Morres/Hulst luidt noodklok 37 PZC 7 Zeeland op de voetbalspel www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Gratis WK Becht verkast van SHO naar Stedoco MEEST GELEZEN EN VERDER Provincie Zeeland - Het laatste nieuws - De Fietsketting: columns van fietsende PZC-verslaggevers - Links naar de leukste websites over fietsen - Lezersfoto's: bekijk ze en zet ze er zelf bij! - Fietsroutes door alle Zeeuwse regio's - De Dikkebandenrace: kalender, video, uitslagen - Weblog Tour de Zélande zaterdag 8 mei 2010 f<iwww wrjr«fciiiüij.y>?/IBMIIWWIW> t ii m iwii IM WMII iiiiiM»wB!aMMa«Mii^^ ziMSMfmsamssx Stel je eigen voetbalteam samen en speel zelf mee! Kijk vanaf 20 mei op www.pzc.nl/wkvoetbalspel door Peter van Kouteren HULST - Een mannenteam was er al niet meer, maar nu de volleybal competitie erop zit is ook duide lijk dat Mórres/Hulst volgend sei zoen geen enkel vrouwenteam meer telt. Ronald van Goethem, sinds een jaar weer voorzitter, zag voorts vier bestuursleden afhaken en luidt de noodklok. „Je kunt je tegen veel wapenen, maar niet te gen een mentaliteitsverandering." Jarenlang stond de club bekend om haar jeugdopleiding, die in tal loze nationale titels voor jeugd- teams resulteerde en in de hoogtij dagen in vier seniorenteams in de landelijke competitie. Jan Schut trainde het vlaggenschip bij de mannen, dat in de eerste di visie uitkwam. Gerard Puijlaert had de tweede keus in de huidige regiodivisie onder zijn hoede. Het was in dezelfde tijd dat Guido de Beule de vrouwen in de tweede di visie leidde en Ronald van Goethem een klasse lager succes sen vierde met de tweede ploeg. Nu het zeker is dat Morres/Hulst volgend seizoen alleen maar jeugd leden telt, staat een meer dan vijf tig jaar oud volleybalbolwerk op instorten. „We hebben misschien de lat wel te hoog gelegd", geeft; Ronald van Goethem aan het eind van een ge sprek in mineur aan. „We zijn al tijd een club geweest, die preste ren hoog in het vaandel had. We w Ronald van Goethem hebben ons afgevraagd of we niet een recreatievleugel en een presta- tietak moesten aanleggen. De ach terliggende gedachte was dat leden zelf zouden kiezen, waarbij je wel twee keer in de week moest ko men trainen als je voor prestaties ging. Het zal niet meer nodig zijn. Alleen recreanten? Dan is het Mor- res toch niet meer! De sponsor ziet me al aankomen." Van Goethem was jaren geleden gedurende een lange periode voor zitter, trainde diverse teams en was lid van de technische commis sie. „Ik stel alleen maar feiten vast", verzekert hij, als hij zijn re laas doet. „Financieel gaat het goed. De hoofdsponsor is er nog. Weliswaar in afgeslankte vorm, maar er zijn andere sponsors bij ge komen. Het gaat vooral om het sa men willen zijn, samen een presta tie willen leveren en daar plezier in hebben. Er wordt veel te veel in een 'ik'-vorm gedacht, maar volley bal is een 'wij'- verhaal. En wij bie den nu eenmaal geen pretpakket." Zijn verwijten zijn gericht aan het adres van velen, met uitzondering van het uit de tweede divisie gede gradeerde eerste vrouwenteam, dat uit elkaar valt. „Dat was een team dat werkte op basis van inzet en samen willen doen. Als die toch eens meer met elkaar hadden kunnen trainen, dan zouden ze niet gedegradeerd zijn. Veel verlo ren, maar geen ruzie onderling en veel plezier met elkaar. Maar al die anderen, waar kunnen die op te rugkijken?" „Het mannenverhaal is veel eerder al fout gegaan. Ik zal niet zeggen dat ze optimale begeleiding heb ben gehad, maar ze degradeerden met een team waarin best goede spelers zaten. Omdat ze het niveau waarop ze moesten gaan spelen te laag vonden, is een aantal gestopt en zijn er naar België gegaan. Wer ner Tak is daarna met een jeugd- team aan de slag gegaan. Met een paar goede spelers en een paar minder goede. Ze hebben geen deuk in een pakje boter gevolley bald. Dat is de dood van onze he- rentak geweest." De voorzitter noemt het herhaal delijk een mentaliteitskwestie. "„Vroeger waren ze blij dat ze bij Morres mochten spelen. Nu willen ze niet voor elkaar gaan." WERKENDAM - Jean Philip Becht speelt met ingang van komend sei zoen voor Stedoco. De club uit Hoornaar is onlangs naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal ge promoveerd. Becht wilde vanwege zijn werk dichter bij zijn woonplaats Wer kendam voetballen. De voormalig Terneuzenaar strijdt met SHO nog tegen degradatie uit de eerste klas se, maar kan in de beslissende fase van het seizoen vanwege zijn hu welijksreis geen rol van betekenis meer spelen. Becht speelde eerder voor Terneuzense Boys, NAC Bre da, Kloetinge, Kozakken Boys en LRC. 1Ajax speelt met Feyenoord 2. Straat hangt roze was uit 3. Enthousiasme terug bij Visser Alles over de Ronde van Italië die van daag van start gaat, vindt u op onze website; www.pzc.nl/giro STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl [e.-linale gf -Pnomatie Delta fiets

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47