Zo op het eerste gezicht lijken de groene Engel se East Midlands een rustgevende omgeving. Maar Ronald Vrugteman ontdekte ook het uitgaansleven in het mooie Nottingham en ondervond aan den lijve dat hier voor de sportieveling ook heel wat te beleven valt. Fietsen langs de naaldbossen in Sherwood Forest, ooit de schuilplaats van Robin Hood. foto's East Midlands Tourism De Engelse East Mid lands zouden zomaar op een vakantieposter voor de Britse eilan den kunnen staan. Kijk naar de uitgestrekte, groene heuvels en imponerende rotspar tijen. Geniet er van historische marktstadjes, pittoreske dorpjes met hun traditionele pubs en prachtige bossen. De centraal in Engeland gelegen East Midlands bestaan uit de graaf schappen Derbyshire, Leicestershi re, Rutland, Nottinghamshire en het groot deel van Lincolnshire. Het gebied presenteert zich als be stemming voor duurzame vakan ties. Er zijn daarom veel milieu vriendelijke activiteiten temidden van het natuurschoon. Maar ook aan stadsschoon is genoeg te zien. Een stad die je niet mag missen is Nottingham. Een kwartiertje lo pen vanaf het centrum ligt Not tingham Castle waar een bronzen Robin Hood de wacht houdt. In Sherwood Forest was de schuil plaats van Robin Hood, de rover heid die van de rijken stal om de buit onder de armen te verde len. Regisseur Ridley Scott (be kend van Alien en Gladiator maakte een nieuwe film over de romantische bandiet. Robin Hood heeft een sterrencast met onder meer Russell Crowe als Robin Hood en Cate Blanchett als Ma rian. De film gaat op 13 mei in première. Een aantal bioscopen vertoont de film al op 12 mei dankzij een live-verbinding met het filmfestival in Cannes. www.filml .nl/robinhood het kasteel is tot en met oktober een expositie met originele kle ding en attributen uit de nieuwste Robin Hoodfilm te zien. Notting ham Castle biedt verder een prach tige verzameling uniformen en wa pens uit het Britse koloniale verle den. Je kunt er uren doorbrengen en je geen moment vervelen. Om de hoek van het kasteel be vindt zich Ye Olde Trip to Jerusa lem, een gelegenheid die volgens de overlevering dateert uit 1189 en te boek staat als de oudste herberg van Engeland. Die status van het gedeeltelijk in de rotsen onder Not tingham Castle uitgehouwen eta blissement wordt echter bestreden door The Bell Inn op Old Market Square en Ye Olde Salutation Inn aan de Maid Marian Way. Hoe dan ook, in 'Jerusalem' kun je je letter lijk rond eten aan bijvoorbeeld rundvlees gewikkeld in Yorkshire pudding, met jus om in te dippen. De maaltijd wordt weggespoeld met een flink glas Dreadnought bier. En dankzij de gunstige koers Rockclimbing. Echte avonturiers kunnen zelfs rotsen beklimmen. van de Britse pond is zo'n culinai re uitspatting zeker niet duur. De sfeer in Nottinghams centrum wordt deels bepaald door prachti ge, oude gebouwen. Zoals St. Ma ry's Church op Lace Market, het oudste middeleeuwse gebouw van de stad. Die Mariakerk moet je ove rigens niet verwarren met de Church of St. Mary in het nabijge legen Edwinstowe. De Church of St. Mary is een must voor elke fan van Robin Hood. Hier zou de roverhoofdman het jawoord heb ben gegeven aan zijn grote liefde Maid Marian. Als je daar toch bent, moet je doorrijden naar Sher wood Forest. Al is het maar om de Major Oak te bekijken. De giganti sche eik heeft zulke zware zijtak ken dat ze moeten worden onder steund met palen. De boom zou zo'n 800 tot 1.000 jaar oud zijn en ooit een slaapplaats hebben gebo den aan Robin Hood. We gaan nog even terug naar Not tingham, waar een bezoek niet De East Midlands liggen op nog geen uurtje vliegen van Schip hol. Prijsvechter BMI Baby vliegt dagelijks naar East Midlands Air port bij Castle Donington, niet ver van Nottingham. Met de veerboot naar East Mid lands kan dagelijks met P&O Fer ries van Rotterdam naar Huil. Accommodaties zijn er legio. De dorpen en stadjes bieden ge zellige en vaak zeer traditionele hotels in alle prijsklasses. Uiteraard zijn er ook tal van bed breakfasts. www.bmi-baby.nl www.goape.co.uk www.discovereastmidlands.com compleet is zonder bezichtiging van de Galleries of Justice. Hier krijg je op aanschouwelijke wijze een idee hoe misdaad tijdens de dagen van Robin Hood werd be straft. Je kunt luisteren naar de ma cabere verhalen van boeven in het gebouw waar ze veroordeeld en te rechtgesteld werden. Als 's avonds de lichtjes aangaan, heb je vanuit het Nottingham Wheel, het reuzenrad op Old Mar ket Place, een prachtig uitzicht over de stad. Daarna bieden de bars en pubs op Hockley en Lace Market volop vertier voor stap pers. Brass Monkey en het in een omgebouwde kerk gevestigde Pitcher and Piano, beide op High Pavement, zijn aanraders. Aan de kanaalzijde vind je Castle Wharf waar pakhuizen zijn omgetoverd tot trendy restaurants en bars. Na zo'n avondje stappen is het geen gek idee om het hoofd wat op te frissen met een sportieve ac tiviteit. In Nottingham Forest kun je bijvoorbeeld rotsklimmen en tokkelen (met een touw uit bo men afdalen). Het National Water Sports Center aan de rivier Trent, op 10 minuten rijden van het centrum van Nottingham, biedt mogelijkheden voor water liefhebbers, zoals het spectaculaire raften en kayakkerr op een kunst matige, kolkende rivier. Met een er varen rafter als gids moet je toch flink peddelen om de wilde gol ven de baas te blijven en de obsta kels te omzeilen. Na een uurtje raf ten heb je aardig door hoe het werkt. Als je van rustiger water pret houdt, kun je altijd nog gaan zeilen, windsurfen of waterskiën. reageren? redactie.reizen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 111