buitenland 19 Shahzad is raadsel voor Amerika Met stip de voordeligste... stipreizen.nl ÏERREUR Geïntegreerd en geradicaliseerd boek online of bel 020 - 66 22 222 im 'Vrouwen kosten Libië handen vol geld' Economisch brein Argentijnse junta vast '50.000 militairen aan grens Noord-Korea' EU: één Europees luchtruim prioriteit Meisje van school wegens ongeloof Moeders ruilen na jaar verwisselde baby's donderdag 6 mei 2010 boorteland. Tegen zijn buren zei Shahzad dat hij voor zijn zieke ouders ging zorgen. In werkelijk heid reisde hij voor een explosie- ventraining naar Waziristan, de Pa kistaanse regio waar de CIA bijna dagelijks militanten bombardeert met onbemande vliegtuigen. Na zijn terugkeer in de VS in fe bruari, bleef hij contact houden met Pakistan. In de dagen voor de mislukte aanslag voerde hij twaalf telefoongesprekken met mensen in zijn geboorteland. De reden voor de radicalisering van de jonge vader van een vierja rige dochter en tweejarige zoon blijft vooralsnog een raadsel. Enke le Amerikaanse media speculeer den gisteren dat Shahzad een 'slee per agent' was, een terrorist die zich jarenlang schuilhoudt. Ande re commentatoren suggereren dat hij geradicaliseerd zou zijn door de Amerikaanse aanvallen met on bemande vliegtuigen die onder Obama drastisch zijn toegenomen. Shahzad wist na zijn mislukte aan slag nog bijna te ontsnappen, hoe wel hij maandag de hele dag werd gevolgd. In de uren voordat hij in een vliegtuig zou stappen richting Dubai, verloren de autoriteiten hem uit het oog. Het vliegtuig was al op weg naar de landingsbaan toen de FBI en de politie ingrepen. „Ik verwachtte jullie al", zei Shah zad bij zijn arrestatie. Aanslagpleger leek volkomen geïntegreerd in Amerikaanse samenleving. Reden voor radicalisering van hoogopgeleide vader van twee kinderen is onduidelijk. Terrorist was bijna ontkomen naar Dubai. WASHINGTON - De dertigjarige Paki staanse Amerikaan Faisal Shahzad heeft bekend dat hij dit weekend een autobom op Time Square in New York tot ontploffing wilde brengen. Amerika vraagt zich nog steeds af wat de hoogopgeleide va der van twee kinderen bezielde. joenen mensen de hongerdood en de werkkampen instuurde. Dat weer hield de communisten in Zaporizjja, een stad in de voormalige Sovjetrepu bliek Oekraïne er niet van om gisteren een standbeeld van Stalin te onthul len. Tijdens de onthulling was Stalins stem te horen en werd met rode vlag gen gezwaaid. Zo'n tweehonderd demonstranten protesteerden tegen het monument. foto Dmitry Lovetsky/AP Shahzad leek volkomen geïnte greerd. Hij hield van de restaurant keten Red Lobster, deed bood schappen bij supermarktgigant Wal-Mart en onderhield een pagi na op Facebook. Vorig jaar leek de Amerikaanse droom compleet voor de Pakistaan. Na ruim negen jaar in de VS, waarin hij twee uni versitaire opleidingen voltooide, nam hij de Amerikaanse nationali teit aan. Nog geen twee maanden later gooide de zoon van een hoge Paki staanse militair het roer drastisch om. Hij nam ontslag als financieel -analist, zette zijn huis te koop en vertrok in augustus naar zijn ge Voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/rest •voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SCR CAÏRO Libië verspilt staatsgeld aan vrou wen, die liever trouwen en thuis blijven dan te werken. Dat zei Seif al-Islam, de zoon van de Libische leider Muammar Kaddafi, gisteren tijdens een toespraak op een uni versiteit in de Egyptische hoofd stad Cairo. 'De staat spendeert veel geld aan de opleiding van vrouwen en dan trouwen ze en blijven ze thuis', aldus Al-Islam. BUENOS AIRES De 84-jarige Argentijn José Alfredo Martinez de Hoz, minister van Eco nomische Zaken tijdens het junta bewind, is aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering van twee mannen in 1976. Zijn aanhouding volgt kort na een uitspraak van het Argentijnse hooggerechtshof dat een amnestie regeling in 1990 voor de oud-be windsman ongrondwettig was. SEOUL Noord-Korea heeft 50.000 militai ren van elitekorpsen naar de grens met Zuid-Korea gestuurd. Dat heeft een hoge Zuid-Koreaanse functionaris gemeld. De spannin gen tussen de twee Korea's zijn de afgelopen weken opgelopen door het zinken van een Zuid-Koreaans marineschip na een onverklaarde explosie in de buurt van de zeegrens met Noord-Korea. BRUSSEL Onder druk van een nieuwe as- wolk boven Ierland hebben Europe se ministers van Verkeer afgespro ken tegen het einde van juni één open Europees luchtruim te creë ren, dat door één luchtverkeerslei dingsysteem wordt gecontroleerd. Onduidelijk is of in de toekomst op Europees niveau besloten wordt of nationale luchtruimen open dan wel gesloten zullen blijven. ILLERTISSEN In Beieren is ophef ontstaan omdat de directeur van een gymnasium een 17-jarig meisje van school wil sturen, omdat zij zich heeft laten uitschrijven uit de Rooms-Katholie- ke Kerk. De school wordt gerund door het bisdom Augsburg. De ouders van de leerlingen moeten een contract met het bisdom slui ten waarin staat dat de scholieren aan de godsdienstles deelnemen. SAO PAULO Twee Braziliaanse moeders heb ben hun baby's geruild die vorig jaar na hun geboorte in het zieken huis werden verwisseld. De fout kwam aan het licht nadat het een van de moeders was opgevallen dat haar baby noch op haar noch op haar man leek. In hetzelfde zie kenhuis waren in 2008 ook al eens baby's verwisseld door dezelfde verpleegster.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9