Zeeland PZC Terneuzen TV is terug in de lucht Cel in voor overval ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 25 30 en 31 LOKALE TELEVISIE Meningsverschil tussen omroepstichting en productiebedrijf nog niet opgelost Op weg naar laatste rustplaats Meisje moet na week Jelle Dijkstra nieuwe rijbewijs al inleveren gemeentesecretaris Zanger Alain Clark signeert nieuw album Vrijdag 7 mei 2010 Molen Windlust in Hoek doet straks naam weer eer aan Moedernacht smeedt solidariteit met Afrikaanse moeders Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De lokale televisiezen der Terneuzen TV heeft na enkele dagen de uitzendingen hervat. De zender ging dinsdag 'op zwart' in opdracht van het bestuur van de stichting Omroep Terneuzen. Het omroepbestuur besloot de stekker eruit te halen na een finan cieel meningsverschil met het Ter- neuzense productiebedrijf dat de programmering verzorgt. Produ cent Niels Tieleman besloot de zender gisterochtend terug in de lucht te brengen. „We hebben de •afgelopen maanden tienduizen den euro's in de zender geïnves teerd en dan zou het regelrechte kapitaalvernietiging zijn als we er abrupt mee stoppen." Volgens hem draait het menings verschil om een maandelijkse ver goeding die het productiebedrijf aan de omroep zou moeten beta len. Tieleman: „Het gaat om enke le duizenden euro's. Dat is ex treem veel, als je weet dat de om roep zelf tot nu toe geen cent heeft geïnvesteerd in de zender. Over een beduidend lager bedrag valt met ons best te praten, maar niet op deze manier." Het omroepbestuur maakte dins dag melding van het besluit zich voortaan enkel nog te richten op de verdere uitbouw van de lokale radiozender Terneuzen FM. De verklaring: „Omroep Terneuzen is na diverse pogingen en onderhan delingen met verschillende par tijen niet in staat om acceptabele televisieuitzendingen te verzorgen voor de bewoners van de gemeen te Terneuzen." Die conclusie werd overigens in september 2007 al ge trokken door de Regionale Raad voor Kabeltelevisie. Volgens het be stuur is het besluit vooral ingege ven door gebrek aan financiën. Se cretaris-penningmeester Henny van Straaten: „Wij wilden een overeenkomst sluiten met het be drijf van Tieleman, maar zij gin gen niet akkoord met de voorwaar den. Er was nooit iets op papier ge zet. Tieleman beroept zich op mondelinge afspraken met de vori ge voorzitter, Frans Lievens. Maar die is in februari vertrokken." Probleem voor Tieleman is overi gens dat de zendfrequentie van Terneuzen TV vorig jaar is toege wezen aan de stichting. Van Straaten: „Daarmee ligt de verant woordelijkheid voor de zender bij ons." Het was gisteren onduidelijk of beide partijen elkaar nog treffen om de kwestie uit te praten. TERNEUZEN - De zwaar geblakerde autoboot trashipslepers Multratug 7 en Multratug 11. de machinekamer van het schip De zestien be- op het schip, met 600 auto's aan boord, ge- City of Berytus passeerde gistermiddag de Die haalden het drijvende wrak op in het Vra- manningsleden werden geëvacueerd; drie van controleerd uitbreiden. Uit inspectie bleek op- zeesluis van Terneuzen op weg naar de sloop senedok in de Waaslandhaven. In die haven hen werden met rookvergiftiging opgenomen knappen te duur. De rederij restte niets an- in Cent. Het schip werd begeleid door de Mul- brak begin december vorig jaar brand uit in in het ziekenhuis. De brandweer liet de brand ders dan de sloop. foto Peter Nicolai BIERVLIET OOSTBURC Een 18-jarig meisje uit de gemeen te Terneuzen heeft niet lang van haar rijbewijs kunnen genieten. Een week na het behalen ervan moest ze het in de nacht van woensdag op donderdag alweer in leveren. De vrouw reed met 132 kilometer per uur over de Middenweg (N61) bij Biervliet. Dat gebeurde net na middernacht. Ter plaatse is 80 kilometer per uur toegestaan. Jelle Dijkstra is vanaf 1 juni de nieu we gemeentesecretaris in Sluis. Hij volgt Theo Reijns op, die, na jaren lange afwezigheid in verband met ziekte, met ingang van dit jaar ver trok. Maurice de Schwartz is de huidig waarnemend secretaris. Dijkstra (57), nu nog woonachtig in Coevorden, was eerder secreta ris in de gemeenten Oosterhesse- len, Coevorden en Leudal. De gemeentesecretaris onder steunt en adviseert B en W. HULST Singer-soulwriter Alain Clark sig neert zaterdag in Hulst en Sluis zijn nieuwe album Colorblind. Het is zijn tweede album, het eer ste was Live it Out. Met de nieuwe single Love is everyw here staat de zanger uit Haarlem momenteel in de Top 40. Alain Clark is zaterdag 15 mei om 12.00 uur in de Free Record Shop in de Gentsestraat in Hulst en om 15.00 uur in de shop in de Kapellestraat in Sluis. TERNEUZEN - De overvaller van het tankstation Picobello aan de Bel- lamystraat in Terneuzen, een man (42) zonder vaste woon-, of verblijf plaats, is gisteren in Middelburg - conform de eis - tot een celstraf van twee jaar veroordeeld. De man verkeerde tijdens de over val 8 januari dit jaar in zwaar be schonken toestand. Hij moet ook duizend euro schadevergoeding be talen. De officier had vijfhonderd euro méér gevorderd. Op de be wuste avond stapte hij het tanksta tion binnen, dreigde met een vuur wapen en verliet de shop met 390 euro. De man was herkend. De po litie slaagde erin hem binnen een kwartier te arresteren. Hij was zo dronken dat hij de volgende dag - bij het ontwaken in de gevangenis in Middelburg - geen idee had wat hij had gedaan en waarom hij was vastgezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37