maar het zijn er veel." stagiair Tim Mechelinck, die van zijn school de opdracht kreeg een grootschalig evenement te organi seren. De games waren zo'n succes, dat ze sindsdien op de jaarlijkse activi teitenagenda van de afdeling bewe ging van Tragel zijn geplaatst. Het aantal deelnemers aan de Tragel Games werd vervolgens elk jaar groter. Het evenement is inmid dels een samenwerking tussen de afdelingen beweging, vrije tijd en horeca van Tragel. De spelen op de voetbalvelden in Clinge beginnen om 10.00 uur. Rond 16.00 uur reikt wethouder Frank van Driessche van de ge meente Hulst medailles uit aan de deelnemers. Richard Bracke (84) uit Sluiskil is nog lang niet uitgewandeld. door Edy de Witte ten behoeve van - NIEUW-NAMEN - Een schlagerfesti- val met onder meer Bonnie Saint-Claire en de Belgische vedet te Bart Kaell is vrijdag 14 mei de grote trekpleister van de vierdaag se Hulsterloofeesten. Vanaf donderdag 13 mei (Hemel vaartsdag) tot en met zondag 16 mei houdt de voebalverening Hul- sterloo in Nieuw-Namen traditio neel de eindeseizoensfeesten met vermaak voor zowel de jeugd als voor volwassenen. Donderdag beginnen de feestelijk heden om 10.30 uur met een schie ting. De dag wordt verder inge vuld met een dartstoernooi en 's avonds met een grote barbecue met een optreden. Vrijdag is er 's middags jeugdver- maak. Het schlagerfestival begint om 20.30 uur. Dj. Jeroen Gorus is eveneens present. Het zaterdagprogramma begint om 10.30 uur sportief met een vol leybaltoernooi, gevolgd door een petanquewedstrijd. 's Avonds ver meldt het programma in de feest tent de TMF party. Zondagmiddag wordt in toernooi- vorm gevoetbald. De Belgische zan ger Paul Severs sluit in de namid dag de festiviteiten af met een op treden. SAS VAN GENT - Kaartclub Klavertje 4 en café 't Schippershuis houden op Hemelvaartsdag een open boodschappenkaarting in 't Schip pershuis. Die begint om 14.00 uur. Meedoen kost 3 euro. Aansluitend volgt een loterij, met als hoofd prijs een weekendje Ardennen. Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52