Zeeland PZC 2, Uitbreiding dierenasiel kan van start Vreemd almanak Dronken SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 ISO-CERTIFICERING Nieuwe vleugel met vijf dierenkamers en quarantaineruimte Draadloos cameratoezicht tijdens Renessetour Inzet voor milieu is geen ideaal meer- maar absolute noodzaak Zaterdag 8 mei 2010 Asielzoeker wil niet als pakketje terug naar Irak Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl i door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het geduld van het Die renasiel Schouwen-Duiveland is beloond. Na jaren van fondsenwer vingsacties is er voldoende geld vergaard om met de broodnodige uitbreiding van het dierenasiel aan de Zandweg bij Zierikzee te kun nen beginnen. Het karwei gaat maandag 17 mei van start. Asielbeheerder Jolanda Meerman, al 23 jaar betrokken bij het dierena siel - is er blij mee. Ze kampt al ja ren met gebrek aan ruimte. Vorig jaar bleek dat het asiel niet langer voldeed aan het Honden en Kat- tenbesluit. Wegens besmettingsge vaar keurde de Algemene Inspec tie Dienst de ziekenboeg en de quarantaineruimtes af Om het ruimteprobleem op te los sen lag al een kant-en-klaar plan, alleen ontbrak hert op dat mo ment nog aan middelen om dat plan uit te voeren. De uitbreiding kost 150.000 euro en daar komt nog eens 20.000 euro aan inrich tingskosten bij. Met allerlei acties werd het geld bij- eengespaard. Meerman: „En we kregen een geweldige gift van het menevenement. Daar zijn we echt heel blij mee." De asielbeheerder voegt er aan toe dat de start van de bouw niet het einde van de ac ties betekent. „We willen graag een buffer.tje voor de inrichting van het nieuwe gedeelte en om eventuele tegenvallers op te kun nen vangen." De nieuwe vleugel wordt aan het bestaande gebouw vast gebouwd. Er komen vijf dierenkamers, waar van één speciaal voor de dierenam bulance en politie zodat die daar ook 's nachts bij kunnen zonder dat er iemand van het asiel bij moet zijn. De andere vier dieren- ruimtes worden gebruikt voor kat- tenquarantaine „Die ontbreekt nu en het gevaar voor besmetting heeft ons al een afwijzing van het iso-certificaat van de Dierenbe scherming gekost. En dat certifi caat willen we graag alsnog zien te krijgen." In de nieuwe vleugel is ook voorzien in een speciale die renartsenkamer. Ook aan een kan tine annex kantoorruimte is ge dacht, tot vreugde van Meerman. „Eindelijk een plekje waar je in al le rust een gesprek kunt voeren." De uitbreiding wordt gebouwd door Van Helleman uit Middel burg. Het dierenasiel hoopt de nieuwe vleugel nog voor de bouw vakvakantie in gebruik te kunnen nemen. RENESSE - De voorbereidingen voor De Renes setour, het pinksterfeest in Renesse, zijn in volle gang. Cisteren is een bedrijf uit 's Hee- renhoek begonnen met het plaatsen van ca mera's in het dorp. Zeven camera's moeten het toezicht op de feestende meute verbete ren. De camerabeelden worden via een draad loze verbinding doorgeseind naar Zeelandnet en daarna gaan de beelden naar de meldka mer. Op de foto monteert Cerben Krekelberg van Paree Elektro Telecom een zender (die de camera's moet verbinden) op het dak van het dorpshuis. Het is dit jaar voor het eerst dat er cameratoezicht komt. Bovendien wordt een deel van het centrum een afgesloten feestter rein. foto Ronald den Dekker GOES - Een Goesenaar heeft don derdagavond een dronken vrouw van de A58 afgehaald. De 42-jarige vrouw uit Bergen op Zoom slinger de over de weg en reed 40 tot 60 km per uur. De Goesenaar is met de alarmlichten aan achter haar gaan rijden en waarschuwde de politie. Op de Zanddijk bij Yerseke dwong hij haar de auto aan de kant te zetten en hield hij haar aan de praat tot de politie kwam. De vrouw had zes maal te veel ge dronken en is haar rijbewijs kwijt. De twee moeders in het dorp in West-Zeeuws-Vlaanderen treffen el kaar iedere donderdag. Dan bieden ze hun werkende zoon en dochter de helpende hand. De één stofzuigt, ter wijl de ander de tweeling verzorgt. Alles in alle rust. Vorige week ontstond onder de zorg zame vrouwen echter enige commo tie. Bij het opruimen stuitten ze op een plastic zak met daarin een paar sloffen en een pyama. Fluisterend meldden ze het de doch ter. „Zou Jan-Willem misschien vreemd gaan?" Nee, luidde het antwoord. Die zak stond klaar omdat hij onlangs tij dens een bezoek aan de dokter te ho ren had gekregen dat hij binnenkort mogelijk in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De dochter: „En als hij vreemd zou gaan, zou hij zeker zijn sloffen en pyama niet meenemen." Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23