op verantwoordelijk vissen 23 Eerste energiecafé ZMF in Walsoordensestraat Jaap Albregtse Zoo Antwerpen viert verjaardag van Kai-Mook Nederlandse vissersvloot is enorm ingekrompen, ook in Breskens is dat merken. versluis willeboer Wandelvierdaagse gaat 17 mei van start Sint Martinus huldigt EHBO-jubilarissen Wereldwinkel in teken World Fair Trade Day zaterdag 8 mei 2010 Breskens 43 bij de vismijn. 'Je moet wel meedoen, anders mis je de boot. Niet dat zo'n certificaat verantwoordelijk vissen een cent meer per kilo op levert. Het hoort er gewoon bij. Supermarkten staan er zich zelfs op voor, uit vrees voor Creenpeace-acties en vooral een daling van hun aandelen.' Jaap Albregtse aan boord van zijn viskotter Breskens 43, die de komende weken aan de kant ligt in Breskens voor groot onderhoud. De vangsten zijn in mei en juni ook het minst. foto Mark Neelemans WALSOORDEN - De bewoners van de Walsoordensestraat in Walsoor den houden dinsdagavond samen met de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) het eerste 'energiecafé' van Zeeland. Dat gebeurt in het kader van de klimaatstraatcampagne van de ZMF. Het energiecafé opent de deuren om 19.30 uur. Chantal de Rijk, één van de straat bewoners, verheugt zich op het ca fé: „Veel huizen in deze straat zijn al wat ouder. Ik ben met name be nieuwd hoe je die op een goede en zo goedkoop mogelijke manier kan isoleren." Ze verwacht zo'n 15 tot 20 mensen uit de straat. „Dat vind ik ook het moöie van deze campag ne, het maakt energie besparen leuk." Tijdens het energiecafé, in het pand Walsoordensestraat 6, houdt de ZMF een energiequiz. De Wals- oordense straat is in Zeeland de eer ste straat die zich heeft aangemeld voor het houden van een energieca fé. Eén van de bewoners maakt daardoor kans op een led-tv. Het café komt voort uit de energie besparingscampagne Klimaatstraat feest, die in Zeeland werd georgani seerd door de ZMF. Het enthousias me van de bewoners van de Wals oordensestraat wordt beloond. De bewoners winnen samen met vijf honderd andere Nederlandse kli maatstraten 'een gratis feest voor een beter klimaat'. Dat wordt op 29 mei gehouden. De ZMF is op zoek naar meer Zeeuwse straten die een energieca fé willen organiseren. Zij krijgen een adviseur op bezoek, die aan geeft wat de belangrijkste energie besparingsmaatregelen in huis zijn. Aanmelden kan via e-mail infoOzmfnl onder vermelding 'energiecafé'. Arnestëinweg 27. Middelburg Tel.: 01 18 - 62 90 56 info@versluisenwilleboer.nl MmXwJI lb. www.versluisenwilleboer.nl ANTWERPEN - De Zoo in Antwer pen staat in het Hemelvaartweek- einde in het teken van de eerste verjaardag van olifantje Kai-Mook. Vier dagen lang, van donderdag tot en met zondag, is er theater, een feestspeurtocht en kunnen kinderen zich laten schminken als olifant. Verder zijn er olifanten koekjes en een prentenboek over Kai-Mook te koop. De Zoo greep de (aanloop naar ■de) geboorte van Kai-Mook vorig jaar aan voor een enorm marke- tingoffensief De bevalling werd li ve uitgezonden op internet én op schermen in de Antwerpse bin nenstad en in de dierentuin wer den allerlei spulletjes met de beel tenis of naam van het olifantje ver kocht. De campagne slaagde: Kai-Mook, de eerste in België gebo ren olifant ooit, trok 300.000 extra bezoekers naar de dierentuin. Het succes dat de nieuwe bewoner de Zoo brengt, is nog niet voorbij. De dierentuin verwacht ook in het He- melvaartweekeinde flink wat extra bezoekers die de eerste verjaardag van het beest komen vieren. SAS VAN CENT De jaarlijkse Wandelavondvierdaag- se in Sas van Gent vindt plaats van 17 tot 20 mei. Vertrekpunt is het scoutingge- bouw 'de Kwet' aan de Sportkade 5 in Sas. Vertrektijd is per afstand verschillend. De 5 kilometer start om 19 uur, de 10 kilometer tussen 18.30 en 19 uur en de 15 kilometer start om 18 uur. Vooraf inschrijven kan op dinsdag 11 mei van 19 tot 20 uur in het scoutinggebouw, kosten zijn dan 3 euro. Inschrijfkosten bij de start zijn 3,50 euro. KLOOSTERZANDE EHBO-vereniging Sint Martinus in Kloosterzande huldigde op de slot- avond van het seizoen een aantal jubilarissen. De districtsbestuur ders F. van Himschoot en E. de Wit reikten onderscheidingen uit aan Marie-Louise v.d. Berghen-Durinck (50 jaar lid), Frans Buys en Willy Cappendijk (45 jaar), R. Segers (40 jaar) en Matty Asselman, Patrick van Poorten, en Patricia Blommae- rt-van Poorten (25 jaar lid). Negen nieuwe leden ontvingen een EHBO-diploma. OOSTBURG De Wereldwinkel aan het Raadhuis plein in Oostburg besteedt van daag aandacht aan World Fair Tra- de Day (Dag van de eerlijke han del). Vanaf 10 uur is er van alles te doen. Zo zijn er kunstwerken te zien van Marijke van Sluis uit Schoondijke en Willem Behr uit Sluis, is streekzanger Piet Brakman te gast en treedt rond het middag uur jeugdorkest IJgenweis op. Bij wereldwinkels overal op aarde wordt om 12.00 uur lokale tijd op een grote gong geslagen. Die eer komt in Oostburg wethouder Con- ny Almekinders toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51