aan de lijsttrekkers Fiets zeeland 13 Zeeuwse jongeren in jury Italiaans filmfestival Zeeland 1 op de Provincie gesloten op 13 en U mei 2010 commentaar Stem wijzer PvZ: provincie moet veiliger www.pzc.nl jaar van de fiets watisnouje.nl zaterdag 8 mei 2010 Rita Verdonk; Trots op Nederland (Utrecht, 18 oktober 1955) Verdonk was namens de WD minis ter voor Vreemdelingenzaken en In tegratie en minister voor Integratie, Jeugdbescherming, Preventie en Re classering. In september 2007 werd ze uit de WD-fractie gezet. Drie da gen later maakte ze bekend dat ze verder ging met de 'beweging' TON. André Rouvoet; Christenunie (Hilversum, 4 januari 1962) Rouvoet zit vanaf mei 1994 in de Tweede Kamer, eerst namens de RPF en vanaf mei 2001 namens de Christenunie. Sinds 22 februari 2007 is hij minister voor Jeugd en Gezin en vicepremier. Bij de Kamer verkiezingen van 2003 en 2006 was hij ook lijsttrekker. Marianne Thieme; Partij voor de Dieren, (Ede, 6 Maart 1972) Thieme is dierenactiviste, juriste, pu bliciste en politica. In oktober 2002 richtte ze samen met andere dieren beschermers de Partij voor de Die ren op. In november 2006 kwam de partij met twee zetels in de Kamer. Thieme is zowel voorzitter als frac tievoorzitter van de partij. Lezers kunnen vooraf vra gen insturen. De interes santste en leukste zullen aan de lijsttrekkers wor den voorgelegd. Komt de betreffen de lijsttrekker naar Zeeland en dus op de redactie van de PZC, dan worden mensen uitgenodigd om de vraag zelf aan de lijsttrekker te stellen. De vragen moeten uiterlijk vrijdag 14 mei in ons bezit zijn. Wordt uw vraag geselecteerd, dan ontvangt u persoonlijk bericht. Over de selectie kan niet worden gecorrespondeerd. Alleen lezers uit het verspreidingsgebied van de krant komen in aanmerking voor het stellen van vragen. Overigens worden ook aan de lijsttrekkers die Zeeland niet aandoen vragen voorgelegd. Insturen kan via een formulier op de verkiezingssite of per post (postbus 91, 4330 AB Mid delburg.) ALm www.pzc.nl/verkiezingen www.pzc.nl/zeeuwsezetel Geert Wilders; Partij voor de Vrij heid, (Venlo, 6 september 1963) Wilders stapte op 3 september 2004 uit de WD-fractie. Als Groep Wilders ging hij verder als eenmans fractie. De voortzetting daarvan werd de Partij voor de Vrijheid, waarvan Wilders na de Tweede Ka merverkiezingen van november 2006 fractievoorzitter werd. Foto's, video's, routes, verhalen, co lumns en nog veel meer op dé fietssi- te. www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Ook Watisnouje.nl is roze deze da gen. Volg het nieuws van de brutaal ste redactie op www.watisnouje.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw giro-foto in het album www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Vier Zeeuwse jonge ren mogen deelnemen aan een Ne derlandse jury die afgevaardigd wordt naar de Giffoni Experience in Italië, het grootste Europese filmfestival voor jongeren. Filmfestival Film by the Sea gaat sa menwerken met het Italiaanse filmfestival. Jongeren die geboren zijn tussen 25 juli 1992 en 31 juli 1994 kunnen zich aanmelden bij Film by the Sea. Dat kan door een zelf geschre ven of gefilmde filmrecensie te stu ren naar info@filmbythesea.nl. „Het gaat erom dat de jongeren een mening hebben over film", zegt Sonja Barentsen van Film by the Sea. „De recensie mag gaan over een nieuwe film, maar ook over een favoriete, die ze al jaren kennen." De jongeren die naar Ita lië willen, moeten in elk geval be schikbaar zijn van 21 juli tot en met 2 augustus. De Giffoni Experience vindt sinds 1971 jaarlijks plaats in het Italiaan se plaatsje Giffoni Valle Piana, vlak bij Napels. Zo'n 2500 jongeren uit 39 verschillende landen doen mee aan het festival. Met de samenwer king hoopt Film by the Sea meer jongeren te betrekken bij de film kunst. Film by the Sea vindt plaats van 10 tot en met 19 september. Provincie Zeeland In verband met Hemelvaartsdag is de Provincie Zeeland gesloten op donderdag 13 en vrijdag 14 mei 2010. Op maandag 17 mei zijn de kanto ren weer geopend. De dolende kiezer krijgt van alle kan ten hulp. Op inter net is een reeks stemwijzers te vinden. Over het nut van al die adviezen is discussie. Geven ze zekerheid of is dat maar schijn? Wie een paar stemwijzers invult, en daarbij een consequente politie ke lijn aanhoudt, krijgt soms toch nogal uiteenlopende advie zen. Dit is geen probleem. Het nut van dit soort politieke invuloefeningen is vooral om de geest te scherpen. Voor de wat bredere vraag of een partij het vertrouwen verdient voor de komende vier jaar, waarin ongetwijfeld onvoorziene kwes ties zullen spelen, heeft de kie zer toch niet genoeg aan zo'n stemwijzer. Dat vertrouwen zul len de lijsttrekkers de komende tijd op een andere manier moe ten wekken. Bijvoorbeeld in hun onderlinge debatten. En wellicht ook via de beantwoor ding van vragen van lezers van deze krant. De stemwijzers zijn in dit hele spel niet meer dan een opwarmertje. MIDDELBURG - De Partij voor Zee land (PvZ) wil niet wachten op een evaluatie van het Zeeuwse vei ligheidsbeleid. Dat schrijft fractie voorzitter Johan Robesin in een brief aan Gedeputeerde Staten. De aanleiding is een artikel in de ze krant van vrijdag, waarin het slachtoffer van een overval zijn ver haal doet. Volgens de PvZ is het nu volstrekt onduidelijk wat het provinciale vei ligheidsbeleid inhoudt. Robesin stelt dat de gewone Zeeuw meer politie op straat wil, niet alleen overdag, maar ook 's avonds en 's nachts. Voor het zomerreces wil de partij weten wat de aanpak is om Zeeland veiliger te maken. Alexander Pechtold; D66 (Delft, 16 december 1965) Pechtold is vanaf 1989 lid van D66. Op 30-jarige leeftijd werd hij wet houder in Leiden. In maart 2005 nam hij het ministerschap voor Be stuurlijke Vernieuwing en Konink rijksrelaties over van Thom de Graaf. In juni 2006 werd Pechtold gekozen tot lijsttrekker. Mark Rutte; VVD (Den Haag, 14 februari 1967) Rutte is sinds 2006 politiek leider van de VVD en voorzitter van de fractie in de Tweede Kamer. Tussen 2002 en 2004 was Rutte staatssecre taris van Sociale Zaken en Werkgele genheid en tussen 2004 en 2006 staatssecretaris van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap. zingskaravaan Zeeland aandoet. Want niet alle lijsttrekkers komen tijdens hun verkiezingstournee naar Zeeland. Femke Hal- sema (GroenLinks), Geert Wilders (Partij voor de Vrijheid) en Job Cohen (PvdA) gaanZee- 1 a n d alsnog voorbij. De lijsttrekkers die naar Zeeland komen, zullen - in een kleine setting - op de redactie van de PZC worden geïnterviewd door twee verslagge vers. Van het ge sprek wordt zowel in de krant als op in ternet ver slag ge daan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3