2 luit selectie De Tweeling Never Gonna Stop ReVamp Danshuis Station Zuid Hitier Adje Claudia de Breij donderdag 6 mei 2010 Toneelversie van de beroemde roman van Tessa de Loo. Lotte en Anna, een tweeling, worden in hun jeugd wreed van elkaar gescheiden. Als ze elkaar na ze ventig jaar bij toeval ontmoe ten, blijkt dat ze volledig uit el kaar zijn gegroeid. Donderdag 6 mei, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur Gospelpodium Zeeland verzorgt een optreden van ruim honderd Zeeuwse zangers en zangeres sen die (black) gospel zingen. Het koor wordt begeleid door een negenkoppige band en de muzikale leiding is in handen van André Bijleveld. Vrijdag 7 mei en zaterdag 8 mei, theater De Mythe in Goes, aanvang van beide concerten 20.00 uur ReVamp, een nieuwe band rond zangeres Floor Jansen (ex-After Forever), begint na twee succes volle try-outshows aan een Ne derlandse tournee. ReVamp is een female-fronted metalband met een eigen, maar toch herkenbaar geluid. Zondag 9 mei, Brogum, Zierikzee, aanvang 14.45 uur COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/DESTEM. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: uitgids@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. Redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: )an van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl door Cijs Kamphuis w ie in de wereld van metalmu- ziek duikt, komt zijn naam snel tegen. Ed Warby, ex-drummer van de Zeeuwse death metalband Gore- fest en huidig slagwerker van Hail of Bullets en Aryeon. Sinds kort draagt hij ook de titel multi-instru- mentalist. De Rotterdammer kan namelijk meer dan alleen snel en strak trommelen. Dat laat hij horen op de cd Burden of Grief van zijn soloproject The nth Hour, waar hij alle instrumen ten en melodieuze zang voor zijn rekening neemt. Het album vertelt het verhaal van een uitbehandelde patiënt die op zijn ziekbed overval len wordt door nachtmerries alvo rens rust te vinden in de dood. Geen leuk concept misschien, maar wel Warby's eigen realiteit vertaalt in zes lange loodzware doom metalnummers. „Mijn ouders zijn allebei aan een long ziekte overleden. Die zijn dus ook heel langzaam dood gegaan. Die lij densweg heb ik in de plaat ver werkt. Het verhaal op de cd is dus fictie maar de meeste details heb ik uit mijn eigen leven gehaald", zo vertelt de zanger die de band- naam ook afgestemd heeft op het concept. „Het elfde uur is het laat ste uur van je leven. De laatste kans om dingen recht te zetten." Het was eigenlijk niet zijn bedoe ling om zo'n persoonlijke plaat te maken. Zijn Scandinavische vriend Rogge Johansson drong er echter op aan. De Zweed neemt de grunts op het album voor zijn rekening en heeft Warby met raad bijgestaan tijdens het opnamepro ces. Hij wilde niet dat Warby een cliché fantasiealbum zou maken, die zijn er al genoeg. Achteraf geeft de drummer hem gelijk. „Nu is het nog meer echt mijn album geworden en verwerk ik ook ge beurtenissen die nooit echt een plekje hebben gekregen." Warby wist wel al dat de muziek stijl doom metal moest worden. Doom metal is de langzame va riant van death metal en kent de zelfde, vaak lugubere, thema's. „Ik hou er gewoon van. Met mijn an dere bands speel ik meestal snelle metalvarianten. Thuis luister ik al jaren naar doom. Ik wilde er al Danshuis Station Zuid is in Mid delburg in het kader van het rei zend dansfestival Next Stop. In de feestweek van de Giro d'Italia is er in twee opblaasbare koepels van zaterdag 8 tot en met dinsdag n mei volop dansbedrijvigheid op de hoek Zuidsingel-Koepoortlaan. Op li mei is in de schouwburg de dansproductie Home te zien. Dinsdag 11 mei, Stadsschouwburg Middelburg, 20.00 uur Carach Angren Ed Warby (midden) en zijn voor het project The 11the Hour geformeerde band. heel lang iets mee doen." De muzikant is dan ook apetrots op zijn album, dat ook buiten me- tal-kringen lovend is ontvangen. Om er ook het podium mee op te gaan, lag niet in de lijn der ver wachting. Warby wilde de cd ma ken maar eigenlijk niet optreden. Toch zwichtte hij voor de aanbie dingen die er kwamen en formeer de hij een band met onder andere oud-Gorefest collega Frank Hart- hoorn. „Het is iets wat eigenlijk hartstikke leuk is. Al moet ik erg wennen dat ik nu 'alleen' voor op het podium sta en niet veilig ach ter een drumkit zit." Metalnight in 't Beest in Goes, met: The 11th Hour, Carach Angren, Cirrha Niva en Semiazas, aanvang 21.00 uur. Ik hield van Hitler is het tweede deel van de Trilogie van de Waan: drie nieuwe Nederlandse stukken over drie vrouwen en hun ver dwaasde geloof in het nazisme. In Ik hield van Hitier draait het om de relatie tussen Winifred Wagner en dictator Adolf Hitier. Een tragiko misch toneelstuk van Ton Vorsten- bosch en Kiek Houthuijsen. Dinsdag 11 mei, Theater De Mythe Goes, 20.00 uur Adje's Sterren Revue heeft alles wat een revue moet hebben: zang, dans, sketches, circusartiesten, ve ren, glitter, bingo, een showtrap, goocheltrucs en een gevoelig chan son. Onder commando van het eeuwige chagrijn Theo zal Adje bij zonder goed zijn best doen om de ze showmachine de rails op te du wen. Woensdag 12 mei, Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur In de jaren nul van deze eeuw, die Claudia de Breij typeert als De He te Vrede (tevens de titel van haar nieuwe show), twijfelt de cabare tière aan alles, en daar maakt ze grappen over. Wat ze zeker weet, dat zingt ze. Eén ding staat voor haar vast: in onze tijd is gelijk heb ben het grootste goed. Woensdag 12, donderdag 13 mei, Stadsschouwburg Middelburg, aanvang beide shows: 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74