241 zeeland Brandweer zoekt nieuwe vrijwilligers 'Windmolencamping' r R&B Wonen neemt trouwste huurders mee uit naar Den Haag Hardrijder van Postweg gehaald Gemeente wil Overlast vrachtwagens oplossen www.deltaridefortheroses.nl Bezetting overdag blijft een probleem HOEVE HOFWIJK Informatiecentrum over windenergie wil toeristen www.pzc.nl Zaterdag 12 juni 2010 VOSMEER 600 GEEF UW MENING zaterdag 8 mei 2010 door Rob Paardekam STAVENISSE - De Thoolse brand weer is een campagne begonnen om nieuwe brandweerlieden te werven. Met name in Sint-Maar tensdijk, Sint-Annaland en Stave- nisse is versterking welkom. Anderhalf jaar geleden werd ook al een beroep gedaan op de bevol king om zich aan te melden voor de brandweer. Dat leverde twintig reacties op. „Uiteindelijk zijn acht nieuwe mensen aan de opleiding begonnen", stelt gemeentelijk com mandant Koos de Feijter. „Ze zul len dit jaar slagen en zijn dan inzet baar." De brandweer heeft ook het Thoolse duikteam kunnen verster ken met een paar verse krachten. Daar is nu nog één vacature. Behalve naar die ene toekomstige duiker wordt dus ook gezocht naar vrijwilligers voor de blusgroepen. „De nood is niet heel hoog", stelt De Feijter. „Maar het is altijd goed om wat ruimer in de mensen te zitten." In Smerdiek, Stalland en Stavenis- se is de bezetting overdag een pro bleem. De brandweer is dan ook met name op zoek naar mensen die dan beschikbaar zijn. De Feij- HEINKENSZAND - R&B Wonen neemt huurders die veertig jaar hu ren mee op stap. Er staan deze maand uitstapjes naar Den Haag gepland. Vorig jaar deed de woningcorpora tie, die actief is in de gemeenten Borsele en Reimerswaal, een op roep aan trouwe huurders. Ze vond dat mensen die al veertig jaar huren een bonusje verdienen. Veel huurders hebben gereageerd. Ze mogen naar Den Haag (18 mei). Dat gebeurt per touringcar, door Claudia Sondervan ter benadrukt nog eens dat deze mensen niet op die dorpen hoe ven te wonen. Juist mensen die er niet wonen, maar werken, kunnen een bijdrage leveren. Opvallend is dat een dorp als Sint Philipsland de problemen van de andere kernen niet kent. De brand weer. zit daar ruim in de vrijwilli gers. Volgens de Feijter komt dat deels door een zeer actieve jeugd- brandweer. „We hadden het geluk dat sommige jongens werk von den in het dorp. Zij konden daar om doorstromen naar de blus- groep." Het feit dat er in Sint Phi lipsland nog aardig wat werkgele genheid is, speelt volgens de com mandant ook een rol in de goede bezetting. Daarmee is ook meteen het pro bleem van een dorp als Stavenisse benoemd. Daar is veel minder werkgelegenheid. Het gevolg is dat de mensen elders gaan werken en er minder brandweerlieden voor overdag te vinden zijn. De brandweer kan tegenwoordig overigens ook met teams van vier in plaats van zes personen uitruk ken. Voorwaarde is dan wel dat ge lijktijdig ook een team uit een na bijgelegen kern wordt opgeroepen. Een mooie'wiek, een in drukwekkend stuk as, een opengewerkt stukje mast; Johan en Jaco mien Flipse hopen nog steeds dat er zoiets geleverd wordt. Het zou zo mooi staan bij de en tree van hun Hoeve Hofwijk in Kamperland, die burgemeester Henny van Kooten vandaag offici eel opent als minicamping en win denergie-informatiecentrum. De hoeve en camping liggen naast het windmolenpark van Camper- wind; de ideale plek om publiek te informeren over de werking van de witte reuzen die de westkop van Noord-Beveland domineren. Maar de beloofde petjes, pennen en overige promotiematerialen la ten op zich wachten; Camper- winddirecteur en Katse landbou wer Rinus Breure had het nog te druk met zijn aardappels om ook maar een vlaggetje te brengen. Laat staan een wiek. Komt vast nog, geloven de Flipses. In de kast met Zeeuwindfolders in de theeschenkerij heeft Jacomien maar zelf een fotoboek gelegd met de reportage over de bouw van hun ranke buren. Want ze nemen het informatiecentrum zeer se rieus. Het is de reden waarom het paar zijn minicamping kon uitbrei den met een theeschenkerij. „Die .was er nog helemaal niet op Noord-Beveland. Nu zijn er een paar in oprichting", weet Johan. Uitbreiding met bescheiden hore ca is immers voorbehouden aan boerenbedrijven met landbouw grond. Dat heeft het paar op Hof wijk niet. „Toen hoorden we dat de windenergie-ondernemers een die om 8.30 uur vertrekt vanuit Heinkenszand. In Kruiningen kun nen huurders opstappen bij de bushalte aan de rijksweg (bij voor malig restaurant De Zeeuwse Pae- rel). In Den Haag bezoekt de groep on der meer enkele paleizen, de ko ninklijke stallen en badplaats Sche- veningen. Daarnaast staat een be zoek aan Sealife op het program ma. Op de terugweg krijgen ze een driegangerdiner aangeboden. Rond 20.15 uur zijn ze weer thuis. Elke campinggast kan zijn eigen badkamer huren in het oude wagenhuis dat Johan en Jacomien Flipse ombouwden LEWEDORP - Een 49-jarige Middel- de Postweg in Lewedorp: De agen- burger raakte donderdagavond ten zagen de man rond 20.45 uur zijn rijbewijs kwijt aan de politie, met een snelheid van 138 km/u rij- die hem betrapte op hardrijden op den. 80 km/u is daar toegestaan. door Rob Paardekam mmmmmmmmsmmmmmmmsm ■MÉM Inschrijven voor bedrijventeams: ff** SINT-MAARTENSDIJK - Een parkeer verbod in een deel van de Oost- vest in Sint-Maartensdijk moet er toe leiden dat de overlast van los sende vrachtauto's wordt terugge drongen. De Spar-supermarkt in Sint-Maar tensdijk is sinds 2008 gevestigd aan de Markt. De bevoorrading vindt plaats aan de achterzijde van de winkel, aan de Oostsingel. Daar over zijn klachten binnengekomen bij de gemeente. Vrachtauto's blok keren het smalle straatje, zodat on der meer de garageboxen niet meer gebruikt kunnen worden. De chauffeurs van de vrachtwa gens hebben op hun beurt last van de auto's die geparkeerd staan in de straat. De gemeente wil het pro bleem nu oplossen door een par keerverbod in te stellen aan de even zijde tot en met nummer 18. Op die manier kunnen de vracht auto's goed aan de kant gaan staan, zodat ze niet meer de hele weg blokkeren. Volgens een voor lichter van de gemeente zullen de bewoners daardoor een stuk min der overlast ondervinden. In een enquête hebben de inwo ners aangegeven dat hun straat éénrichtingsverkeer moet houden. Daar stemt de gemeente mee in. De PZC doet uitgebreid verslag van het feestjaar. Lees alies nog eens te rug op www.pzc.nl/vosmeer600. Dans en muziek op de braderie in Scherpenisse. Moet dat kunnen? Stemmen kan via www.pzc.nl/tholen. Leuke foto? Zet hem op de site! Thoolse tip? Bel of mail! 0113-315673 oftholen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 38