61 binnenland Longartsen willen uitleg Klink Bacterie Q-koorts kan 12 km reizen Prodotti d'ltaLia. MisuraEmme Interior Al tena ROOKVERBOD 'Minister berust in falend anti-rookbeleid' VVD en PvdA in peiling even groot Zusjes gaan naar pleeggezin Politiebureau gesloten door poederbrief Cel voor oplichter met babbeltrucs Woontrend Zeeland De V sign Studio vrijdag 7 mei 2010 BEVERWIJK - De Nederlandse Vere niging van Longartsen wil weten van demissionair minister Ab Klink van Volksgezondheid, waar om hij het rookverbod in de hore ca laat versloffen. Klink heeft dit rookverbod zelf ingesteld. De lon gartsen nodigden Klink gisteren uit voor een gesprek. En ze willen hem meenemen naar een zieken huisafdeling waar hij longkanker^ patiënten kan ontmoeten. Onderzoekscijfers wijzen uit dat het aantal cafés waar klanten kun- DEN HAAG - De WD en de PvdA zijn even groot in de peiling van Maurice de Hond. Beide partijen staan nu op 33 zetels. De WD won de afgelopen week één zetel, D66 verloor er één en staat nu op elf zetels. Het CDA staat nu op 27 zetels (41 in de Ka mer), de PW op zeventien (negen in de Kamer). SP en GroenLinks staan beide op tien, de Christenunie op zes, de SGP op twee, de Partij voor de Die ren op één en Trots op NL op nul zetels. nen roken, gestaag toeneemt. Eer der deze week meldde een woord voerder van het ministerie van Volksgezondheid dat minister Klink daarin geen aanleiding ziet maatregelen te nemen om het rookverbod in de horeca beter te handhaven. De Voedsel en Waren Autoriteit zal noch vaker controle ren, noch hogere boetes uitdelen. Klink voerde in juli 2008 een rook verbod voor de horeca in. Een jaar later moest hij, na uitspraken van twee rechters, handhaving van het verbod in kleine cafés zonder per- MAASTRICHT - De bacterie die Cf-koorts veroorzaakt, lijkt zich tot zeker twaalf kilometer door de lucht te kunnen verspreiden. Een inventarisatie van ziektemeldin gen rondom een besmet melkgei- tenbedrijf in het Limburgse Voe- rendaal door de GGD Zuid-Lim burg heeft dat uitgewezen. Gegevens over de abortusgolf bij geiten op het bedrijf, ruim een jaar geleden, vormen uniek onder zoeksmateriaal, omdat in de regio geen andere besmettingshaarden zijn gevonden. Nader onderzoek soneel opschorten. De asbakken kwamen toen in veel kleine hore cazaken weer op tafel. Ook toen de Hoge Raad in februari van dit jaar uitsprak dat de eenmansbedrij ven weer rookvrij moesten wor den, bleven ze daar gewoon staan. Veel kroegbazen zeggen niets te merken van controles. De longartsen verwijten de minis ter dat hij 'berust' in het falende antirookbeleid. Ze zeggen zich met name zorgen te maken over de jongeren die nu weer Teren' ro ken als ze cafés bezoeken waar an- moet duidelijker maken hoe snel en hoe ver de bacterie zich ver spreidt en welke factoren daarbij een rol spelen. Ook denkt de GGD een uitgelezen kans te hebben om een definitief wetenschappelijk verband te leggen tussen de spon tane abortussen op het geitenbe- drijf en de menselijke ziektegeval len. In maart 2009 manifesteerde de CVkoortsbacterie op het geitenbe- drijf in Voerendaal zich door een abortusgolf. Vijftig mensen die op het bedrijf werkten of er waren ge- deren roken. De longartsen zeggen benieuwd te zijn of de minister op hun uitnodiging ingaat. „We hebben hem al veel vaker ge vraagd. Hij heeft nog nooit iets la ten horen", zegt woordvoerster Pauline Dekker. Volgens haar zal uiteindelijk de helft van alle rokers overlijden aan hun tabaksverslaving. „Van die groep sterft de helft al voordat die met pensioen gaat." De longartsen vinden dat Nederland ver achter loopt met maatregelen om het ro ken te ontmoedigen. weest, werden ziek. In de omge ving raakten minstens tweehon derd personen besmet. Op minder dan twee kilometer van het bedrijf, in de kern van het Limburgse dorp, telde de GGD on geveer negentig CVkoortsmeldin- gen. Op grotere afstand van de boerderij nam het aantal besmet tingen af. Uit de meest recente cijfers van het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieu (RIVM) blijkt dat dit jaar alweer 178 mensen Q;koorts hebben opgelopen. WAALWIJK De twee 3-jarige zusjes uit Waal wijk die zondag uit een raam op de eerste verdieping van een huis vie len, gaan naar een pleeggezin. Dat heeft de Raad voor de Kinderbe scherming gisteren besloten, zo maakte een woordvoerder bekend. De meisjes vielen van 4 tot 5 meter hoogte maar hielden geen ernstige verwondingen over aan de val. De moeder was niet thuis. OSS Het politiebureau in Oss is gister middag gesloten nadat twee man nen zich met een geopende poeder- brief bij de balie meldden. De twee mannen plus een politiemedewer ker zijn in quarantaine gegaan. Het politiebureau is niet ontruimd en het werk kon gewoon doorgaan, al dus een woordvoerster. Het is nog onduidelijk wat er in de brief zat DEN HAAG Wegens oplichting van hoogbejaar de slachtoffers is een 22-jarige Zoe- termeerder gisteren in Den Haag veroordeeld tot drie jaar celstraf. De rechtbank noemde zijn babbel trucs laaghartig en verwerpelijk. De man gaf zich uit voor meterop- nemer en ontfutselde bejaarden bankgegevens en -passen. U'—WHIII ii' iii P'IHii«imi di »i"1 1' 'i 1 in ii»—»11 Woontrend Zeeland I Duinstraat 18a I 4371 AZ Koudekerke I Tel. (01181 - 55 55 60 I www.wooritrend.nl MisuraEmme staat voor industrieel ontwerp van Italiaanse bodem. Wandmeubelen waarbij esthetiek verweven is met functionaliteit, geheel afgestemd op uw wensen. Proef de Italiaanse stijl en klasse deze weken bij Woontrend Zeeland. Wij ontvangen u graag met een bijpassend hapje en drankje in onze brasserie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 6