op openluchtmuseum lijken Hotels boeren goed dankzij aankomst Giro gezond afvallen Studioïfjfr Sanérie v The Road treedt op in café Graaf van Buren Zestiende oldtimerrit van Kiwanisclub Goes Rondleiding over wezen in museum T. 0118-594098 www.studiosanerie.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto www.versluisenwilleboer.nl zaterdag 8 mei 2010 Gegarandeerd verantwoord afvallen Met behulp van Infrarood-afslankcabines De motorwagens gaan ervoor zorgen dat passagiers op elk stationnetje uit en in kunnen stappen. door Emile Calon MIDDELBURG - Hotels op Walche ren merken goed dat de Giro maandag finisht in Middelburg. Be drijven in de hoofdstad zelf ver wachten flink wat gasten die iets van doen hebben met deze Itali aanse wielerronde. Hotels buiten Middelburg profiteren ook van het evenement. De Campveerse Toren in Veere, bij voorbeeld, heeft gasten die een be zoek aan Zeeland combineren met het kijken naar de wielrenners. En Zuiderduin in Westkapelle biedt onderdak aan Italianen die verbon den zijn aan de organisatie van het wielerevenement. Ook andere ho tels langs d.e kust hebben het idee dat een deel van hun gasten de Gi ro combineren met een bezoek aan Zeeland. Alleen Arion kan in de boekingen geen wielerfans of KORTGENE Bluesband The Road geeft van avond een optreden in café Graaf van Buren in Kortgene. De band bestaat uit twee Neder landse en twee Belgische leden. Ze kwamen elkaar in 2005 tegen en be sloten een band te vormen. Het viertal treedt sindsdien veelvuldig op in Nederland en België. Ze spe len krachtige blues met rock-invloe- den, iets tussen Led Zeppelin en Al- vin Lee in. Het concert begint om 21.30 uur. De toegang is gratis. O www.theroad.tk GOES Kiwanisclub Goes-De Bevelanden houdt vandaag voor de zestiende keer haar jaarlijkse oldtimerrit. Ruim tachtig historische auto's rij den over de Zeeuwse wegen. Om 10.30 uur wordt gestart in Vrou wenpolder, waarna een route langs onder meer Veere, Gapinge en Domburg volgt. De middagetappe leidt de deelnemers over de Beve landen. De auto's starten vanaf 15.30 uur bij partycentrum Land- lust in Nieuwdorp. De finisch is aan de Amundsenweg in Goes. GOES MEEST GELEZEN -bonzen herkennen. Het Vlissing- se hotel speelt wel in op het passe ren van de Giro met een forum over de wielersport. Thomas de Leeuw van hotel Du Commerce in Middelburg spreekt over 'superboekingen'. Het gaat zo wel om dagjesmensen die vanuit het hele land de aankomst van de renners willen zien, als om gasten die verbonden zijn aan de Giro. „Ook de andere evenementen zorgden en zorgen voor flink wat boekingen." Frans D'huij van Au- berge Provencal in dezelfde stad is zeer tevreden over het aantal gas ten voor zijn hotel. Hij had voor dit weekend wel 150 kamers extra kunnen verhuren, zo groot was de belangstelling voor zijn familieho tel met tien kamers. Heel wat van zijn gasten nemen deel aan de Gi rotoertocht, vermoedt hij. „Velen willen namelijk een los bed." - foto's Willem Mieras Historisch Museum de Bevelanden in Goes houdt vandaag een rondlei ding op de afdeling 'Waar wezen waren'. Op deze afdeling wordt de geschiedenis van het weeshuis en het leven van de wezen in beeld ge bracht. Het weeshuis werd in 1628 gesticht in het pand waar nu het museum zit. Om 13.30 uur staat een gids van het museum klaar om bezoekers meer te vertellen over deze zaal. De rondleiding is gratis. Bezoekers betalen alleen de toe gangsprijs voor het museum. Arnesteinweg 27, Middelburg Tel.: 0118- 62 90 56 info@versluisenwilleboer.nl MASCtwid. U. fauUMUCli 1Norovirus in ziekenhuis Goes. 2. Dronken automobilist van de weg. 3. Oefening in Yerseke geslaagd. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37