Van Gemerden ziet promotie 3Ó| Alonso ziet kansen in Europa Premiers bundelen bidbook WK voetbal NACOMPETITIE Via de nacompetitie mag Wolfaartsdijk tegen Nieuwland en Domburg proberen om binnen een jaar weer terug te keren naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. vrijdag 7 mei 2010 door Hans Leber BARCELONA - De Formule 1 landt dit weekeinde in Europa. Na vier overzeese races is in het Spaanse Barcelona 'thuisrijder' Fernando Alonso een van de favorieten. Dat vindt hij zelf ook. „Met het super team dat ik heb, denk ik dat dit pas het begin is en dat we een gro te kans maken om te strijden om het kampioenschap. Europa geeft nieuwe kansen." De Spanjaard, tweevoudig wereld kampioen, is nooit wars van enig gif in zijn interviews. Deze week liet hij in een Italiaanse krant opte kenen dat hij vindt dat de sfeer bij Ferrari is verbeterd sinds het ver trek van Michael Schumacher. Zelf heeft hij het na twee problemati sche jaren bij Renault in ieder ge val weer heel erg naar zijn zin in de racerij. Na een droomstart (winst in Bahrein) volgden drie minder geslaagde optredens van de Ferrari-rijder. De laatste race in China kreeg hij zelfs kritiek toen hij zijn teamgenoot Felipe Massa inhaalde bij het inkomen van de pits. Alonso: „Als de auto van Fe lipe een andere kleur had gehad, had iedereen staan juichen. Dit hoort bij racen. Ik zou het op nieuw zo doen." Alonso staat nu derde in de strijd om de wereldtitel. Button leidt. Waar Alonso ook de stabiliteit van het Europese weer aangaf als re den voor betere prestaties, wordt er juist voor dit weekeinde in Bar celona regen voorspeld. En dan ontmoet de naar eigen zeggen 'ge zellige' Ferrari-man misschien wel de 'ongezellige' ex-Ferrari-man Mi chael Schumacher van wie bekend is dat hij in de regen zijn mannetje staat. In 1996, de laatste regenrace in Barcelona, planeerde de toen eerstejaars Ferrari-rijder Schuma cher magistraal over het Circuit de Catalunya en werd eerste. Of Alon so dat nu ook kan? Alle teams, ook Ferrari, hopen dat hun aërody namische aanpassingen van de au to's zich dit weekeinde uitbetalen. MEEST GELEZEN 1. Feyenoord hoopvol voor finale 2. Arsenal bij Memorial Cup 3. Thijs Binnerts naar Barendrecht GIRO IN ZEELAND Volg ai het nieuws over de komst van de Ronde van Italië op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl De sportredactie is ook telefonisch bereikbaar. Bel 0118-434040 Het aantal punten dat Wolfaartsdijk verzamelde na een vliegende start in de eerste zeven competitieduels. door Michiel Bouwman WOLPHAARTSDIJK - Na een seizoen met een bliksemstart en een kar renvracht aan geblesseerden aast Wolfaartsdijk op promotie naar de derde klasse. De oranjehemden gaan de strijd aan met Nieuwland en Domburg. Aanvaller Arnold van Gemerden heeft veel vertrou wen in een goede afloop. „Ik denk dat wij best een stabiele middenmoter in de derde klasse kunnen worden. Ik heb er één jaar in gespeeld en de tegenstanders la gen ons wel. Je krijgt meer ruimte en aangezien wij een makkelijk scorende aanval hebben, is dat lek ker. Toch hebben we de degradatie van vorig jaar aan onszelf te wij ten. We hebben het zelf laten lig gen, want we hadden ons zes, ze ven wedstrijden voor het einde al veilig kunnen spelen." Dat gebeurde niet en omdat in de nacompetitie verloren werd van Hoedekenskerke en Kruiningen daalde Wolfaartsdijk weer af naar de vierde klasse. „Dit seizoen was de doelstelling om bij de topvijf te eindigen, al weet je zelf dat je waar schijnlijk wel hoger mee kunt draaien. Het woord kampioen schap is nooit gevallen, ook niet toen we na zeven wedstrijden bo venaan stonden met 21 punten." Die bliksemstart zorgde er wél voor dat de Zuid-Bevelandse ploeg de eerste periode pakte. „Ergens gaf het wel rust dat we een perio de hadden, maar de gedachte van 'we zijn er al' heb ik in het seizoen niet kunnen merken." Ook niet volgens Van Gemerden toen de ploeg tegen twee nederla gen op rij aanliep. „We verloren van Arendskerke en Borsele. Puur een kwestie van niet constant ge noeg zijn. Dat is al jaren zo: we kunnen winnen van de top, maar verliezen van de nummer laatst." Dit seizoen liep de ploeg daar va ker tegenaan. Want Wolfaartsdijk won van nummer twee Domburg (5-2), maar verloor ook twee keer van laagvlieger ZSC'62. Het resul teerde in een vijfde plaats. „We hebben dit seizoen tegen de dertig verschillende spelers voor het eer ste elftal gebruikt. We hebben veel te maken gehad met blessures." Van Gemerden was acht jaar toen hij voor het eerst de veters van zijn voetbalschoenen strikte. „Tus sen mijn zestiende en achttiende ben ik gestopt omdat ik meer wil de tennissen. Maar het begon weer te kriebelen en daarna ben ik weer gaan voetballen." De 29-jarige aanvaller speelt nu ruwweg een decennium bij de se nioren van Wolfaartsdijk, maar hij heeft daar allerminst spijt van. „Ik heb nooit de ambitie gehad om ho gerop te voetballen. Voetbal is een uitlaatklep voor me. Sowieso is Wolfaartsdijk een club waar veel ongewijzigd blijft: er zijn niet veel spelers die een stap durven ma ken." Mocht de club promotie af dwingen, dan zal er dus niet veel veranderen in de selectie. Morgen wacht Nieuwland als eerste horde op weg naar de status van derdek lasser. „In de competitie hebben we er twee keer van verloren. Uit werd het 3-2, door twee of drie penal ty's, gegeven door scheidsrechter Marinus de Boer. Nee, dat vergeet je niet zo snel. Zaterdag moeten we kunnen winnen. Wij moeten het hebben van druk zetten en aanvallen, terwijl Nieuwland meer op de omschakeling loert. Ja, er worden wel eens namen van de te genstander genoemd, maar dat zegt me niet zoveel. Maar die ouwe rot (de inmiddels de vijftig gepasseerde Henk de Nood) moe ten we wel onschadelijk maken." ANTWERPEN - De demissionaire premiers Jan Peter Balkenende en Yves Leterme van Nederland en België hebben gisteren op een bij eenkomst in het stadhuis van An- werpen het bidbook voor de Nederlands/Belgische kandidatuur voor de organisatie van -het wereld kampioenschap voetbal symbo lisch gebundeld. Daarna is het ge heel formeel overhandigd aan de organisatie van TheHollandBel- giumBid. Beide landen hopen in aanmerking te komen voor de or ganisatie van het toernooi in 2018 of 2022. De bijeenkomst in Antwerpen was het slot van een tocht langs de kandidaat-speelsteden. Op 29 april waren in Genk en Heerenveen groepen supporters fietsend en va rend op weg naar de volgende speelstad gegaan. Op 14 mei wordt het bidbook in Zürich aan wereld voetbalbond Fifa overhandigd. Balkende prees het initiatief „Dit is een geweldig bid. Het is ontzet tend belangrijk voor beide landen dat we de organisatie krijgen. Het is ook goed om het belang van sport onder de aandacht te breng en." Harry Been, de CEO van TheHol- landBelgiumBid: „We zouden de wereld maar al te graag laten zien dat ook twee kleine landen het WK kunnen organiseren. Heel de sportwereld in Nederland en Bel gië staat achter deze campagne. We moeten zelfvertrouwen tonen en het enthousiasme overbren gen." „Een unieke kans voor beide landen", sprak Leterme. „Ons land heeft ambitie nodig." De Europese concurrentie voor de gezamenlijke kandidatuur van Ne derland en België komt van Enge land, Spanje/Portugal en Rusland. WeSÈï mtm Arnold van Gemerden (met zijn zoon) typeert zijn grote liefde Wolfaartsdijk De demissionaire premiers Balkenende (links) en Leterme (rechts) de Antwerpse burgemeester Patrick Janssens ijveren voor de komst WK voetbal naar Nederland en België. foto Dirk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54