6 luit donderdag 6 mei 2010 door Karlijn de Splenter Honderden schroefjes in alle soorten, sleu tels in alle maten: Er zijn meer dan der tienduizend produc ten te vinden in gereedschapswin kel W. de Schrijver in Oostburg. Het is een echte doe-het-zelfzaak. Je kunt er terecht voor tuinartike- len, boormachines, grasmaaiers en andere klusartikelen. De winkel staat er goed mee volgebouwd. „Alle producten hebben wat met elkaar te maken. Voor een schroef heb je een schroevendraaier nodig en dat kun je hier allemaal vin den", vertelt Jan Riemens. Hij nam de winkel in 1989 over van zijn schoonvader, die voor de oor- DONDERDAG 6 MEI Kamperland Zeeuws Planetarium. Wisselende tijden geopend: www.zeeuwsplanetarium.nl Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur. Renesse *Kindervakantieweek: Walley's Pretpara- de. Bij de Watermeter, van 16 tot 17 uur. *lnsectenzuiger maken bij Ecoscope. Van 11.30 tot 12.30 uur. Ritthem Bezoek aan oudste fort van West Europa. Foto's vier seizoenen Rammekens en ex positie keramiek van stichting Arduin. Fort Rammekens, 13.00-17.00 uur. Kapelle Bloesemfietstocht over 18 km, Fruitteelt museum,10.00 en 13.00 uur. Westkapelle Vogel- en bloemenexcursie Staatsbosbe heer langs Westkreek en aangrenzend bos. Verzamelen om 19.30 uur op de hoek Brasserstraat-Ridderkerkstraat. VRIJDAG 7 MEI Kamperland Zeeuws Planetarium. Zie donderdag. Kapelle Begeleide fietstocht van ca. 18 km langs bloeiende fruitbomen en rondleiding in een pruimenboomgaard. Kosten 8 euro, inclusief consumptie en museumbezoek. Start 10.00 en 13.00 uur Fruitteeltmu seum aan de Annie M.G.Schmidtsingel 1. Neeltje Jans Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur log de zaak begonnen is aan de Nieuwstraat in Oostburg. Na de oorlog verhuisde de winkel naar de huidige plek op de Markt. Sa men met zijn vrouw houdt Jan de grote gereedschapswinkel, met twee verdiepingen, draaiende. De winkel bestaat al meer dan 65 jaar en er is in al die tijd nog niet veel veranderd volgens de eige naar. „Het aantal elektrische machines dat we aanbieden is natuurlijk wel uitgebreid. Vroeger had je simpele boormachines met een paar opzet- stukjes, nu heb je voor alle klussen wel een elektrisch apparaat." Ook verkoopt de winkel geen jachtge weren meer, omdat de kosten die erbij kwamen kijken te hoog op liepen. Maar echt grote veranderin gen in producten ziet Jan niet, al leen als er vraag naar is wil hij nog wel iets nieuws aanschaffen. „Wan neer de klant verandert, moet je toch mee veranderen. Dat is erg be langrijk." De klanten komen uit Zeeuws- Vlaanderen en België. In de zomer komen ook veel Duitse toeristen langs, volgens Jan belangrijke afne mers. „Zij zijn altijd heel tevreden over de winkel. Het is hier rustig winkelen, niet zoals je bij veel win kels ziet dat ze er alles aan doen om diefstal te voorkomen. Hier staan niet van diè beveiligingshek jes en word je niet opgejaagd door personeel." Jan heeft het allemaal voor zijn klanten over. Hij geeft voorlichting over producten als dat nodig is en als er een keer een product niet te vinden is in de winkel, bestelt hij het wel even. Oost-Souburg Dansavond in De regenboog, 19.30 uur De Regenboog, Middelburgsestraat 113. Renesse Kindervakantieweek: 100 NL Truck. Bij de Watermeter, van 15.00 tot 19.00 uur. Ritthem Zie donderdag. Scharendijke Bingoavond van d'Antilopen in dorpshuis De Putmeet, aanvang 19.30 uur. Veere Beklimmen toren en bezichtigen kerk en muziek-installatie van Dies Ie Due. Grote Kerk 11.00-17.00 uur. ZATERDAG 8 MEI Krabbendijke Ruilbeurs oude prentbriefkaarten, dorps huis De Meiboom, 9.30 tot 13.00 uur. 's-Gravenpolder De rolstoeltoegankelijke Blauwe Speel tuin aan de Burgemeester Jansenstraat wordt heropend met een pannatoernooi. 11.00 tot 16.00 uur. Goes *Planten- en stekkenbeurs van Zeeuwse Fuchsiavereniging en vereniging Groei en Bloei, Edudelta College, 9 tot 12.30 uur. *Fluitekruidroute met oldtimers/klassieke automobielen van Kiwanisclub Goes De Bevelanden. De start is om 10.30 uur bij Oranjezon te Vrouwenpolder. De route loopt over Walcheren en door de Zak van Zuid-Beveland en eindigt om 17.00 uur aan de Amundsenweg in Goes. Baarland Rommelmarkt. Maartenskerk, 9.30-12.30 uur. Breskens Feest wegens 20 jaar Visserijmuseum en 500 jaar Breskens. Historische schepen, ambachtenmarkt, gratis bezoek Visserij museum, Oud Vlaamse spelletjes, toneel de groep Thalia, streekdrachten, treintje door het dorp en optredens shantykoor De Dekzwabbers en 'De Consumpties'. Haven, 10.00-20.00 uur. Brouwersdam Prokids Freestyle windsurfcontest bij het Zeil- Sr Surfcentrum Brouwersdam. Kamperland Zeeuws Planetarium. Zie donderdag. Neeltje Jans *Expositie Watercanon over de 25 meest kenmerkende gebeurtenissen uit de Ne derlandse watergeschiedenis. Deltapark 10.00-17.00 uur. *Reddingbootdag KNRM, met onder meer de mogelijkheid om mee te varen. Bij station Neeltje Jans, van 10 tot 16 uur. Oostburg World Fair Trade Day. 's Morgens optre dens Piet Brakman, 's middags IJgenwijs (jeugdorkest Excelsior Cadzand). Schilde rijen van Marijke van Sluis uit Schoondij- ke en beelden van kunstenaars in de Der de Wereld en van Willem Behr uit Sluis. Wereldwinkel, Raadhuisplein, vanaf 10 u. Ouwerkerk „Het contact met de klant is één van de leuke kanten van het werk." De mooiste producten die in de ge reedschapswinkel te vinden zijn, vindt Jan de machines van het merk Metabo. Als je in de winkel naar de tweede verdieping gaat, kun je daar de verschillende soor ten grasmaaiers van het merk vin den. „Dat is een groot verschil met andere bouwmarkten. Wij verko pen alleen A-merken van dit soort machines." Waar in de grote bouwmarkten al les bij elkaar verpakt zit, is het bij De Schrijver allemaal los te verkrij gen en dat is volgens de eigenaar foto's Mark Neelemans Sleutels in alle soorten en maten in gereedschapswinkel W. de Schrijver in Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 78