81 buitenland effeweg.nl Labour krabbelt iets op in peilingen Berlusconi verliest dubieuze minister en dreigt zelf schipbreuk te lijden De terugkeer van Josef Stalin STEDENREKEN -SUPER SUMMER SALE! Leuvenv.a. 109,- Berlijnv.a. 109,- Londenv.a. 139,- Luxemburg Stad en Trierv.a. 169,- OF WAT DACHT U VAN: PRAAG GOUDEN STAD 8 dagen Krakau, Polenv.a. €429,- Kijk op www. iff weg nl of bel 0529 - 46 96 67 supervoordelige busreizen donderdag 6 mei 2010 LONDEN - De Labourpartij is op het laatste moment bezig aan een opmars in de gunst van de Britse kiezers, die vandaag tijdens verkie zingen de zetelverdeling bepalen in het nieuwe parlement. De partij van premier Gordon Brown kan volgens een gisteren door dagblad The Sun gepubliceerde peiling re kenen op ongeveer 30 procent van de stemmen. De dagelijkse peiling van onder zoeksbureau Yougov geeft aan dat Labour 2 procentpunt heeft ge wonnen ten opzichte van de vori ge peiling. De Conservatieven, de belangrijkste oppositiepartij, ble ven stabiel op 35 procent. De Libe raal-Democraten, die in de afgelo pen weken bezig waren aan een sterke opmars, leveren 4 procent punt in en mogen nu rekenen op de steun van ongeveer een kwart van de stemgerechtigden. Uit peilingen van de krant The In dependent en de commerciële zen der ITV blijkt dat circa vier van de tien Britse kiezers nog niet weten op welke partij ze vandaag stem men. Vooral de Liberaal-Democra ten moeten er rekening mee hou den dat kiezers terugkomen op hun besluit op die partij te stem men. Van de personen die een voorkeur voor de Liberaal-Demo craten hebben, gaf 41 procent aan dat ze mogelijk naar een andere partij overstappen. Bij de aanhang van Labour en de Conservatieven is dat respectievelijk 34 en 32 pro cent. Labourleider Brown heeft ge zegd dat hij de 'volle verantwoor delijkheid' zal nemen, ook als zijn partij de verkiezingen verliest. Eer der wilde Brown niets weten van aftreden na een nederlaag. SINT-PETERSBURC - Forensen in de Russische stad Sint-Petersburg reizen met een bus die versierd is met de beeltenis van Sovjetleider Josef Stalin. De voormalige dictator duikt in het straatbeeld op in verband met de vie ring van de overwinning op nazi-Duitsland, komende zondag 65 jaar gele den. Voor veel Russen is Stalin de man die het land naar de overwinning leidde. Anderen zien in hem een megalomane, paranoïde dictator die mil- door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - Wie volgt? De twee jaar oude Italiaanse regering onder lei ding van premier Silvio Berlusconi dreigt uit de bocht te vliegen na het aftreden van de machtige mi nister van Industrie Claudio Scajo- la, een vertrouweling en politiek adviseur van de premier. Berlusconi sprak gisteren van een complot tegen zijn regering. Italië is heel wat gewend, maar het ver weer van Claudio Scajola was zelfs voor Romeinse begrippen te gor tig- Volgens de minister kocht hij in 2004 niet een groot luxueus appar tement in hartje Rome maar een 'optrekje' en was de 600.000 euro die figureert in de koopakte daar van het bewijs. Elke makelaar in Rome kan vertel len dat het appartement met uit zicht op het Colosseum meer dan het dubbele waard is. Toen de ver kopers verklaarden dat dit inder daad het geval was en zij negen ton 'zwart' hadden gekregen, ver klaarde de minister: „Ik treed af want ik kan niet in een huis wo nen waarvan een deel buiten mijn weten om door iemand anders is betaald." Die ander is de bouwondernemer Diego Anemone, die in februari met drie anderen werd gearres teerd. Hij wordt ervan verdacht sa men met andere zakenlui, hoge ambtenaren en politici geld te heb ben witgewassen en aanbestedin gen te hebben verdeeld die waren uitgeschreven door de Bescher ming Bevolking (BB), officieel een noodhulporganisatie maar onder Berlusconi ingezet voor de meest uiteenlopende doeleinden. Er lopen nu vele onderzoeken in verschillende steden naar corrup tie en machtsmisbruik in de scha duw van de BB, die direct valt on der de verantwoordelijkheid van Berlusconi. De lijst van slachtoffers groeit. Na BB-baas Guido Bertolaso en minis ter Claudio Scajola, werd gisteren de machtige bankier en parlemen tariër Dennis Verdini, met Scajola een van de architecten van Berlus coni's politieke partij PDL, beschul digd van corruptie. De schandalen zijn Berlusconi dicht genaderd. De premier voelt zich omsingeld en zei gisteren dat er een 'groep samenzweerders ac tiefis die via de media opereert en veel meer wil dan het aftreden van Scajola'. Binnen de partij van Berlusconi heerst grote onrust. Sommigen me nen dat meer ministers en zelfs en kele 'tientallen parlementariërs' van de PDL hetzelfde risico lopen als Scajola. „Er heerst dezelfde sfeer als in 1993, toen iedereen naar huis moest", zei een van de PDL-senatoren. Berlusconi veinst zekerheid, en geeft de schuld aan de media. Die media zouden ook zijn interne ri vaal Gianfranco Fini helpen bij het ondergaven van Berlusconi's posi tie. De nieuwe schandalen kunnen de positie van Fini, die bezig is een eigen stroming binnen de PDL te vormen, versterken. Berlusconi zei gisteren stug door te gaan en voorlopig zelf het minis terie van Industrie te zullen leiden dat hem zeer na aan het hart ligt. Hij zei de bouw van kerncentrales te willen veilig stellen. Vertrek o.a.: 18 juni, 6 aug, 10 sept, 1 okt dagen vanaf 4 dagen - Vertrek o.a.: 9, 12, 15, 18, 24, 27, 30 juli 4 dagen - Vertrek o.a.: 5, 11, 17, 23 juli, 4, 16 aug 4 dagen - Vertrek o.a.: 3, 12, 18, 27 juli, 8, 17, 23 aug 4 dagen - Vertrek o.a.: 21 mei, 6 aug, 3 sept, 22 okt Inclusief: Drie prachtige eilanden Bekijk Lucca, met haar smalle straatjes en preachtige kerken. Ontdek het prachtige groene binnenland van Sardinië. Bezoek hier het schilderachtige granietstadje Tempio Pausania. Maak een prachtige tocht over Corsica. Een bezoek aan Elba maakt deze eilandenreis compleet! Inclusief: 5 dagen Halle, Leipzig, Wörlitzv.a. €199,- 15 dagen Rondreis Griekenlandv.a. €849,- Meer informatie of boeken? Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. pp Alle fouten voorbehouden Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15, reservermgskosten. sgr Diverse opstapplaatsen door héél Nederland. Één van de mooiste steden van Europa Breng een bezoek aan de Praagse Burcht, de Karelsbrug of de Sint Vitus Kathedraal. Uiteraard wordt de omgeving van Praag niet vergeten. Ontdek de prachtige omgeving in het Boheems Paradijs en ga naar het Kokorindal. Sluit de reis af in Dresden. 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijtbuffet, 2x diner in het overnachtingshotel, stadswandeling Praag o.l.v. een Nederlands sprekende gids, stadswandeling Dresden o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar 10 overnachtingen, bootovertochten, lOx ontbijt en 9x diner, rondrit Cap Corse o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class touringcar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8