zeeland |2 7 van Schouwen-Duiveland TUIN Onderzoek borstkanker vrouwen 50 tot 75 jaar mooist aangelegde VAN ZEELAND www.verstratenenwalhout.nl Waterschappen maaien bermen Tramdriedaagse bij RTM in Ouddorp Zeven jongeren aan de slag na actiedag IJsseldijk Modes Lepelstraat 1 Yerseke Tel. 0113-571539 www.ijsseldijkmodes.nl 2-2,5l2ltrvaiaf 1900,- www.pieterse-wonen.nl vrijdag 7 mei 2010 Billboard vari een foto van De Plompe Toren, bijdrage van kunstenaar Marinus van Dijke. Op de voorgrond: kunstenaar Leen Immerzeel. Hij leverde het schilderij De rode wolk. Het billboard daarvan staat aan het nieuwe fietspad bij Looperskapelle. foto's Ronald den Dekker MIDDELBURG Deze week beginnen de Zeeuwse waterschappen met het maaien van de bermen van de wegen. De ze maaironde is nodig om de ver keersveiligheid op de waterschaps wegen te waarborgen. Allereerst worden gevaarlijke kruispunten en onoverzichtelijke bochten ge maaid. Bij het maaien wordt reke ning gehouden met de Flora- en faunawet. OUDDORP Hemelvaartsdag is de Nationale Stoomtreindag en daarom pakt RTM trammuseum flink uit. Op He melvaart is een uitgebreide dienst regeling. Ook de volgende dag rij den de stoomtreinen. De driedaag se wordt zaterdag afgesloten met een jaren '50 en '60-dag. Deze dag rijden historische motorwagens. www.rtm-ouddorp.nl MIDDELBURG Zeven van de negentien jongeren die deze maand een workshop zelf vertrouwen hadden gevolgd bij UWV Werkbedrijf Walcheren in Middelburg, hebben een baan. Aan het einde van de workshop kon den de jongeren kennismaken met werkgevers uit uiteenlopende be drijfstakken. Voor zeven pakte dit dus goed uit, zij vonden werk. ZIERIKZEE - Alle vrouwen van 50 tot en met 75 jaar, wonend in de gemeente Schouwen-Duiveland, worden uitgenodigd deel te ne men aan het bevolkingsonderzoek borstkanker. De eerste groep vrouwen wordt vanaf vrijdag 14 mei uitgenodigd op de mobiele unit. De bus staat bij multifunctioneel centrum aan de Huijbertstraat in Zierikzee. Het onderzoek onder deze bevolkings groep vergt naar verwachting ruim vier maanden. Vrouwen van 50 tot en met 75 jaar ontvangen, eens per twee jaar, automatisch een schriftelijke uitnodiging voor het vrijwillige onderzoek. Het on derzoek bestaat uit het maken van röntgenfoto's van beide borsten. Dit gebeurt in het verplaatsbaar onderzoekscentrum van het Bevol kingsonderzoek Zuid-West. Afhan kelijk van de periode waarin de on- derzoekswagen in de gemeente staat, ontvangt een vrouw de eer ste uitnodiging in het jaar dat ze 50, 51 of 52 wordt. Indien vrouwen klachten hebben aan hun borsten, wordt hen aange raden niet op deelname aan het be volkingsonderzoek te wachten, maar naar de huisarts te gaan. Q zie ook: www.bevolkingsonderzoek- zuid-west.nl. Noord. Achterweg 58-79A - 4424 EG Wemeldinge Tel. 0113-621296

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29