ym zeeland 125 Libéma: 'Onze huurprijzen zijn scherp' 'Wat kunt u doen voor de vrijheid van een ander?' Busverkeer Walcheren ligt stil op Girodag w Leerlingproef met Finstral □FliSTBll ZEELANDHALLEN Veel reacties op ontslagen Aanhangwagen uit Appelstraat is weg Ruiten vernield van vrachtwagens Tholen Crisis-Wijzer in Wissenkerke donderdag 6 mei 2010 y h if HH t-; IH 7" ;::;i HH g Dit poortje uit de Sint Jacobsstraat is naar verluid de proeve van bekwaamheid van een leerling-metselaar uit de zeventiende eeuw voor toelating tot het gilde. HHMHHHMI MIDDELBURG - Door de aankomst van de Giro d'Italia in Middelburg, op 10 mei, zijn zo veel routes gehin derd, dat Connexxion heeft moe ten besluiten van 12.00 tot 19.00 uur de dienstregeling vrijwel volle dig stil te leggen, 's Middags wor den bussen ingezet op een extra lijn (lijn 46) van het NS-station in Middelburg naar het NS-station in Goes. Connexxion wil daarmee een oplossing bieden voor reizi gers die 's ochtends van Schou- wen-Duiveland naar Walcheren zijn gereisd en 's middags terug moeten. In Goes kunnen ze over stappen op lijn 132 naar Zierikzee. www.connexxion.nl Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, ser res en schuifpuien. Voor scherpe voorjaarsacties zie www.finstral-nederland.nl/PAC KOZIJNEN door Frank Balkenende door Frank Balkenende GOES - Honderden mensen heb ben dinsdagavond in Goes de do den die zijn gevallen in wereldoor logen en tijdens vredesmissies her dacht. De herdenking in de Grote Kerk en daarna op de Grote Markt werd begeleid door militairen van de Natres. Burgemeester Dick van der Zaag zei in een toespraak dat er is ge vochten voor de vrijheid in Neder land, dat daardoor nu een demo cratisch en veilig land is. Toch zijn er scheurtjes zichtbaar doordat 'be wegingen in de samenleving groe pen uitsluiten en tegen elkaar op zetten, waardoor mensen zich on zeker voelen'. „Vrijheid moet je verdedigen. Wat kunt u doen voor de vrijheid van een ander?", vroeg hij de toehoorders. Van der Zaag en zijn echtgenote legden bloe men bij het monument op de Gro te Markt, evenals vertegenwoordi gers van het verzet, de Vereniging Oud Militairen Indiëgangers, de Vereniging Oud Korea Strijders en leerlingen van basisschool 't Noor derlicht. Ook in andere Beveland- se en Thoolse steden en dorpen werd stilgestaan bij mensen die oorlogen niet hebben overleefd. Leerlingen van basisschool 't Noorderlicht leggen bloemen bij het monu ment op de Grote Markt in Goes. foto Willem Mieras GOES Een aanhangwagen, die geparkeerd stond aan de Appelstraat in Goes, is daar gestolen. De diefstal moet gebeurd zijn tus sen zondagmiddag 15.00 uur en maandagochtend 06.00 uur. Het gaat om een aluminiumkleuri- ge, eenassige aanhangwagen met het kenteken 83-DX-VZ. Welke waarde de aanhangwagen heeft, was bij de politie nog niet bekend. THOLEN De ruiten van drie vrachtwagens in Tholen zijn vernield. De wagens stonden geparkeerd op een bedrijfsterrein aan de Energie weg. De vernieling moet gebeurd zijn in de nacht van zondag op maandag. Er lijken geen zaken te zijn gesto len uit de cabines van de vrachtwa gens. Hoe groot het schadebedrag is, is nog niet bekend. WISSENKERKE Noord-Bevelandse ondernemers die zich willen weren tegen de cri sis, kunnen naar de bijeenkomst Crisis-Wijzer, dinsdag 18 mei in het gemeentehuis in Wissenkerke. De Kamer van Koophandel met MKB-Zeeland, BZW Zeeland, Syn- tens en Economische Impuls Zee land vertellen wat zij kunnen doen. Aanvang is 19.00 uur. Aanmelden bij Jeanet Boeijen, 0113-377377. GOES - Libéma hanteert marktcon forme huurprijzen in de Zeeland hallen. De exploitant van het even- menten- en beurzencomplex weer spreekt dat hij zich in Zeeland uit de markt prijst, in weerwil van ver schillende reacties op de PZC-in- ternetpagina. Het bericht dat Libéma vanwege de economische crisis zeven mede werkers (van het project- en ac countmanagement) moet ont slaan, heeft tot tientallen reacties geleid op de internetpagina van de krant. De teneur van veel reacties is dat de Zeelandhallen voor standhou ders te hoge huurprijzen vraagt, dat entreeprijzen aan de forse kant zouden zijn voor een provincie als Zeeland en dat de parkeertarieven (richtprijs 3,50 euro) eveneens een bezoek aan de Zeelandhallen zou den ontmoedigen. Communicatiemanager Maurice Nieuwland van Libéma zegt dat het ontslag van zeven medewer kers niets te maken heeft met het prijsbeleid. „Voor buitenstaanders is het mak kelijk reageren, maar sinds 2008 loopt landelijk de evenementen markt terug. In Zeeland wordt dat sterker gevoeld, omdat beursorga- nisatoren tegenwoordig eerder kie zen voor een centrale plek in het land. Het is buitengewoon verve lend dat we van zeven mensen af scheid moeten nemen, maar het is realiteit dat er een economische crisis heerst. We moeten roeien met de riemen die we hebben. Daarnaast onderstreept Nieuw land dat de Zeelandhallen markt conforme huurprijzen hanteert voor beursorganisatoren. „We kij ken en vergelijken voortdurend. De Zeelandhallen zijn echt niet te duur. We hanteren een scherpe prijs!" Met de kritiek op de entreeprijzen kan de woordvoerder van Libéma niet zo veel. „Het is namelijk zo dat we als Libéma in veel gevallen niet zelf de entreeprijzen bepalen. We verhuren onze accommodatie aan een beurs- of evenementenor ganisator, die zelf de entreeprijzen vaststelt, evenals de prijzen van consumpties. Entreeprijzen wor den vaak bepaald aan de hand van het aantal gehuurde vierkante me ters, het soort beurs, geboekte ar tiesten en het verwachte aantal be zoekers. Voor elk evenement ligt dat weer anders." De kritiek op het parkeertarief deelt Nieuwland niet. „Bij zowat elke evenementenhal in Neder land moet je parkeergeld betalen. Het tarief bij de Zeelandhallen is beslist niet aan de hoge kant." meer op www.pzc.nl/bevelanden Turfkade en Kleine Kade in het Goes van weleer, illustratie uit 'Kort door de Bocht'. reproductie Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59