de kust is veilig sport 133 De dolle ideeën van Cirobaas Zomegnan Timmer en Gerritsen beginnen voor Ajax opent museum in Amsterdam Schorsing Togo opgeheven dankzij Blatter 'Ik wil van de Giro een wereldwijd evenement maken. De koers wordt nu ook uitgezonden in landen in zuidelijke Afrika.' Werkstraf geëist tegen Theo Janssen Van der Meet klaar in Spanje Hoogerland deelt handtekeningen uit Turner Van Minde in twee toestelfinales zaterdag 8 mei 2010 Girodirecteur Angelo Zomegnan door Frits Bakker AMSTERDAM - Het duurste parkeer kaartje van Europa, op een steen worp van de Beurs van Berlage, was de moeite niet eens waard. Het is dat we Yolanthe weer even hebben gezien in de rol van Madri- na, hoewel ze op het podium niet meer mocht doen dan de micro foon aangeven en Bongiorno en Arrivederci roepen. Het ging de Italianen tijdens de presentatie van de ploegen voor de Giro vooral om de roze galajurk waarmee ze zich te midden van de renners bewoog. De interviews wa ren voor een mevrouw in het zwart, die vloeiend het Italiaans met het Engels combineerde en ook nog verstand van wielrennen bleek te hebben. Het Giropeloton kan rustig slapen, de kust is veilig, zo bleek uit alles wat zich in de voorgaande dagen in Amsterdam heeft afgespeeld. Ja ren geleden stapten journalisten voor de start of ergens onderweg een caravan binnen en kwamen er niet veel later met een perskaart weer uit. Dat is verleden tijd. De Giro is professioneler geworden, niemand komt meer in het crisis centrum zonder een accreditatie, die ver van tevoren moet zijn aan gevraagd. Angelo Zomegnan regeert in de geest van de tijd, met strakke hand. Wie de presentatie van de teams in de Amsterdamse beurs wilde zien, moest eerst langs een paar brede bodyguards om de zaal met genodigden binnen te komen. De 198 renners trokken daar in sneltreinvaart voorbij, met een kort interview van de kopman, een handtekening op de borst van één van de Giromeisjes en een glimlach van Yolanthe. Vanmiddag is Matthias Russ de eerste die begint aan de acht kilo meter van in totaal 3469 die deze Giro telt. De organisatie heeft met gevoel voor humor de lijst met 37 bergen in het rondeboek gezet. De Kaapse bossen (hoogte 49 meter) en het Amerongse bos (hoogte 70 meter) zijn meegeteld, maar ste ken schril af tegen reuzen als de Passo di Gavia (2618), Forcola di Li- vigno (2315) en de Kronplatz (2273). Tweeëntwintig ploegen, een veld waarin Vacansoleil met zijn sprin ters Borut Bozic en Marco Marcato en de vrijbuiter Johnny Hooger- land niet hadden misstaan, wer den gisteren gepresenteerd. De Oostenrijker Matthias Brandle van Footon Servetto is vandaag met zijn twintig jaar en vijf maan den de jongste renner die van start gaat, gevolgd door de Engelsman Adam .Blythe. De oudste is de Spanjaard Inigo Cuesta Lopez de Castro, die volgende maand 41 jaar wordt. Tweevoudig winnaar Gil- berto Simoni (2001 en 2003) is bijna veertig en kondigde aan dat hij aan zijn laatste Giro begint. De gemiddelde leeftijd van het to tale peloton is 28 jaar en 11 maan den. ALMELO Tegen FC Twente-speler Theo Jans sen heeft het Openbaar Ministerie in Almelo gisteren 120 uur werk straf geëist. Bovendien zou de voet baller, die vorig jaar onder invloed een ongeluk veroorzaakte waarbij zijn vriend Kevin Moeliker zwaar gewond raakte, zijn rijbewijs kwijt zijn tot de dag van het vonnis, 21 mei. Het OM was mild voor Janssen, die zondag met zijn ploeg landskam pioen is geworden, omdat hij na het ongeluk veel aandacht had voor Moeliker. BADALONA Tennisster Angelique van der Meet is er niet in geslaagd de halve fina les te halen van het ITF-toernooi in het Spaanse Badalona. De speelster uit 's-Heer Abtskerke kwam giste ren tekort tegen de Puertoricaanse Monica Puig: 6-3 6-1. Ook in het dubbelspel, waarin ze uitkwam met de Italiaanse Linda Mair, strandde ze. De kwartfinales wa ren het eindstation. Van der Meet speelt de komende weken competi tie in de eredivisie met haar club de Lobbelaer uit Zevenbergen. MIDDELBURG Zijn ploeg Vacansoleil mocht niet meedoen aan de Ronde van Italië, maar Johnny Hoogerland is maan dag wel bij de finish van de derde etappe in Middelburg. De renner uit Yerseke is van 14.00 tot 16.00 uur aanwezig bij drogiste rij De Rode Pilaren in Middelburg. Hij zal handtekeningen zetten en daarnaast is er gelegenheid om vra gen te stellen. Tevens is het moge lijk om samen met Johnny Hooger land op de foto te gaan. Het filiaal van De Rode Pilaren is aan de Lan ge Delft 121 te Middelburg. MARIBOR Goesenaar Carlo van Minde heeft tijdens de wereldbekerwedstrijd in Maribor (Slovenië) twee toestelfina les gehaald. Zowel op rek (13,50 punten) als vloer (13,95) schaarde hij zich giste ren in de kwalificaties bij de beste acht. Op sprong, zijn specialiteit, miste hij de eindstrijd. De toestelfinales zijn vandaag en morgen. In totaal hebben de vijf aanwezige Nederlanders veertien finaleplek- ken veroverd. door Ad Pertijs AMSTERDAM - De Italiaanse ambas sadeur was gisteren naar de Beurs van Berlage gekomen om de (be sloten) presentatie van de 22 ploe gen die vandaag van start gaan te openen. „Toen ik voor het eerst hoorde van het plan om de Giro te laten star ten in Amsterdam vond ik dat een 'crazy' idee. Ik vind het nog altijd een maf idee, maar het is wel leuk", verwoordde de afgezant de gevoelens van ongetwijfeld veel van zijn landgenoten. Girodirecteur Angelo Zomegnan hoorde het lachend aan. „Dit is geen gek idee. Dit is gewoon een prachtig project. Toen ik er zes jaar geleden voor het eerst over sprak met Amsterdam, was de 'stad er nog niet klaar voor. Nu wel." Oud-journalist Zomegnan weet nog wel gekkere ideeën te be denken. „Wat denk je van een Gi rostart in Amerika of Canada. De nemarken heeft interesse. Evenals landen in Noord-Afrika." Het maakt allemaal deel uit van de drang van Zomegnan om zijn Giro d'Italia een mondiale uitstraling te geven. „Een noodzakelijke meer mondiale uitstraling", verduide lijkt de Italiaan. „Ik wil van de Gi ro een wereldwijd evenement ma ken. Vandaag heb ik nog een con tract getekend met Zuid-Affika. De Giro wordt nu ook uitgezon den in een groot aantal landen in zuidelijke Afrika. Het resultaat van onze mondiale uitbreiding ligt nu op 163 landen met wie we een band hebben." Op de vraag wat ze daar thuis in Italië allemaal van vinden, schiet Zomegnan bijna in de lach. „Het valt niet mee om de ze projecten thuis te verkopen. De wielersport is conservatief. De sport moet juist progressiever wor den. We hebben een prachtig pro duct in handen, daarmee kunnen ons land in het buitenland verko pen.." AMSTERDAM - Ajax opent nog dit jaar een 'experience center' in het centrum van de stad. Het histo risch getinte evenementencen trum moet 150.000 tot 200.000 be zoekers per jaar trekken. „Je kunt er Ajaxgames spelen, zelf voetballen en mooie beelden bekij ken", zegt directeur Rik van den Boog. Er is ook ruimte voor de his torische successen van de Amster damse club. Het Ajaxmuseum dat nu in de Arena is gevestigd, ver huist mee. Er komt een fanshop en een winkel van sponsor Adidas. De club onderhandelt nog met de gemeente over een A-locatie in de binnenstad. ZURICH - Togo kan de komende editie van de Afrika Cup gewoon deelnemen. De Afrikaanse voetbal bond CAF heeft gisteren besloten om de schorsing van het land op te heffen. Dat gebeurde na bemid deling van Fifa-preses Joseph Blat ter. Togo trok zich vorig jaar op advies van de regering terug uit de Afrika Cup, nadat de spelersbus in Ango la onder vuur was genomen. Daar bij kwamen twee mensen om het leven. Het CAF vond de inmen ging van de politiek niet accepta bel en meende dat Togo zijn afmel ding eerst met de Afrikaanse bond had moeten bespreken. door Eric de Jager Robin Haase in actie tijdens zijn partij tegen de Italiaan Potito Starace. foto Koen Suyk/ANP SCHIPHOL - Marianne Timmer, An nette Gerritsen en Margot Boer verlaten de Controlploeg. De schaatssters gaan niet akkoord met het contract dat zij kregen aangebo den en willen met een eigen team verder. Daarmee verbreken zij 'met pijn in het hart' de succesvol le relatie met coach Jac Orie. Een trainer heeft de nieuwe ploeg nog niet, een sponsor evenmin. „Maar de signalen uit de markt ge ven ons goede hoop", aldus Ma rianne Timmer op een inderhaast belegde persconferentie in een ho tel bij Schiphol. De vrouwen zeggen nog niet te hebben nagedacht over de toe komst, omdat Control en de stich ting waarin de schaatsploeg is on dergebracht de offerte pas giste rochtend lieten vervallen. Maar achter de schermen borrelt het al een paar weken. Timmer heeft zich meteen na het eerste aanbod - dat erin voorzag dat ze bijna de helft van haar salaris zou inleveren - laten adviseren door een groep sportmarketeers en haar partner Henk Timmer. Ook Annette Ger ritsen gaf haar zaakwaarnemer de opdracht rond te kijken. „Best wel apart", zegt Jac Orie over het vertrek van zijn sterschaats sters. „Ik dacht wel: ik kan er altijd eentje verliezen. Maar dit had ik niet verwacht. Ik weet niet precies wat er in de hoofden van de mei den omgaat. Zes schaatsers zijn wel akkoord gegaan. Ik vind dit een heel vervelende situatie, maar ik kan er weinig aan doen. Het geld is op. Ik kan toch ook geen geld toveren?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43