3 Mare Riemens is benieuwd Hage ziet af van Hoek 341 Jeugd in de prijzen bij Criffioenloop Jan Vertonghen heeft spijt van 'uitlatingen COMEBACK Op het NK duatlon in Horst toonde Middelburger Mare Riemens aan weer helemaal terug te zijn. zaterdag 8 mei 2010 door Sjaak Sinke Mare Riemens stond in Horst drie keer op het podium. Hij werd op het NK derde overall en tweede in de klas se mannen 40. De wedstrijd gold ook als EK. Daarop werd hij derde bij de mannen 40. MIDDELBURG - Neal Bouterse en Er- win Adan hebben gisteravond de Griffioenloop over respectievelijk tien en vijf kilometer gewonnen. Op de wedstrijd in Middelburg kwamen mede door het prima loopweer zo'n 150 deelnemers af. A-junior - Erwin Adan (Middel burg) bepaalde meteen het tempo van de hele meute met op gepaste afstand Erwin Harmes (Nieuw- en Sint Joosland) en A-junior Neal Bouterse uit Middelburg, die de tien kilometergroep aanvoerden. Na 17 minuten en 2 seconden pak te Adan de bloemen voor de eer ste plaats die hij meteen doorgaf aan moeder Rina. Willem de Kor te (Aagtekerke) had veertig secon den meer nodig en werd tweede. Joanne de Ridder (Arnemuiden) was op de veertiende plaats over all de snelste bij de vrouwen. Ondertussen had Bouterse de lei ding genomen op de tien kilome ter op korte afstand gevolgd Har mes die het gat niet meer kon dich ten. Bouterse won in 35 minuten en 39 seconden met Harmes op drie seconden op de tweede plaats. Bart de Koster (Middel burg) maakte het erepodium bij de mannen vol. Suzanne Geschierre (Sint Laurens) pakte de hoofdprijs bij de vrou wen in 47.42, ruim voor Marije Be- suijen (Middelburg) en Els van Ele- wout (Middelburg). Joram Verhage won de 1.5 kilome ter .lange familieloop bij de jon gens, Emma Verstraaten (Westka- pelle) was het snelste meisje. UITSLAGEN ATLETIEK Middelburg. Griffioenloop. 10 km, mannen: 1. Neal Bouterse (Middelburg) 35.29, 2. Erwin Harmes (Nieuw- en Sint Joosland) 35.42, 3. Bart de Koster (Middelburg) 37.10, 4. Jaap Jan Ritsema (Middelburg) 37.49, 5. Gert van de Vinden (Biggekerke) 38.29. Vrouwen: 1. Suzanne Geschiere (Sint Laurens) 47.52, 2. Marije Besuijen (Middelburg) 51.38, 3. Els van Elewout (Middelburg) 53.31. 5 km, mannen: 1. Erwin Adan (Middelburg) 17.02, 2. Willem de Korte (Aagtekerke) 17.43, 3. Harmen van Eijzeren (Meliskerke) 18.22. Vrouwen: 1. Joanne de Ridder (Arnemuiden) 22.31, 2. Wendy Theune (Vlissingen) 28.18, 3. Marietta van Kleven (Middelburg) 27.03. 1.5 km, jongens: 1. Joram Verhage (Vlissin gen) 5.41, 2. Rens de Ridder (Arnemuiden) 6.01, 3. Roan de Graaf (Middelburg) 6.57. Meisjes: 1. Emma Verstraaten (Westkapelle) 7.19, 2. Marie Wisse (Biggekerke) 8.04, 3. Julia de Graaf (Middelburg) 8.09. GOLF Turijn. European Tour. Stand na tweede dag: 1. Andersson (Zwe) 136 slagen (-8), 2. Jime nez (Spa), Garrido (Spa), Canizares (Spa), Otto (ZAf), Colsaerts (Bel) 137, 39. onder andere Luiten 143. TENNIS Zoetermeer. Daviscup. Europees/Afrikaanse zone groep 1. Tweede ronde. Nederland - Italië 0-2. De Bak ker - Bolelli 6-7 (5) 6-7 (5) 3-6, Haase - Star ace 5-7 3-6 6-2 6-7 (2). Estoril. Mannen. Kwartfinales: Federer (Zwi/1) - Clement (Fra) 7-6 (7) 6-2, Montanes (Spa/4) - Cuevas (Uru/8) 6-4 6-3, Garcia-Lo- pez (Spa/5) - Martin (Spa) 6-0 2-0 opgave. WIELRENNEN Vierdaagse van Duinkerke. Derde etappe, Menen - leper: 1. Rasmussen (Den) 189 km in 4.22.46, 2. Napolitano (Ita), 3. Rojas Gil (Spa), 4. Chtioui (Tun), 5. Maes (Bel), 6. Delpech (Fra), 89. Löwik, 93. Honig, 106. Mouris, 110. Mol, 124. Westra 9.28, 133. Knaven 13.22, 148. Van Leijen 16.08. Algemeen klassement: 1. Rasmussen 12.41.03, 2. Napolitano 0.01,-3. Pineau (Fra) 0.11, 4. Ciolek (Dui) 0.14, 5. Haedo (Arg), 6. Drujon (Fra), 21. Mouris 0.19, 50. Honig 0.20, 55. Löwik, 79. Mol, 125. Westra 9.48, 135. Knaven 15.58,144. Van Leijen 16.28. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Mare Riemens steekt dit voorjaar in een topvorm. De bronzen medaille van het NK duatlon, twee weken geleden ver diend in Horst, is daar het bewijs van. De plak toont ook aan dat het kan verkeren. Een jaar geleden zat de veertigjarige Middelburger nog met een serieuze peesontsteking. „Gelukkig werd die op tijd ont dekt. Anders had het wel eens hele maal mis kunnen gaan." Riemens heeft heel wat ziekenhui zen van binnen gezien. Toen hij nog vo'etbalde, onderging hij liefst zeven knie-operaties - vijf aan de ene kant, twee aan de andere kant. Ook had hij drie keer een lies breuk. „En dan waren er nog wat andere dingen", zegt hij met een zuchtje erbij. „Bij elkaar ben ik mis schien wel twintig keer opgeno men geweest." Eenmaal bezig aan een carrière als duursporter was hij van al die el lende verlost. Riemens: „In 2002 maakte ik de overstap. In de daar op volgende zeven jaren heb ik niets gehad. Wel pijntjes, maar geen blessures. Ik hoefde namelijk niet meer te draaien met m'n knie ën, ik maakte immers alleen nog maar monotome bewegingen. Maar vorig jaar was er opeens wel weer wat. Dat was een forse tegen slag." De pijn zat deze keer niet in een ge wricht, maar in een peesin zijn on derbeen. Het ging om de zoge noemde peroneuspees. „Dat is een belangrijke pees", doceert Rie mens. „Als-ie het niet meer doet - en dat risico heb ik wel gelopen - kun je je voet niet meer optrekken. Dan krijg je een spitsvoet. Daar is dan ook niks meer aan te doen, AMSTERDAM - Jan Vertonghen heeft spijt van zijn uitlatingen don derdag tijdens de huldiging van Ajax na de gewonnen bekerfinale tegen Feyenoord. De Belg maakte tijdens de festiviteiten in de Arena Feyenoorders een paar keer uit voor 'kakkerlakken'. Vertonghen heeft zich gisteroch tend meteen met excuses richting de Rotterdamse club gemeld bij de directie van Ajax. „Ik heb me laten meeslepen door mijn emoties, dat had ik niet moeten doen", zei Ver tonghen schuldbewust. Algemeen directeur Rik van den Boog van Ajax zei het gedrag van Vertonghen niet te tolereren. „Ik heb een stevig gesprek met hem ge voerd en hij was het roerend met mij eens." Het incident kan voor Vertonghen nog een vervolg krijgen, want de KNVB heeft de aanklager betaald voetbal verzocht te kijken naar de uitlatingen. zeggen ze. Je kunt die pees niet ver vangen." De Walchenaar was er echter (net) op tijd bij. „Hij bleek zwaar ontsto ken te zijn. Maar daar kwamen we pas kort voor het NK duatlon van vorig jaar achter. De huisarts en de fysiotherapeut dachten, net als ik aanvankelijk, dat het wek meeviel. Ik kreeg zalfjes en ging door met trainen. Ik was ook zó gedreven om in het jaar dat ik veertig werd prijzen te gaan pakken in m'n nieu we leeftijdscategorie, dat ik weinig naar mijn lichaam luisterde." Maar drie weken voor het NK ver trouwde de Middelburger het toch niet meer. Hij raadpleegde een or- thopeed in België en die vertelde hem abrupt met alles te stoppen. „Ik mocht niet meer lopen, niet meer fietsen. Binnen een week lag ik op de operatietafel. Dat was zuur. Ik had me erg verheugd op de NK's van dat jaar. Ik wilde me dailles pakken." Riemens was veroordeeld tot acht weken gips. Na drie weken zonder onsteking - die was weggesneden - begon hij echter al weer met op krabbelen. Hij mocht, zo hadden ze hem verteld, met het loopgips om zijn onderbeen uren maken op de fiets. „Maar ja, ik deed gelijk weer te veel. Da's mijn valkuil. Ik zat al heel snel weer aan 300 kilo meter in de week. Toen ging die pees dus weer zeer doen. Dat was wel een belangrijke waarschuwing voor mij." Vanaf juni, toen de revalidatie er echt opzat en hij weer alles kon, is Riemens aan zijn comeback gaan werken. Dat ging zeer voorspoedig. „Bij die knieblessures heb ik me er nooit bij neergelegd dat ik niet goed kon terugkomen. Nu dus ook niet." Tijdens de Kustmarathon - die Mare Riemens (rechts) is weer helemaal terug na een ontsteking aan de loodzware editie - kon hij zich weer eens aan het publiek laten zien. En met succes: hij werd ze vende overall en tweede bij de veertigplussers. „Het was een pres tatie naar tevredenheid", zegt hij nu. „Had ik een langere voorberei ding gehad, dan had er meer in ge zeten, denk ik." Het 'voordeel' van de peesblessure was wel dat Riemens na het sei zoen 2009 nog niet moe was. Hij heeft in de afgelopen winter weer geleefd als een monnik en hard door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Nu de promotie naar de topklasse is veiliggesteld, richt Hoek zich al helemaal op het vol gend seizoen. De contouren van de selectie worden steeds beter zichtbaar en ook de invulling van de technische staf bevindt zich in een afrondende fase. Arthur van Huizen, die in het sei zoen 2006/2007 al als assistent van Cees Houtepen bij Hoek werkte, is in beeld om een duo te vormen met Gaby Demanet. „We hebben met verschillende mensen gespro ken", bekent Demanet. „Arthur van Huizen is er daar één van. Zondag (morgen) hakken we de knoop door." Marty Bekooy, die Demanet nu assisteert, was ook een kandidaat. De trainer heeft zijn woord echter al aan vierdeklas ser Oostburg gegeven. Van de huidige selectie zijn in na volging van Ferry Alfons, Jurgen Landuyt, Regilio Pinas, Tim Me- chelinck, Michael Koné en Musaba Selemani ook Giovanni Siereveld- en Josimar Pattinama overeengeko men om bij Hoek te blijven. Voor Pattinama, met dertien goals tops corer, bestond vage interesse van FC Dender. Tim Faassen en Remco Felius ver trekken aan het eind van dit sei zoen bij Hoek. De twee talentvolle spelers zijn aan hun eerste seizoen bij de Zeeuws-Vlaamse club bezig, maar spelen hun wedstrijden voor al in het tweede. Demanet: „We zijn eerlijk geweest tegen die jon gens. De kans dat ze volgend sei zoen in de topklasse veel aan spe len toekomen is bijzonder klein. Dan kunnen ze beter naar een club gaan waar ze iedere week in de basis staan." Hoek zoekt nu zelf nog onder meer een centrale verdediger en een aanvaller. „Een goede spits die twintig goals per seizoen maakt is het moeilijkste om te vinden", weet Demanet. „Het moet binnen het budget van Hoek passen. Een goede, veel scorende spits is vaak een garantie voor een hogere klas sering." Eén van de kandidaten om naar Hoek te komen was Mathijs Hage. De ex-spits van Zierikzee had zijn jawoord echter al gegeven aan Ba ronie, waar hij nu aan zijn tweede seizoen bezig is. „Het is jammer, maar we kunnen zo'n houding wel waarderen", zegt Gert-Jan de Boer (technische zaken). „Hage is dus niet zoals veel andere voetbal lers, die voor een euro meer er gens anders gaan voetballen. Dat zegt veel over die jongen." Hoek sluit de competitie vandaag af met een uitwedstrijd tegen Sparta Nijkerk, dat bij een misstap van koploper IJsselmeervogels nog kampioen kan worden. Jurgen Lan duyt is na zijn zevende gele kaartj geschorst, Thomas Ragut vrijaf van Demanet. Dé middenj der is gisteren getrouwd. Bouzambou en Regilio Pin| gen in Nijkerk een b; manet: „Ze kunnen l ze in hun mars hebbd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 30