Monique Smit brengt feest 15 Popaanzee treedt aan op podium 't Beest www.pzc.nl NIEUWE CD Volendamse zangeres gaat zelfstandig het land in agenda zaterdag 8 mei 2010 Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie GOES - Popaanzee, het project waarbij jonge bands bijgestaan worden door ervaren coaches, is zaterdag 22 mei te zien en te horen op podium 't Beest in Goes. De Schouwse rockers Headmode beginnen. Zij maken stevige rock muziek met onder meer invloe den van Nirvana. Zij treden weer op sinds lange tijd. Uit Duitsland komen The Runa way Brides. De meiden zijn gewa pend met contrabass, ukelele, mandoline en acoustische gitaar en washboard. Zij zijn geïnspi reerd door Hank Williams, David Allen Coe en Johnny Cash. Uit Denemarken komt het psyche delische rockgezelschap Baby Woodrose. Hun muziek is het best te omschrijven als psychedelische sixtiespop, ten tijde van Revolver en Sgt. Peppers Lonely Hearts Club Band. Popaanzee begint om 21 uur. UIT-AGENDA Een compleet overzicht van het theater-, podium- en bioscoopaan bod staat op: www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Thalia Brandt Monique Smit (21) heeft pijn in haar on derbeen. Ze is van de trap gevallen - 'ik struikelde over schoenen die daar nog stonden' - maar toont zich desondanks een stralende ge sprekspartner. „Als ik ziek ben, treed ik gewoon op. Ja, als je keel ontsteking hebt of je ligt te kotsen in bed, dan kan het gewoonweg niet. Maar met griep ofzo, dan zing ik gewoon. Dan zet ik de knop om. Hetzelfde geldt als ik een dagje down ben. Dan ga ik niet chagrijnig op de bühne staan, dat kun je niet maken." Drie jaar geleden beleefde Smit, die tegenwoordig hits als 'Wild' en 'Blijf je Vanavond' op haar naam heeft staan, haar muzikale vuur doop. Ze deed mee aan Just the Two of Us, een tv-programma waarin ze als 'zusje van' vocaal te gen andere BN'ers moest strijden. „Ik had op dat moment nog nooit voor publiek gezongen, zelfs niet voor mijn ouders."Als kind zong ze stiekem op haar kamer. „Zodra ik iemand naar boven hoorde ko men, stopte ik. Jan hoorde me wei eens. 'Je hebt een leuke stem, je moet alleen meer durven', zei hij." Haar deelname aan Just the Two of Us wakkerde bij de Volendamse - toen kapster met ambities om naar de Toneelschool te gaan - de liefde voor zingen aan. Ze verruil de schaar en studieplannen voor het podium. „Daarna is het presen teren erbij gekomen", aldus Smit, die zowel het kinderprogramma Z@pp Kids Top 20 als een clippro gramma op het digitale kanaal ster- ren.nl presenteert. „Tussen zingen en presenteren kan en wil ik niet kiezen. Ik ben best ambitieus en zou graag ook een keer acteren." De afgelopen maanden had Moni que het druk met het opnemen van haar tweede album ('Verder'), dat in juni uitkomt. En passant viel ze negen kilo af „Ik sport twee keer per week en ik ben nu ruim een jaar verliefd, daardoor lijk gefeest. Hij nam mij vroeger mee als hij uitging, en heeft mij le ren feesten." Tegenwoordig heeft haar broer vooral invloed op de muziek. „Laatst heeft Jan met zijn vriendin Liza naar mijn nieuwe al bum geluisterd. Gaven ze me een briefje met alle liedjes en daarach ter een rapportcijfer. Hoge cijfers, want ze vinden de cd heel leuk. Dat vond ik zó lief" Verder telt up tempo nummers, ballads en 'reg- gaeachtige liedjes. „Het klinkt ge zelliger, feestelijker dan mijn vori ge album. Dit is meer geschikt voor jong en oud. Ik noem het feestpop." Vorig jaar beheerste de breuk tussen haar broer en Yo- lanthe Cabau van Kasbergen het shownieuws. „De media kunnen hard zijn. Ik heb bewust bijna een jaar gewacht voordat ik met mijn vriend (voetballer Jeffrey Bok) op de voorgrond trad." Jeffrey (19), met wie ze samen woont, komt uit Haarlem. „Het eerste halfjaar verstond hij er geen woord van als ik iets in het Volendams zei, maar het gaat steeds beter." Smit ziet zichzelf niet als voetbalvrouw. „Allereerst kun je Jeffrey niet vergelijken met ervaren voetballers als Wesley Sne- ijder of Rafael van der Vaart. Hij komt net uit de jeugd. Ik ga nooit naar premières of feestjes. Ik ben al blij als ik een avondje thuiszit." Onlangs meldde een blad dat haar vriend haar ten huwelijk had ge vraagd. „Niet waar dus! Ik wil ooit trouwen en heb zéker een kinder wens, maar voorlopig richt ik me op mijn carrière.Ik wil ook altijd mijn eigen geld blijven verdie nen." Smit zou graag eens een spel show presenteren. „Iets als Ik Hou van Holland. En ik hoop ooit een nummer één-hit te scoren." De ko mende maanden zingt ze haar nieuwe repertoire tijdens de zo- mertour van radiostation 100 NL. „Vorig jaar was ik met Jan mee, maar uiteindelijk moet je je eigen weg gaan. Ik ben er klaar voor: ik zit supergoed in mijn vel en kan niet wachten om door Ne derland feest te brengen." ben ik afgevallen. Ook ben ik veel actiever sinds ik op mezelf woon, dichtbij de Dijk in Volendam. Bij mijn ouders hoefde ik alleen mijn kamer op te ruimen en zelfs dat deed ik niet. In mijn eigen huis kan ik niet rustig op de bank zit ten als ik iets zie dat vuil is." In de videoclip bij haar nieuwe sin gle 'Feest Voor Twee' veinst Smit dat ze nog bij haar ouders woont. „Het verhaal is dat ik alleen thuis ben - mijn ouders zijn even weg - en dan een groot feest geef Zelf gaf ik ook feestjes als mijn ouders van huis waren. Dat wisten ze wel, maar ik had ze dan niet verteld dat er ook jongens kwamen." Wie was vroeger het grootste feest beest? „Mijn oudere zus Jenny was iets braver. Ik denk dat Jan en ik ge lijk opgaan. Wij hebben behoor Monique Smit zag haar leven in drie jaar tijd compleet veranderen. foto Michel Porro/GPD Meer agendanieuws op de website van deze krant. ZATERDAG 8 MEI Baarland Rommelmarkt Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Maartenskerk, 9.30 tot 12.30 u. Breskens Feest 20 jaar Visserijmuseum en 500 jaar dorp met optredens, gratis museumbe- zoek en veel attracties Haven, 10-20 uur Brouwersdam Prokids Freestyle windsurfcontest bij het Zeil- Surfcentrum Brouwersdam Goes Beurs Fuchsiavereniging en Groei en Bloei, Edudelta College, 9.00-12.30 uur. *Fluitekruidroute oldtimers. Start 10.30 u. bij Oranjezon Vrouwenpolder. Tocht eindigt 17.00 uur Amundsenweg Goes. Krabbendijke Ruilbeurs oude prentbriefkaarten, dorps huis De Meiboom, 9.30 tot 13.00 uur. Middelburg Beurs van De Verzamelaar, ontmoetings centrum Dauwendaele, 9.00-16.00 uur Neeltje Jans Expositie Watercanon. Deltapark 10-17 u 'Reddingbootdag KNRM 10 tot 16 uur. Oostburg World Fair Trade Day. Optredens Piet Brakman en Jeugdorkest Excelsior, Werk van diverse kunstenaars. Wereldwinkel, Raadhuisplein, vanaf 10 u. Serooskerke Schelphoekwandeltocht met autopuzzel- rit. Vertrek bij dorpshuis vanaf 8.00 uur. Start inschrijving Autopuzzelrit 18.15 uur. Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur Vrouwenpolder Vroege vogels kijken in Oranjezon. Start om 6.30 uur aan einde doodlopende weg, zijweg van Koningin Emmaweg. Westerschouwen Klutenroute op skelters. Start vanaf 11 uur bij trampolinecentrum Zierikzee Latin Flair, met salsaworkshop. Danscen trum Kramer. Aanvang 21.00 uur. ZONDAG 9 MEI Burgh, Haamstede, Bruinisse, Zierikzee Warmdraaien voor passage Giro d'ltalia Goes IVN-bomenwandeling over stadswallen. Vertrek bij Stenen Brug, aanvang 14 uur. Nisse Meidoornloop. Voor jeugd Snoepzakloop (14.15 uur). Wandelaars starten om 12 uur voor 7, 5 of 25 km. Fietsers vanaf 12 uur voor tocht 25 km. Om 15 uur start trimloop (7,5 of 15 km). Inschrijven vanaf 11 uur in dorpshuis. Start op Dorpsplein Oostkapelle Kasteel Westhove, meifeest voor jong en oud; 10.00 - 16.00 uur Renesse Grote Familieshow Cursus Italiaans. Theater Camping Julianahoeve, 20.00 u.. Sluis Anna Enquist leest voor uit Contrapunt, met pianist Ivo Janssen. Raadszaal, 14 uur Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie. Grote Kerk 11-17 uur Westerschouwen Themafietstocht wilgen, water en wind. Start vanaf 11 uur bij trampolinecentrum. ZATERDAG 8 MEI Tholen Colenso Consort uit Soest brengt Missa Brevis en vijfde Brandenburg concert van J. S. Bach. Koorkerk, aanvang 20.15 uur. Goes Nederlandstalige zanger Alwin in Zorg centrum Ter Weel, 14.30 tot 16.30 uur. 'Concert Amsterdam Staff Songsters. Le ger des Heils, Ravelijn Groene Jager. 20 u. 'Optreden gospelkoor Never Gonna Stop. Theater De Mythe, 20.00 uur 'Semiazas, Cirrha Niva, The 11 th Hour en Carach Angren. 't Beest, 21.00 uur Kortgene Blues band The Road. Café Graaf van Buren, aanang 21:30 uur Middelburg 'Michiel Borstlap (verplaatst van 4 maart). Stadsschouwburg, 20.00 uur 'Afgelast: Hans Teeuwen zingt. Stadsschouwburg, 20.00 uur Theatersportgroep AparD organiseert workshop (14.-17 uur) en improvisatie voorstelling (20-22 uur). Spiegeltheater 'Samenzang psalmen. Organist P. Eilan der. Ter Hooghekerk, 19.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Astrid Nijgh krijgt bezoek van Metje Blaak. De Wegwijzer, 20.30 uur Terneuzen Fun-Q-Bator Friends De Pit, aanvang 22.00 uur Vlissingen Bands op Bellamypark, Nieuwendijk en De Ruyterplein, 14.00 tot 0.00 uur 'Concert door pianiste en zangpedagoge Natalie Pavlova en haar leerlingen. Atrium Ter Reede, 14.30 uur 'Ruby Dee the Snakehandlers rock-'n-roll-band support act. De Piek, 22.00 uur Westdorpe Gitarist Danny Bryant presenteert CD 'Just As I Am', 't Oude Oude Raedthuys, 21 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15