voor schone sport naar de Brouwersdam sport 133 Duo-Volleybaltoernooi blijft maar groeien Wielrenner Vereecken vijfde Beslissingswedstrijd gestaakt rubriek 'Kriskras door Zeeuws- Vlaanderen' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 16: Waker van den Branden. Freestyle Pearle met hakken over de sloot Thijs Binnerts naar Barendrecht Bottles/De Parel wint slotwedstrijd donderdag 6 mei 2010 Hulst Van den Branden zag vanwege zijn activiteiten voor zijn sport reeds al le uithoeken van de wereld. Die rei zen waren stuk voor stuk een ver rijking van zijn leven. Hij houdt re gelmatig lezingen over de drie-een heid gezondheid, preventie en kracht. Die voerden hem recente lijk naar de sportuniversiteit van Peking - waar hij sprak over het ef fect van omega drie vetzuren op de celmembranen bij lichaamsin- weekeinde is dus eigenlijk een soort van vuurdoop. En wie weet ligt er na volgend jaar nog meer in het verschiet." De trucs die de surfers tijdens de European Freestyle Prokids Tour uithalen zijn onder meer: - de goiter of ponch (salto met schroef) - de forward loop (salto voorover) - de shaka (draaien om de eigen as). In een heat varen de deelnemers zes minuten met zijn vieren tege lijk. Een jury beoordeelt de ver schillende sprongen. Volgens een afvalsysteem varen de beste vier deelnemers de finale race. De aanvang zaterdag is om 12.00 uur en een dag later om 10.30 uur. LIESSEL Erik Vereecken blijft goed preste ren. In de Ronde van Brabant, een klassieker van de Nederlandse Wielrenbond, finishte de Hulste naar dinsdag na 130 kilometer op een verdienstelijke vijfde plaats. In de slotfase van een door hoos buien geteisterde wedstrijd pro- DELFT Het driebandenteam van Pearle heeft in de tweede divisie het sei zoen afgesloten met een 6-z-over- winning in Delft op Business& Fun. Leslie Menheer en Etienne van Damme wonnen slechts met één punt verschil, Dion Bergmans had een marge van drie punten. Jens van Dam verloor. MIDDELBURG Thijs Binnerts komt volgend voetbalseizoen uit voor Barend recht. De 26-jarige verdediger, die afkomstig is uit Middelburg, speel de de laatste drie jaren bij Kozak ken Boys uit Werkendam. Eerder kwam de Walchenaar uit voor Hoek. Barendrecht werd afgelopen zater dag kampioen in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal en komt volgend seizoen net als Hoek uit in de topklasse. Bij Barendrecht speelt ook Arjan Human. DRUNEN beerde Vereecken nog een beslis sing te forceren. Daarmee bracht hij wel de latere winnaar, Marc van Grinsven uit Deurne (in het verle den winnaar van onder meer de Omloop van dé Braakman en de Wim Hendrikstrofee), naar de kop van de wedstrijd. KWADENDAMME Het driebandenteam van Bottles/ De Parel sloot het seizoen af met een 6-2-overwinning op De Heeren straat 1. De Sassenaren bezegelden met de overwinning het lot van de thuisploeg, die nu degradeert naar de vierde divisie. Alleen de geblesseerde Carlo van Dam leed een nederlaag. GIRO DOOR ZEELAND Volg al het nieuws over de komst van de Ronde van Italië op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto van de Giro in het foto-album van de PZC Walter van den Branden is de grondlegger van de nieuwe bodybuildingbond NBPF. Inzet: Een foto uit 2009 met Van den Branden en Arnold Schwarzenegger tijdens de jaarlijkse Arnold Schwarzenegger Fitness Week in de Ameri kaanse stad Columbus (Ohio). Op dit sport- en fitnessfestijn komen zo'n 150000 mensen af. foto Peter Nicolai spanning - en Zhengzou. „Een vorm van erkenning, zegt hij daar over. „Want als je verhaal tot weer klank leidt op gerenommeerde in stituten zoals in Peking ben je een aardig eind op de goede weg." Het beslissingsduel EBOH-EFC, met als inzet directe promotie naar de eerste klasse, is gisteren na bijna een uur gestaakt. De aanvoerder van EFC beging op het veld van RKDVC een zware overtreding, raakte daarbij zelf geblesseerd en moest met een ziekenauto worden afgevoerd. Het duel wordt zondag hervat of helemaal overgespeeld, op nieuw in Drunen. De wedstrijd is nog van belang voor Terneuzen. Als EBOH wint, mag het team van trai ner Diederik Hiensch, die gistera vond als toeschouwer aanwezig was, alsnog de nacompetitie in. EEC is dan de tegenstander. Als de ploeg uit Eersel zondag wint, speelt EBOH nacompetitie en staat Terneu zen met lege handen. door Peter van Kouteren Rick Jendrusch is één van de Zeeuwse deelnemers aan de wedstrijd van Eu ropean Freestyle Prokids Tour bij de Brouwersdam. foto Ronald den Dekker SAS VAN CENT - Met de inschrij ving van maar liefst 54 teams kent het Duo-Volleybaltoernooi in Sas van Gent morgenavond het groot ste deelnemersveld sinds de start van het evenement. De achtste editie heeft bovendien in kwa litatief opzicht een sterke bezet ting. In samenwerking met volleybal club Savok heeft initiatiefnemer Ronny Winne het toernooi elk jaar zien groeien. „We hebben dit jaar iets meer propaganda ge maakt in België. Van clubs uit de grensstreek is weer meer belang stelling. Vooral in de categorie ge mengd is het aantal teams ge groeid." De 54 teams in de categorieën mannen, vrouwen en gemengd nemen het in twee niveaus op tien velden in wedstrijden van acht minuten tegen elkaar op. „Meer speeltijd lukt niet, omdat het anders een nachttoernooi wordt. We hebben de ruimte moe ten uitbreiden en nu acht velden in de sporthal en twee in de gym zaal", zegt de organisator. „Ook in kwalitatief opzicht zijn er nu meer spelers ingeschreven die in de zaalcompetitie bij hun club in de tweede of zelfs eerste divisie spelen." Het duo Heide Baert/Kim de Booij, dat vorig jaar bij de vrou wen won, is wederom van de par tij. Gerben de Block, en Natasja Berkhout, die het toernooi de af gelopen twee jaren bij de gemeng de teams wonnen, doen dit jaar niet mee. Bij de mannen kunnen Jan- Niek Boeije en Wilco Herre- bout hun titel evenmin verdedi gen. De poulewedstrijden in de ge meentelijke sporthal beginnen om 19.00 uur. Vanaf 21.45 uur wor den de finales gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 69