301 zeeland Moedersterfte kan nationale kijkdag concurrentie-afspraken www.deltaridefortheroses.nl Zoekt u de dienstdoende tandarts in het weekend? brieven Draaitol Verhagen De Meeuwen Koninginnedag 5 Koninginnedag 6 Zaterdag 12 juni 2010 W MALI Moedernacht, zaterdag aanstaande, vraagt aandacht voor wereldwijde moedersterfte. Meeste Zeeuwse ziekenhuizen maakten molens open op vrijdag 7 mei 2010 www.pzc.nl/weekenddiensten Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteu r@pzc.nl Meestal wordt het CDA 'draaikont gedrag' verweten. Terecht, kijk al leen maar wat die partij heeft klaar gemaakt in de besluitvorming rond het ontpolderen van de Her togin Hedwigpolder. De SP heeft afgelopen weekeinde de PvdA het etiket 'draaitol' opgeplakt vanwege Afghanistan. 'Draaikont' of'draai tol', tussen die twee begrippen zit geen lucht. De kwalificatie van de SP kwam niet te vroeg. Dat had al lang moeten gebeuren vanwege de rol, die de PvdA speelde in de slot fase van het ontpolderdossier. Ge niepiger dan het CDA. Ik durf zelfs te beweren dat het negatieve be sluit over de Hertogin Hedwigepol- der juist en vooral door het 'draai tolgedrag' van de PvdA is geno men. De tegenstanders van ontpol- dering weten nog dat PvdA-Twee- de Kamerlid Lia Roefs zowel ach ter de microfoon in de Kamer als met haar laarzen in de klei van de Hedwigepolder strijdlustig uitriep: 'Wij willen dat alles op alles wordt gezet om te voorkomen, dat het tot gedwongen ontpoldering komt.' De PvdA zorgde juist dat het moest gebeuren. Johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Maxime Verhagen begrijpt niets van de PvdA (krant, 1 mei). Zo be grijp ik niet, dat hij een prijs van zionisten in Washington accep teert. Aldus geeft hij blijk onge schikt te zijn voor 'Buitenlandse Zaken'. Het is immers de Joodse lobby in de VS die de instabiliteit in het Midden-Oosten instand houdt cq bevordert. Al van voor de oorlog af proberen zionisten hun geluk te bouwen op het ongeluk van mensen, van wie velen er al ge neraties woonden. Vroeg of laat zal Israël Zijn God tegenkomen, die rechtvaardigheid eist. En Verha gen? Ook hij kent de geschiedenis niet, want wie riepen ook al weer: 'Yankee, Engelsman en Bolsjewiek, dansen naar de pijpen van de Jo- denkliek'? In het geval Verhagen lij ken deze schreeuwerds alsnog ge lijk te krijgen. Helaas. Richard Struijk Noofdweg 52, Oostkapelle In de krant las ik dat de plannen niet doorgaan om voetbalvereni ging De Meeuwen te laten verhui zen en om op de vrijgekomen plaats een supermarkt te bouwen. De gemeente Veere dacht twee vliegen in een klap te vangen. Door de ingediende bezwaren van bewoners van de Noordendolfer, vangen die de twee spreekwoorde lijke vliegen. Zij zorgen ervoor dat De Meeuwen voorlopig op haar verouderde locatie moet blijven en zij beletten de verhuizing van de supermarkt. Dat betekent dat Zou- telande in de winter zonder super markt zit. Bewoners van de Noor dendolfer, willen jullie dat op je ge weten hebben? De gemeente Veere verschuilt zich achter het feit dat er bezwaren zijn ingediend. Ze is bang voor procedures. De ge meente moet goede juristen op de ze zaak zetten. Gemeentebestuur zorg nou'eindelijk eens dat De Meeuwen op het nieuwe complex kan spelen en dat de inwoners ook in 's winters hun boodschappen in het dorp kunnen doen. Adri Stroo Nieuwstraat 10, Zoutelande Eerste werkdag na Koninginnedag: de parkeerwachter stapt uit zijn au to en duwt bij mij en de buren een parkeerbon onder de ruitenwisser. Spreek hem aan of we daar niet mogen parkeren! Stapt in zijn auto en zonder amper wat te vertellen rijden ze als een klein kind weg. Woon hier 28 jaar. Nimmer gespro ken dat we niet op het tijdelijke grasveldje waar een Zorgcomplex gebouwd gaat worden geparkeerd mag worden. Ook niet via publica tie, flyers of parkeerverbodsbor den. Uitgaven Koninginnedag moe ten weer terugverdiend gaan wor den burgemeester? Rob van der Schoor Scheldepoortstraat 76, Nieuw- en Sint Joosland Wat een prachtige foto's van diver se feestelijkheden stonden er in de krant. Helaas waren er geen foto's bij van ons Stadspark Molenwater. Daar had men kunnen meemaken dat er echt feest werd gevierd. Veel al met ter plaatse gemaakte hoe den en mooie chique kleding aan, paradeerden, zaten en lagen diver se bezoekers in de zon. De sfeer was er top! Na 5 uur kwamen de picknickmanden te voorschijn en kon iedereen zijn meegebrachte oranje borrel nuttigen. De twee bands, een doedelzakspeler en een a capella dameskoor luisterden de boel op. Kinderen speelden naar hartenlust. Er werd gedeeld van ei gen bakwerk. Kortom één groot feest. En: wat een veel gehoorde kreet was: Dit moet een park blij ven. Een park is er voor en van ie dereen. Een schouwburg is er slechts voor een select gezelschap. Betty Groenenberg Valk Nieuwe Oostersestraat 32, Middelburg ///A 1 DELTA X1 Ride for the Roses 1 in samenwerking met PZC i mt - Inschrijven: ten behoeve van *v iedere minuut sterft ergens ter wereld een vrouw tijdens haar zwangerschap of rond de bevalling. Een beeld uit de tentoonstelling: Fat Trawili is 28 jaar. Ze heeft vier dochters en drie zonen. De jongste twee zijn een tweeling en de oudste is dertien jaar. foto lan Snieders SPUI - Aan de Nationale Molendag doen zaterdag en/of zondag voor zover bekend zeker 51 van de 75 Zeeuwse molens mee. Dat bleek gisteren uit de laatste gegevens van de nationale vereniging De Hol- landsche Molens. Aan de lijst uit de krant van giste ren kunnen de volgende molens worden toegevoegd: Wemeldinge (stellingmolen De Hoop), Spui (molen Eben Haezer) en Nisse (molen De Poel). Deze molens zijn op zaterdag te bezoeken. De molen in Cadzand is, in tegen stelling tot wat eerder gemeld, zo wel op zaterdag als op zondag toe gankelijk. MIDDELBURG - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis en nog twaalf andere ziekenhuizen in het zuiden van het land hebben afspraken ge maakt over de beloning van opera tieassistenten en anesthesisten, om zo de onderlinge concurrentie te beperken. Die afspraken zijn in strijd met de mededingingswet. Dat heeft de rechtbank in Den 'Bosch dinsdag be paald. De ziekenhuizen sloten afgelopen oktober een convenant waarin ze overeenkwamen om geen zogehe ten arbeidsmarkttoeslag te betalen aan operatieassistenten en anesthe sisten. Ook werd afgesproken om geen mensen aan te nemen die tot een jaar ervoor bij één van de zie kenhuizen waren vertrokken om zich (tegen hoger tarief) als zelf standige aan te bieden. Het gerechtshof oordeelt dat de af spraken weliswaar niet zijn ge maakt om de concurrentie te beper ken, maar dat ze dat wel tot gevolg hebben. Deze afspraken beperken de medewerkers in hun mogelijkhe den op de arbeidsmarkt. Het Admiraal De Ruyter Zieken huis wilde niet reageren op het be sluit van de rechtbank. Het Zorg- saam Ziekenhuis (Zeeuws-Vlaande- ren) maakte geen onderdeel uit van het convenant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32