zeeland 125 een bus, maar in een heus stijlicoon Taakstraf wanbetaler a.s.enda.Dauwtrappen voor vroege vogels bij Axel Lohman brengt zaak C1000 weer voor rechter Amerikaanse auto's overspoelen Breskens klassieke VW's The Cool VW donderdag 6 mei 2010 door Sheila van Doorsselaer Zelfs tot in Australië en Ja pan rijden klassieke Volkswagenbusjes uit Fluitershoek, een buurt schap in de polders rond Klooster- zande. Daar, in de garage bij zijn huis, werkt Albert de Schepper (36) van The Cool VW aan de res tauratie van die guitige rijdende hippie-stijliconen uit fifties, sixties en seventies. Spijlbussen, panoramabussen en VW-campertjes trekken altijd be kijks. Het is dat kenmerkende smoeltje, het zijn die raampjes, het is dat typische tuftuf-geluid wat iedereen zo bekoort. De liefde voor de klassieke VW ontstond bij de Schepper bij zijn eerste Kever, een witte uit 1974, met roestige jet-pipe eronder, die hij kocht nadat hij in 1990 zijn rij bewijs haalde. Drie jaar, het nodi ge laswerk en een koprol van de dijk later, kocht hij zijn tweede Ke ver, eentje uit 1965, die hij naar zijn beste kunnen restaureerde. Vervolgens slaat de verzamelwoe de toe. Zijn eerste spijlbus is er eentje uit 1966 uit Oostenrijk. Zelf opgehaald. Na het eerste ritje is De Schepper bevangen door het klassieke VW-bus virus. Het blijkt chro nisch en ongeneeslijk. Na zijn studie aan de HTS en een kantoorbaan, krijgt De Schepper de kans te gaan werken bij dé leve rancier van klassieke VW onderde len in Nederland en dan begint het idee te rijpen om van zijn hob by zijn beroep te maken. In 2002 is het dan zover: The Cool VW. Zijn baan, of eigenlijk is het meer een betaalde hobby, brengt De Schepper geregeld in alle uithoe ken van de wereld. Van Kroatië tot de Verenigde Staten, overal haalt De Schepper zijn busjes vandaan. „De tijd dat je er nog eentje in een boerenschuur kon vinden, is defi nitief voorbij. De busjes zijn tegen woordig zó populair. Eentje die vijf jaar geleden nog gesloopt zou worden voor de onderdelen, wordt vandaag de dag gerestau reerd. Zo gewild zijn ze." Op het erf van De Schepper staat een deel van zijn collectie. Van ech te Ti spijlbusjes (ze heten zo van wege het spijltje wat de voorruit in tweeën deelt), diens opvolger de T2 panoramabus (zonder spijl tje) en kampeerbusjes. Sommige helemaal origineel, nooit wat aan gedaan, andere al wat opgeknapt. The Cool VW verhandelt VW-bus- jes in alle stadia. Soms verkoopt de Schepper ze enkel door, nadat hij ze uit het buitenland heeft ge haald. Dan weer restaureert hij ze gedeeltelijk, of soms helemaal, tot aan de motor en het interieur aan Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: The Cool VW toe. „Klant is koning", alles is mo gelijk. Heb je twee linkerhanden en wil je een bus die helemaal af is, dan doe wij dat. Of we doen al leen het werk dat je zelf niet kunt of wilt. Je kunt zelfs samen met ons hier aan je eigen bus komen sleutelen. Dat is niet alleen leuk, je steekt er ook nog eens wat van op." De Schepper verkoopt ook onder delen om de bussen in perfecte staat te houden, zowel nieuw als tweedehands, via zijn website. De prijzen van de bussen variëren, door alle mogelijkheden, sterk. In Het originele interieur van een VW kampeerbus uit 1976. Voor de liefheb bers; een T2 B Westfalia bus, type Helsinki. principe kan iedereen in een klas sieke VW-bus rijden. Zeldzaam heid, de staat en orignaliteit bepa len in hoge mate de waarde. De bussen uit Fluitershoek vinden hun weg over de hele wereld. Au stralië en Japan zijn geen uitzonde ring, liefhebbers van T-eentjes en T-tweetjes zijn immers overal te vinden. De Schepper is hét school voorbeeld van iemand met passie die van zijn hobby zijn beroep heeft gemaakt. „Met mijn oplei ding moest ik eigenlijk ergens ach ter een bureau zitten. Zie je het voor je?!" Opgericht in 2002 Eenmanszaak, met vier freelance monteurs Gespecialiseerd in import, restaura tie, reparatie en export/verkoop van klassieke VW-bussen en (onli ne) verkoop van nieuwe en tweede hands onderdelen Ook sleutelen aan eigen VW-bus in The Cool VW-garage is mogelijk www.thecoolvw.com Meer agendanieuws op de website van deze krant. door Ad Roos MIDDELBURG - Het was een pro bleem voor die 22-jarige Terneuze- naar. Zijn lief woonde in Uden en hij had schulden plus een chro nisch geldgebrek. Eigenlijk kon hij financieel gezien niet eens autorij den, het voertuig verkopen kwam niet in hem op, en zijn lief lonkte. En omdat hij ook geen geld had voor benzine, tankte hij het afgelo pen jaar zonder te betalen. De eerste keer was het tanken en wegrijden, de tweede keer tanken met zonder kentekenplaten op zijn auto en de volgende zeven DEN HAAG - Eigenaa'r Ronald Loh- man van de Plus-supermarkt aan het Spuiplein in Breskens is op nieuw naar de rechter gestapt om te voorkomen dat de C1000 aan de Burgemeester van Zuyenstraat kan uitbreiden. „Geen enkele winkel mag buiten het centrum van Breskens uitbrei den, maar de C1000 wel", zei een van de twee advocaten die Lob man dinsdag had meegenomen naar de Raad van State (RvS) in Den Haag. Lohman vroeg de Raad van State dinsdag de 'aanvullende notitie detailhandelsbeleid voor de kern Breskens' van tafel te vegen. Daarmee neemt de Plus-exploitant een groot risico, want tegen een dergelijk schriftelijk stuk van de ge- keer met gestolen kentekenplaten. Dinsdag, bij de politierechter in Middelburg, hoorde hij dat de offi cier van justitie een taakstraf van 140 uur en een voorwaardelijke cel straf van een maand eiste. Politierechter I. Woltring had nog wel vertrouwen in een inmiddels getroffen betalingsregeling aan de slachtoffers en de spijtbetuigingen van de man. Hij veroordeelde de Terneuzenaar tot een taakstraf van tachtig uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. De re latie tussen de Terneuzense ver dachte en de Udense is overigens voorbij. meenteraad kan meestal niet ge procedeerd worden bij de rechter. „In deze aanvullende notitie heeft de gemeente Sluis zich verplicht de C1000 een vergunning te geven om de huidige winkellocatie bui ten de kern uit te breiden", zei de advocaat van Lohman. Binnen de kern is volgens de ge meente geen geschikte locatie. De drie onderzoeksrechters van de RvS vroegen zich ook af of de ge meente Sluis na de aanvullende no titie verplicht is geworden om de C1000 van Pascal Ingels een ver gunning te geven voor de al lang op stapel staande verbouwing. De rechtbank in Middelburg, waar Lohman vond eerder van niet. Uitspraak binnen enkele weken. DONDERDAG AXEL Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, handvaardigheid; De Holle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten; BRESKENS Coedertijt, 13.00 uur: Biljarten; sjoelen; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gym; GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: Bieden; HEIKANT 't Heike, 13.30 uur: Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; HENGSTDIJK Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HULST De Korenmarkt, 14.00 uur: Sjoelen; Den Dullaert, 13.30 uur: Kaarten; 13.45 uur: Dikke banden race; LAMSWAARDE Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting; NIEUW - NAMEN De Kauter, 13.30 en 19.00 uur: Compute ren senioren; OOSTBURG Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; sjoelen; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; StAlbert, 20.00 uur: Tafeltennis; SINT - JANSTEEN De Warande, 9.00 uur: Wandeltochten; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten da mes, koersbal, line dance; TERNEUZEN De Kameleon, 15.00 uur: Meetpoint; De Hoeve, 20.00 uur: Bingo; WESTDORPE Verlaet, 13.30 uur: Sjoelen, handwerken; AXEL - Dauwtrappen is een eeu wenoude traditie. Vroeger gingen de mensen speciaal op Hemel vaartsochtend vóór dag en dauw de velden in. Dat deden ze op blo te voeten. Het natte gras zou een helende werking hebben. Geheel volgens die traditie hou den Natuur&Zo en Staatsbosbe heer donderdagmorgen 13 mei een dauwtrapexcursie. Er wordt om 5.00 uur verzameld bij het parkeer terrein aan de Kinderdijk in Axel (tegenover de watertoren). Nog vóór de zon is opgekomen wordt het Smidsschorregebied bij Axel door Martijn de Koning BRESKENS - Meer dan honderd Amerikaanse 'sleeën' sieren ko mend weekeinde het Spuiplein in Breskens. De auto's zijn de hoofd attractie van het USA Cars Week end dat de ondernemers rond het Spuiplein, verenigd in Het Hart van Breskens, samen organiseren. Ronald Lohman, eigenaar van de Plus Supermarkt, is één van de ini tiatiefnemers van het weekend. „Er hebben zich al meer dan hon derd autobezitters ingeschreven", vertelt hij. „En ik verwacht er ook nog wel een aantal op de bonne fooi." Er komen veel leden van de bezocht, gevolgd door het weidege bied aan de Zwartenhoeksekreek. De excursie duurt ongeveer drie uur en is twaalf kilometer lang. De wandeltocht wordt afgesloten met een stevig ontbijt in restaurant Het Wapen van Axel. Kosten bedragen 12,50 euro per persoon. Aanmelden is verplicht en kan tot uiterlijk vrijdag 7 mei bij Natuur&Zo via email (info@nme-zvl.nl) of telefoon (0115-649520). Nadere informatie bij Staatsbosbeheer, boswachter Peter Maas of Marijke Lieman (0117-303068). Vlaamse clubs Little Texas Ameri can Cars en Belgium Streetcruisers Association. Daarvan is Bressiaan- der Henk Reijers, eigenaar van een Chevy G30, lid. Hij heeft al z'n clubgenoten uitgenodigd. Naast de auto's staan er ook kraam pjes op het plein en organiseren de ondernemers allerlei extraatjes. „Voor het winkelcentrum zetten we bijvoorbeeld een rodeostier", zegt Lohman. „Verder is er in de café's onder meer muziek." De auto's zijn zaterdag te bekijken tussen 10.00 en 19.00 uur en zon dag van 10.00 tot 16.00 uur. www.hethartvanbreskens.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65