Post bereikt soms 'Als een pakket sturen Gemeenteraad dubt over Rekenkamercommissie Gemeente wil overlast vrachtwagens oplossen uit voor debat www.deltaridefortheroses.nl Amateurkunst nodigt politiek 241 Ondernemerspiein Bouw kitecentrum Natural High gestart www.pzc.nl Heijmans gaat voor duurzame producten Instituut Moment al een jaar actief The perfect fit! Week! Armani Jeans bij Delscher Goes Zaterdag 12 juni 2010 ASiELBELEi Middelburgs gezin vreest voor dreigende uitzetting zaterdag 8 mei 2010 door Melita Lanting ZIERIKZEE - De gemeenteraad Schouwen-Duiveland is er nog niet uit hoe het verder moet met de Rekenkamercommissie. De ge meente Tholen wil de samenwer king voor de commissie met Schouwen-Duiveland beëindigen. Het Schouwse college stelt nu voor om het ambitieniveau van de Rekenkamer naar beneden bij te stellen en 20.000 euro te bezuini gen. Daarmee wordt wel het aan tal onderzoeken beperkt tot maxi maal twee. De Rekenkamercom missie ontvangt nu nog het dubbe le. Verschillende fracties vragen zich af of dit verstandig is. De Re kenkamer heeft een meerwaarde. BROUWERSDAM De bouw van kitesurfcentrum en evenementenbureau Natural High op de Brouwersdam is begonnen. In het bedrijf worden niet alleen de kitesurfactiviteiten onderge bracht, er komt ook horeca met ter ras en een winkel. De bouw van Natural High maakt onderdeel uit van het ontwikke lingsprogramma voor de Brouwers- dam. TOERTOCHT Zondag wordt de fietstourtocht Giro di Schouwen-Duiveland gehouden. Later die dag beelden op de site TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Stuur uw eigen foto's naar www.pzc.nl/foto De onderzoeken die de commissie heeft uitgevoerd ondersteunen de raad bij het uitoefenen van de con trolerende taak. Leefbaar Schou wen-Duiveland stelt voor de Re kenkamercommissie te bemensen met raadsleden, in plaats van (du re) externen. Dat gebeurt volgens Robbert Lievense ook in andere ge meente. „Wij hebben vier jaar gele den een commissie opgetuigd met externe leden. Dat heeft naar beho ren gefunctioneerd, maar de toege voegde waarde van externe leden is niet duidelijk", zegt Lievense (LSD). De WD en PvdA zijn tegen raads leden in de commissie. „Wij plei ten voor onafhankelijkheid", zegt Marcia Smeding (PvdA). BURGH-HAAMSTEDE Bouwbedrijf Heijmans uit Burgh- Haamstede mag in het vervolg pro ducten aanbieden met het FSC- keurmerk. Het bedrijf heeft hier voor de nodige certificaten binnen gesleept. Hout met een FSC-keur- merk komt uit bossen waar op een verantwoorde manier wordt gepro duceerd. Met het certificaat wil Heijmans een bijdrage leveren aan een duurzame samenleving. ZIERIKZEE Een jaar geleden besloot Linda Kik ondanks economisch moeilijke tij den haar vaste baan als schoon heidsspecialiste op te zeggen en een eigen bedrijf te beginnen: Schoonheidsinstituut Moment in de Sint Domusstraat 81 in Zierik- zee. Nu, een jaar later, is zij blij die uitdaging te hebben aangedurfd. „Ik heb veel geleerd het afgelopen jaar. Met name dat je moet investe ren in je cliënten en in kwaliteit en vooral ook dat je als jonge onderne mer moet durven doorzetten", zegt Linda. Zij beschikt over een goed gedocumenteerde website met informatie over werkwijze, be handelingen en een kortingsbon. Ontdek de supervrouwelijke pasvorm van Armani jeans broeken. Deze week bij aankoop van een Armani jeans een leuke attentie kado! DELSCHER, Grote Markt 11-13, Goes Inschrijven voor bedrijventeams: MIDDELBURG - Belangrijke post voor bewoners van het asielzoe kerscentrum (AZC) in Middelburg komt soms niet aan. Dat zegt advo caat Annelien van der Werff, die een man uit het AZC bijstaat. Haar cliënt Mohammed Hassan miste hierdoor de kans om zich te verweren tegen het intrekken van zijn verblijfsvergunning. De Immi- gratie en Naturalisatiedienst (IND) stuurt hem terug naar Irak. Vol gens de advocate werden postpro- blemen eind 2009 ontdekt. Sinds die tijd houdt het AZC een post lijst bij. Een medewerker van het AZC bevestigt dat. „Alles wat bin nenkomt, wordt gekopieerd en in door Selma Osman Mijn moeder en mijn broer zijn er ver moord. En nu moet ik terug naar Irak? Met grote ogen vol ongeloof staart de Middelburgse asielzoeker Mo hammed Hussein Hassan de boodschapper van Vluchtelin genwerk Middelburg aan. „Sturen ze me werkelijk terug om te ster ven?" Hij is een van de duizenden Irake zen die Nederland moeten verla ten. Justitie trekt zo'n tweedui zend tijdelijke verblijfsvergunnin gen in, omdat het in delen van het land weer veilig zou zijn. Moham med vreest voor zijn leven als hij op het vliegtuig naar Irak wordt ge zet. Hij behoort tot de Turkmeen se minderheidsgroepering in het noorden van dat land. „Omdat wij geen Arabieren zijn, hebben wij het er zwaar." Bij elk telefoontje uit Irak vreest hij voor slecht nieuws over zijn achtergebleven fa milie. „Geef ons dan tenminste het recht om naar een ander land te gaan.", zegt hij wanhopig. In het asielzoekerscentrum heeft de goedlachse Mohammed zijn ei gen werkplaats. Hij staat er be kend als de 'fietsenmaker'. Nu trekt hij nerveus aan een sigaret. De ellende die het jonge stel over spoelt, is niet te overzien. Even daarvoor heeft Mohammed nog zitten vertellen hoe de de Immigra tie- en Naturalisatiedienst (IND) hem van zijn zwangere vrouw Rag had en zoontje Walid wil schei den. Moeder en kind hebben 28 dagen de tijd gekregen om het land te verlaten: Raghad is uitge procedeerd. Een schrijnend verhaal. De 31-jari- ge vrouw staat op het punt van be vallen en moet mogelijk na haar bevalling een behandeling voor De hoogzwangere Raghad, Mohammed en zoontje Walid verblijven nu nog scheurd als er geen oplossing komt voor hun dreigende uitzetting naar Irak. baarmoederhalskanker ondergaan. Ze zit er stilletjes bij en tikt ner veus met haar voet op de vloer. „Wat ik nu voel? Niets. Ik ben moe. Het is te veel. Ik weet niet meer hoe ik me moet voelen of wat ik moet doen." Somber staart ze voor zich uit. Een medebewoon ster volgt op de achtergrond volgt het gesprek. In de kleine barak is weinig privacy. Mohammed klinkt strijdbaar. „Waarom maken ze het ons hier zo moeilijk. Dit is echt marte lend." Ze hebben ieder hun eigen asiel procedure en een totaal verschil lende achtergrond. Dat maakt het er met de dreigende uitzetting niet makkelijker op. Daar komt nog bij dat ze elkaar pas in Nederland heb ben ontmoet en alleen voor de is lam zijn getrouwd. Van een wette lijk huwelijk is geen sprake. Voor de IND vormen ze nu geen gezin. Ook al is hun tweede kindje op door Rob Paardekam «r SINT-MAARTENSDIJK - Een parkeer verbod in een deel van de Oost- vest in Sint-Maartensdijk moet er toe leiden dat de overlast van los sende vrachtauto's wordt terugge drongen. De Spar-supermarkt in Sint-Maar tensdijk is sinds 2008 gevestigd aan de Markt. De bevoorrading vindt plaats aan de achterzijde van de winkel, aan de Oostsingel. Daar over zijn klachten binnengekomen bij de gemeente. Vrachtauto's blok keren het smalle straatje, zodat on der meer de garageboxen niet meer gebruikt kunnen worden. De chauffeurs van de vrachtwa gens hebben op hun beurt last van de auto's die geparkeerd staan in de straat. De gemeente wil het pro bleem nu oplossen door een par keerverbod in te stellen aan de even zijde tot en met nummer 18. Op die manier kunnen de vracht auto's goed aan de kant gaan staan, zodat ze niet meer de hele weg blokkeren. Volgens een voor lichter van de gemeente zullen de bewoners daardoor een stuk min der overlast ondervinden. In een enquête hebben de inwo ners aangegeven dat hun straat éénrichtingsverkeer moet houden. Daar stemt de gemeente mee in. ZIERIKZEE - Het belang van de ama teurkunst op Schouwen-Duive land staat centraal op een openba re debatavond dinsdag 25 mei in filmtheater FiZi in Zierikzee. Deze bijeenkomst geldt als extra activiteit tijdens de Week voor de Amateurkunst van 20 t/m 29 mei. De politieke partijen zijn uitgeno digd één van de fractieleden af te vaardigen voor een forum. Daarin wordt het gesprek aangegaan met vertegenwoordigers van verschil lende vormen van amateurkunst. De discussies worden gevoerd aan de hand van stellingen en staan on der leiding van Ron Lubbersen, consulent bij Scoop. Aanvang 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26