Zc land PZC Twintig klachten over regiotaxi Van de weg gehaald Vreemd Vissers betalen losgeld in haven van Colijnsplaat almanak BEVELANDEN-THOLEN 21 22 en 23 24 en 25 MELDPUNT SP Goes wil bestaan meldpunt over WMO-vervoer breder bekendmaken Van Kooten slaat laatste slag SGB-terrein lijkt steeds meer op openluchtmuseum Zaterdag 8 mei 2010 'Windmolencamping' met thee en taart in Kamperland Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - De Goese SP-fractie heeft tot nu toe twintig klachten binnen gekregen over de regiotaxi in de Oosterschelderegio. De SP stelde onlangs een meldpunt in na signa len van ontevreden pasjeshoudërs. Het Samenwerkingsverband Wel zijnszorg Oosterschelderegio, die het WMO-vervoer (Wet Maat schappelijke Ondersteuning) aan besteedt, sprak recent juist van een verbetering van het doelgroe- penvervoer per taxi. Voor het eerst hoefde het samenwerkingsver band uitvoerder Connexxion geen boete op te leggen omdat niet aan de prestatieafspraken zou zijn vol daan. De regiotaxi, bedoeld voor mensen met een WMO-pas, was het afgelopen seizoen in 95 pro cent van de ritten op tijd. Tevredenheid alom dus bij het sa menwerkingsverband. De SP heeft weliswaar nog maar twintig klach ten binnen, maar dat komt vol gens de Goese fractievoorzitter Floor van Lamoen doordat het meldpunt buiten Goes nog vrijwel onbekend is. „De klachten komen allemaal uit de gemeente Goes. We zullen ook gebruikers op Schouwen-Duiveland en Tholen op de hoogte moeten stellen van het bestaan van ons meldpunt." De verzamelde klachten lopen uit een. Dikwijls is de regiotaxi te laat of komt hij helemaal niet. Wie klaagt, krijgt een onbevredigende standaardbrief terug. Als daarop wordt gereageerd, valt dezelfde standaardbrief nogmaals in de bus. Ook worden de taxichauffeurs niet altijd naar de goede locatie ge stuurd, zodat iemand lang stond te KAMPERLAND - Burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland heeft gisteren de gerestau reerde schuur van boerderij Land- en Zeezicht ge opend. Hij sloeg de laatste houten verbinding vast. De schuur uit 1823 is een rijksmonument en alle houten balken zijn op ambachtelijke wijze hersteld. De restauratie heeft dik vier ton gekost, waarvan de helft is bekostigd met subsidies. Een bestemming voor de schuur, die niet meer ge schikt is voor landbouwdoeleinden, is er nog niet. De zonen van eigenaren Henk en Josje de Koning, Simon en Arie, roepen iedereen die een goede, lu cratieve invulling weet op zich te melden. video op www.pzc.nl GOES - Een 35-jarige man uit Goes heeft donderdagavond een gevaar lijk slingerende medewegge- bruikster aan de kant gezet op de A58. De man zag de vrouw in haar auto op de snelweg rijden ter hoog te van Yerseke, met een vaartje van veertig tot zestig kilometer per uur. Hij is, met de alarmlich- ten van zijn auto ingeschakeld, ach ter de vrouw gaan rijden en heeft haar op de Zanddijk in Yerseke naar de kant van de weg gewezen. Intussen waarschuwde hij de poli tie en hield hij haar aan de praat tot die arriveerde. De politie kon de vrouw, een 42-ja- rige uit Bergen op Zoom, de alco holtest afnemen. Ze bleek bijna zes keer zoveel gedronken te heb ben als toegstaan. Haar rijbewijs is ingenomen. wachten bij het revalidatiecen trum Lindenhof. De regiotaxi's worden door Con nexxion centraal aangestuurd. La moen denkt dat een Zeeuws steun punt veel klachten en misverstan den over adressen kan voorko men. „Dat zou bij de volgende aan besteding moeten worden gere geld. Ook de klachtenafhandeling zou in een programma van eisen kunnen worden aangescherpt." door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Vissers die in Co lijnsplaat enkel hun vis lossen maar er niet mijnen, betalen voortaan toch laad- en losgeld. Tot nu toe kostte het gebruik van de haven hen niets. Het havenreg lement voorzag niet in een heffing voor vissers die hun vis niet laten mijnen door UFA, maar door een andere vismijn. Het liggeld werd via de UFA afgere kend. De gemeenteraad krijgt nu een nieuwe havenverordening voorgelegd waarin elke vissersboot die in de haven laadt of lost, per keer 200 euro moet betalen. De aanpassing volgt op klachten van UFA. Die vindt het oneerlijk dat vissers die elders mijnen hun vangst in Colijnsplaat gratis kon den lossen. Schepen van de 'bruine vloot' die minder dan vier uur in de haven vertoeven, blijven verschoond van havengeld. De raad bespreekt het voorstel woensdag 12 mei. De ver gadering begint om 19.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl De twee moeders in het dorp in West-Zeeuws-Vlaanderen treffen el kaar iedere donderdag. Dan bieden ze hun werkende zoon en dochter de helpende hand. De één stofzuigt, ter wijl de ander de tweeling verzorgt. Alles in alle rust. Vorige week ont stond onder de zorgzame vrouwen echter enige commotie. Bij het oprui men stuitten ze op een plastic zak met daarin een paar sloffen en een pyama. Fluisterend meldden ze het de dochter. „Zou Jan-Willem mis schien vreemdgaan?" Nee, luidde het antwoord. Die zak stond klaar omdat hij onlangs tij dens een bezoek aan de dokter te ho ren had gekregen dat hij binnenkort mogelijk in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De dochter: „En als hij vreemd zou gaan, zou hij zeker zijn sloffen en pyama niet meenemen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35