asielzoekers niet ze me terug naar Irak' Suskes en Wiskes naar stripfestival @AVA© 25 Mohawk II sluit nare periode af Hobbymarkt in Sint Nicolaaskerk Casino in Dikke van Dale met sluiting bedreigd een klapper bijgehouden." In ja nuari 2010 ging het mis bij Hassan. De IND gaat ervan uit dat hij de aangetekende brief met het voor nemen om zijn verblijfsvergun ning in te trekken, heeft gewei gerd. Hassan beweert dat hij niets heeft ontvangen. Dat geldt ook voor het besluit van de IND van 26 februari. Onduidelijk is of TNT Post iets is te verwijten. Toch zal het bedrijf de postbezorging con troleren, zegt een woordvoerster. Aangetekende post wordt één keer aangeboden en gaat daarna naar het postkantoor. Als de geadres seerde het stuk niet ophaalt, gaat het na drie weken retour afzender. zaterdag 8 mei 2010 S VLISSINGEN - Zes jaar na de aanva ring op de Westerschelde kan het gerestaureerde Noorse zeilschip Mohawk II vandaag te water wor den gelaten. Op 18 juni gaat het schip naar Oslo waar het weer in gezet wordt voor scouts. Hiermee komt een einde aan een vervelen de periode. Bij de aanvaring met de ARM 20 bij Vlissingen raakten enkele van de twintig Noorse scouts en hun acht begeleiders rond één uur 's nachts te water. Het schip uit 1904 zonk snel. BROUWERSHAVEN - Hobbyisten die markt in de Sint Nicolaaskerk in zich naar buiten toe willen presen- Brouwershaven. Belangstellenden teren, kunnen zaterdag 15 mei kunnen zich aanmelden bij Nel meedoen aan de grote hobby- van Dongen, tel. 06-38754722. SLUIS - Het voortbestaan van Casi no Sluis, in hotel De Dikke van Da- Ie, wordt bedreigd. De gemeente Sluis wil het bedrijf geen nieuwe vergunning geven. Het casino opende in 2004. Het gaat strikt gezien niet om een 'echt' casino, maar om een speelau- tomatenhal. Casino's openen is in Nederland het alleenrecht van Hol land Casino. In afwachting van nieuwe regelgeving kreeg Casino Sluis een vergunning, telkens voor twee jaar. Burgemeester Jaap Sala is niet van plan dat nog eens te doen. Casino Sluis dreigt met een claim van 6,3 miljoen euro als Sluis het bedrijf dwingt te sluiten. Elvira, Esmee, Marijn en Joris (vlnr) mogen een zondag klein Suske en Wis- ke zijn op het stripfestival in Knokke-Heist. foto Mark Neelemans door Karlijn de Splenter BRESKENS - Esmee (10) en Elvira (9) uit Breskens kunnen net als stripheldin Wiske zondag knipo gen naar stripliefhebbers in Knok ke-Heist. De kinderen mochten de Suske en Wiske-kostuums alvast passen voordat ze naar het stripfes tival in Knokke-Heist gaan, dat zondag op het Van Bunnenplein plaatsvindt. De meisjes droegen het bekende witte jurkje en de rode strik in het haar. Zelfs Schanulleke ontbrak niet. De broertjes Marijn (10) en Joris (7) kruipen zondag in de huid van Suske en mochten alvast de rode polo aantrekken. Ze zullen op het festival verkleed als Suske en Wiske rondlopen en handtekeningen uitdelen. Dat idee kwam van meester Jan van Loon, van de OBS Breskens. Hij zit in het bestuur van het stripfestival in Knokke-Heist. Toen hij hoorde dat het festival nog kinderen zocht om de rol van 'Klein Suske en Wis ke' te vertolken, deed hij een op roep op school. De gekozen kinderen zijn zelf ook gek op stripboeken. „Ik lees iedere avond wel in een stripboek," ver telt Marijn. Het festival staat dit jaar in het te ken van 'Dieren in de strip'. Er zul len verschillende tekenaars aanwe zig zijn. Het festival begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Er zijn dan verschillende activitei ten zoals een workshop stripteke nen. De toegang is gratis. Kanaalstraat 65 Oost-Souburg Tel. 0118 471777 www.avainbouw.nl goede kans hebben om te mogen blijven. Pas na een maand durfde Moham med zijn landgenote aan te spre ken. „Zo gaat dat in onze cultuur." Maar twee dagen later werd ze overgeplaatst. Hij belde stad en land af om haar terug te vinden en smeekte om net als zij naar het AZC in Middelburg te mogen. Daar moest Raghad haar procedu re afwachten. Of hij blij was om haar weer te zien? „(Jok", zegt hij met pretlichtjes in zijn ogen. „Heel erg. Na vijftien dagen zijn we ge trouwd." De kleine Walid kraait als zijn va der hem op schoot op en neer wipt. Ze hebben net zijn eerste ver jaardag gevierd. Het ventje werd al na 6,5 maand geboren en woog slechts driehonderd gram, vertel len zijn ouders. Ze hebben nog niet van hun huwelijk kunnen ge nieten, want in het opvangcen trum delen ze hun huisje met an dere mensen. „Niet zo romantisch dus", lacht Raghad. De zorgen over de dreigende uit zetting zijn van haar gezicht af te lezen. De familie van haar ex-man is nog steeds wraakzuchtig, weet de jonge vrouw. „Ze zullen mijn kinderen iets aandoen." Mohammed begrijpt het gemak niet, waarmee Nederland mensen uitzet. „Iedereen weet wat er ge beurt in Irak. Hoe kunnen ze zeg gen dat het veilig is?" Als dat zo was, ging hij morgen nog terug. „Want wil niet iedereen het liefst in zijn eigen land wo nen?" Geschokt vertelt hij hoe hij op televisie buitenlandse honden met een simpel dierenpaspoort Ne derland in zag komen. „Ik heb zo'n papiertje niet." Het is zijn wanhoop die spreekt. „De vlucht naar een veilig land was lang en zwaar. Straks word ik in twee uur als een pakketje naar Irak terugge stuurd." komst. Nu Mohammed door de herziening zijn verblijfsvergun ning verliest, is de kans groot dat hij eerder dan zijn hoogzwangere vrouw en kind wordt uitgezet. Hij ontvluchtte zijn land nadat zijn moeder en broer in 2005 waren vermoord. Zelf doorstond hij ver schillende martelingen. „Mijn vin ger is gebroken, ik ben geslagen en kreeg een schoen in mijn gezicht. Twee keer is mijn auto van me af gepakt. In Kirkuk, waar ik van daan kom, vermoorden mensen van de verschillende bevolkings groepen elkaar gewoon op straat." Raghad ontmoette hij in 2008 in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Zij wilde haar leven niet delen met de verschrikkelijke man aan wie zij uitgehuwelijkt was. Maar die zinde op eerwraak. Toen de be dreigingen te erg werden, is zij Bag dad ontvlucht. Vanuit Turkije brachten mensensmokkelaars haar naar Nederland. Daar zou ze een in het asielzoekerscentrum in Middelburg. Het gezin wordt uit elkaar ge- foto Ruben Oreel ECHTE MAKELAAR Toutenburg 34, Vlissingen Nu zeer aantrekkelijke prijs! tSSBHHBÉNMK Koopsom: 139.900,- k.k. IZeer ruim huls mét moderne keuken en sant- tair. Zo te,be(rekkenj Q,s. 'een garage, diepe tuin' en 4 slaapkamers. Vrij zicht aan de achterzijde. Goed - 'ifleihouden, 0' ide iso- latie, H.R.-C.V.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27