22 zeeland Acteur Ernst Löw wijst www.deltaridefortheroses.nl durea almanak Chinese arts Anna Enquist leest in raadzaal voor uit roman Zaterdag 12 juni 2010 Reynaertcollege houdt reünie voor havisten TONEELACADEMIE Zeeuws-Vlaanderen is straks mogelijk een Honden strijden op moederdagcoursing Kinderactiviteiten in de meivakantie Het voorjaarsgevoel van comfortabel loopplezier Berkhout schoenmodes Opa en kleinzoon gewond bij botsing donderdag 6 mei 2010 Inschrijven: C~ ■yl"k* ten behoeve van - 'ff' HULST Op de locatie Zoutestraat van het Reynaertcollege is zaterdag 5 juni een reünie. De aanleiding is het af scheid van Tanneke ten Zijthof, do cent Engels/brugklascoördinator en conrector havo van 1975 tot 2010. Behalve de reünie is een expo sitie van onder meer foto's en is er muziek. Opgeven kan tot uiterlijk 26 mei via www.reynaert.nl. De kosten bedragen tien euro. MEEST CELEZEN 1. Ondernemers pakken centrum aan 2. Geld voor wandelpad Groote Gat 3. Storing in kraker bij Dow EN VERDER Van de inzegening van de gerenoveer de V2-grafzerk in Koewacht is een vi deo te zien op onze website. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Karlijn de Splenter AXEL Zondag houdt windhondenrenver- eniging 't Haasje de jaarlijkse inter nationale moederdagcoursing op de Beatrixhoeve aan de Zaamslagse- weg 4 in Axel (bij Zaamslag). De wedstrijd begint om 10 uur. Deelne mers: 32 Whippets, 2 Italiaanse windhondjes, 3 Pharaohounds, 12 Saluki's, 12 Afghaanse windhon den, 6 Barsois en 2 Galgo's Espanol. www.coursing-owrv-haasje.nl SLUISKIL Het Sociaal Kultureel Initiatief (SKI) in Sluiskil houdt volgende week - de tweede week van de mei vakantie - een aantal activiteiten voor de kinderen van het kanaal- dorp. Maandagmiddag trekt de jeugd naar skihal Snowbase om er een paar uur aan tubbing te doen; in een grote binnenband van de sneeuwhelling suizen. Om 13.00 uur vertrekken de kinderen vanaf 't Meulengat in Sluiskil. Aanmel den kan via ski-zeelandnet.nl bij juf Remona, Jeannine Maas of Gert Jansen. Dinsdagmiddag wordt in 't Meulengat een knutselmiddag ge houden. Die begint om 14,00 uur. Woensdagmiddag zijn er aparte speurtochten voor kleuters (in het dorpspark) en voor oudere kinde ren (in een bos in de buurt). Ik snap dat het moeilijk is om in het openbaar te spre ken, maar dat hoeft het hele maal niet te zijn." Acteur, schrijver en muzikant Ernst Löw (45) helpt mensen die daar wel moeite mee hebben, deze angst te overwinnen. Samen met zijn moeder, schrijf ster en actrice Wieke Muiier, en va der, toneel- en tv-regisseur Bob Löwenstein, geeft hij volgend weekend workshops 'toneel en ex pressie' in het Studie- en Vergader huis in Sint Jansteen. Eerst zullen het alleen cursussen zijn, maar na de zomer wil de fa milie, volgens Löw, uitbreiden met een 'privétoneelschool'. Met als doel het leren presenteren van je zelf met behulp van toneeltechnie ken. De school zal volgens Löw niet te vergelijken zijn met de ech te toneelopleidingen uit de grote steden, maar is er wel een voor proefje op. Concrete plannen zijn er verder nog niet, dat ligt aan de belangstelling voor de cursussen. Löw ziet het vaak; mensen die bang zijn om het woord te nemen in het bijzijn van anderen. Als ac teur heeft hij daar zelf geen moei te mee en dat talent wil hij graag delen. Met een zelfontwikkeld comfortable shoes Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, 4551 BL Sas van Gent, Tel. 0115-45 15 62 1. Diverse 2 Perfecte 3. Verwisselbaar wijdtematen hielaansluiting voetbed Tip? redactie@pzc.nl Vaak komt ze niet in Amsterdam, die ferme Kattendiekse. Eigenlijk ook vanwege haar Katendrechtse afstam ming. De reserve jegens de Grote Stad wordt dubbelgevoed bij haar, als het ware. Maar met Bevrijdings dag moest ze er toch eens aan gelo ven. En, gaf ze ruimhartig toe, het was plezierig toeven op de zonover goten Bloemenmarkt in de nationale hoofdstad. En gelukkig hoefde ze zich ook geen zorgen te maken over haar gezondheid. Want direct in de nabijheid van het terras werd één van de trapgevels opgesierd door een geruststellend uithangbord. Het bord adverteerde de aanwezigheid in het betreffende pand een 'Chinese Arts' Alleen het onderschrift begreep ze niet meteen: 'And Crafts'. KLOOSTERZANDE - Bij een ongeluk op de kruising Groenendijk-Hulsterweg in Kloosterzande raakten dinsdagmiddag een man uit Hoboken en zijn klein zoon (5) uit Hulst gewond. De man gaf geen voorrang aan een vrachtwa gen. Het jongetje zat bekneld en is per traumaheli naar Gent gebracht, opa per ambulance naar het Terneuzense ziekenhuis. foto Roland de Jong SLUIS - Schrijfster Anna Enquist is zondag te gast in de raadzaal in het belfort van Sluis. Ze leest voor uit haar roman Contrapunt. De or ganisatie is in handen van de stich ting J.H. van Dale. Het verhaal gaat over een vrouw die op piano werk van Johan Se bastian Bach instudeert. Tijdens de lezing speelt pianist Ivo Janssen een deel van dat werk, zodat er een 'concertlezing' ontstaat. De bijeenkomst begint om 14.00 uur. Kaarten kosten 10 euro en zijn te koop bij de boekhandels Ul- tee in Sluis en Basting in Oost burg, en bij de VW-kantoren in die plaatsen. Reserveren kan ook; 06 44341145- Acteur, muzikant en schrijver Ernst Löw vertelt over zijn passie acteren. Volgend weekend geeft hij workshops over

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62