binnenland 15 Advocaten slijpen hun messen plastisch chirurg Traumahelikopters zwijgcontract vaak vergeefs ingezet Be'Gompany 50% korting op een abonnement! 12 maanden vodafone 2-jarig Bel+Sms+Web zal ik 'r aar eens even? bevrijdingsdefilé in de fout met a - 15 jaar I, LG Mini 8GB Tiësto Edition Gratis LG In Touch GW620 Gratis donderdag 6 mei 2010 handelingen gevoerd over de capitu latie van de Duitse troepen in Ne derland. De ondertekening beteken de voor Nederland het einde van de Tweede Wereldoorlog. Bevrijdings dag, dit jaar een officiële vrije dag voor velen, is massaal gevierd. Al leen al op de dertien bevrijdingsfes tivals kwamen honderdduizenden mensen. foto Robert Vos/ANP door Cerard den Elt SCHIPHOL - Een grote groep overle venden en nabestaanden van vlucht TK 1951 van Turkish Airli nes maakt vandaag op een geheime locatie ergens in Nederland kennis met Marc S. Moller van het Ameri kaanse advocatenkantoor Kreindler Kreindler. Meteen na de uitleg van de bevindingen in het onder zoeksrapport over de luchtramp, wil Moller een scenario schetsen dat uitzicht biedt op spoedige uitbe taling van schadevergoeding. Want de overlevenden, van wie er volgens letselschadeadvocaat Maya Spetter velen tot op de dag van van daag de gevolgen ondervinden van het ongeluk, kunnen wel wat be moedigende woorden gebruiken. Tot dusver zijn alleen voorschotten op schadevergoedingen uitgekeerd, variërend van 5000 tot 50.000 euro per persoon. Spetters Amerikaanse confrater Moller heeft samen met het Ameri kaanse kantoor Clifford Law enkele inleidende juridische schermutse lingen gehad met Boeing. De mach tige vliegtuigfabrikant werd in een voorlopig rapport van de Onder zoeksraad voor Veiligheid als voor naamste schuldige aangewezen. Een kleine aanpassing van de soft ware in het toestel en het ongeluk was nooit gebeurd, zo luidde de voorlopige conclusie, die vandaag verder wordt uitgewerkt. Intussen is die aanpassing wereldwijd ver plicht gesteld. De eerste proefprocessen in de strijd om schadevergoeding wor den behandeld door de rechtbank van Cook County in Illinois, waar toe de stad Chicago behoort en waar Boeing zijn hoofdkwartier heeft. Enkelen van de 135 inzitten den van het verongelukte toestel trachten een juridische doorbraak te forceren. Winnen zij, dan kun nen alle gedupeerden daarbij aan sluiten met hun schadeclaims. De Onderzoeksraad voor Veilig heid wees twee maanden na het ongeluk Boeing als hoofdschuldige aan, een theorie die vandaag in de eindversie van het rapport nader wordt gepreciseerd. Vier beman ningsleden, onder wie de gezag voerder en de eerste officier, lieten het leven, evenals vijf passagiers. EINDHOVEN - Een Belgische chirurg van een privékliniek in Weert heeft van het regionaal tuchtcolle ge voor de gezondheidszorg een waarschuwing gekregen, omdat hij de mislukte borstvergroting bij een vrouw niet wilde verwijderen als zij geen zwijgcontract tekende. De patiënte moest afzien van juri dische stappen en negatieve publi citeit over de kliniek, de arts en zijn collega's, zo stond in de over eenkomst. De privékliniek raakte eerder in opspraak toen de inspectie voor de gezondheidszorg operatieka mers sloot vanwege de slechte hy giënische omstandigheden. VOLKEL - De criteria voor inzet van traumahelikopters worden mo menteel landelijk tegen het licht gehouden. Met de heroverweging willen de vier academische zieken huizen in Nederland die de trau maheli's onder hun hoede heb ben, ervoor zorgen dat de trauma helikopter minder vaak voor niets uitrukt. Ook moeten zo de regiona le verschillen in het aantal inzet ten van de heli kleiner worden. De vier traumahelikopters in Ne derland werden vorig jaar 4128 keer ingezet. In 43 procent van die gevallen kwam het medisch team in de helikopter echter niet in ac tie omdat ambulancepersoneel ter plaatse tot de conclusie kwam dat de inzet van een helikopter niet nodig was. Opvallend is ook dat de traumahe- likopter in sommige regio's veel va ker uitvliegt dan in andere. Gere kend naar het aantal uitrukken van de traumahelikopter, afgezet tegen het aantal ambulanceritten wordt de heli het vaakst ingezet in de regio Gelderland-Zuid, ruim vijftien keer zo vaak als in Twente, waar hij het minst vaak vliegt. In regio's in de buurt van een stand plaats van een traumahelikopter wordt die het vaakst ingezet. Ver der verschillen de inzichten voor inzet per meldkamer. Verstaat je als geen ander TS.I JIUU I. f V_ (JIJ yt(_ll UIIVIC.I 1 2-c 3» j 4« bj" i gmj Ai U - #-<• Nu met gratis sieraad of handtas naar keuze! vanaf 2%50 14,75 p/mnd bijv. met Vodafone BeUSms*Web 150 2 jaar (ie 12 maanden 14,75 p/mnd, daarna 29,50 p/mnd), los: 399,99 vanaf 26^50 13,25 p/mnd bijv. met Vodafone Bel'Sms+Web 100 2 jaar (1,; 12 maanden 13,25 p/mnd, daarna 26,50p/mnd), los: 349,99 Aanbiedingen zijn geldig t/«i 12 mei 2010, tenzij anders vermeld en zolang de voorraad strekt. Vraag de verkoper naar de voorwaarden. Prijswijzigingen, druk- en zetfouten voorbehouden. Meld je aan voor de digitale folder op www.belcompany.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5