zeeland 123 Nog geen aanhouding voor gewapende overval Ergosleep® revolutie in de slaapwereld Noord-Beveland betaalt voor Tour TV Bomenwandeling op de Goese stadswallen Zaklopers houden weer Meidoornloop Onthulling monument donderdag 6 mei 2010 WISSENKERKE De gemeente Noord-Beveland draagt 2500 euro bij aan de live-tele- visieuitzending van de eerste etap pe Rotterdam-Brussel van de Tour de France op 4 juli. De tour trekt dwars over het eiland, van Neeltje Jans tot de Zandkreekdam. De 'Tour'-gemeenten betalen elk 2500 euro. De provincies Zeeland en Zuid-Holland is 25.000 euro ge vraagd door Grand Depart Rotter dam. Voor de Giro is geen finan ciële bijdrage voor televisieversla gen binnengekomen, meldt de ge meente Noord-Beveland. Enkel van de gemeente Middelburg: die vroeg en kreeg duizend euro colle giale steun van Noord-Beveland. GOES IVN-afdeling de Zeeuwse Delta houdt zondag haar jaarlijkse bo menwandeling in Goes. Twee gid sen nemen deelnemers mee langs bomen die langs de oude stadswal len staan. Ze vertellen niet alleen over de bomen zelf, maar ook over hun omgeving. De wandeling begint om 14.00 uur bij De Stenen Brug (rotonde aan de kop van de Ganzepoortstraat) en is voor iedereen toegankelijk. Deelna me kost drie euro per persoon. NISSE De Zaklopers Nisse houden zon dag de veertiende Meidoornloop. Start- en finish zijn op het Dorp splein. Inschrijven kan vanaf 11.00 uur in hét dorpshuis of via www.zaklopers.nl. Voor kinderen en jeugd is er de Snoepzakloop (14.15 uur) en Korte Meidoornloop. Wandelaars en nordic walkers star ten om 12.00 uur voor 7, 5 of 25 km. Fietsers kunnen vanaf 12.00 uur vertrekken (25 km). Om 15.00 uur begint de trimloop (7,5 of 15 km). ARNEMUIDEN door Maurits Sep VLISSINGEN - De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht voor een gewapende overval op een wo ning in Vlissingen. Bij die overval, die dinsdagavond plaatsvond, raak te de 72-jarige bewoner lichtge wond. De gewapende overval op de wo ning in de Mesdaglaan gebeurde rond 22.40 uur. Meteen daarna be gon de technische recherche van de politie met een zoektocht en een buurtonderzoek. Daarbij is ook een speurhond ingezet. Het onderzoek leverde echter geen spoor naar de dader of daders op. Op de Sloedam wordt vandaag om 15.00 uur een nieuw oorlogsmonu ment onthuld. Het is een plaquette van de Canadese autoriteiten als herinnering aan de Slag om de Schelde in 1944. Staatssecretaris De Vries van Defensie is aanwezig. Wel zijn die avond al enkele getui gen gehoord. Volgens de politie is bij de overval geld buitgemaakt, maar hoeveel dat was, is niet bekendgemaakt. Omdat er nog geen verdachte is aangehouden en het onderzoek nog loopt, wil de politie ook niet zeggen wat voor wapen is gebruikt en of er meer daders bij betrokken zijn. Ook over het motief is daar om nog niets bekend. De 72-jarige bewoner raakte licht gewond bij de overval, maar hoef de niet naar het ziekenhuis. Hij kon thuis aan zijn verwondingen worden behandeld door ambulan cepersoneel. BEVRIJDINGSVUUR Verschillende video's van uit Wage- ningen naar Zeeland gelopen bevrij dingsvuur op www.pzc.nl/bevelanden MEEST GELEZEN 1. Doden herdacht in Goes 2. Bevrijdingsvuur ontstoken in Goes 3. Agrimarkt betwist AH winkels STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Ergosleep® BS4 is de perfecte combinatie van technologisch vernuft, hoogstaande ergonomie en verfijnde esthetiek. Kom dit lekkers en moois bewonderen en vooral uitproberen bij Sleepy. TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 www.tmcwoonwinkels.nl Nadat burgemeester Jan Huisman bij het gemeentehuis in Kruiningen het bevrijdingsvuur heeft ontstoken, laten kinderen ballonnen op. foto's Willem Mieras De Reimerswaalse lopers passeren Oostdijk. Ze zijn bijna aan de finish. De groep komt aan. De jongste loper, Danielle Flipse (15), draagt de fakkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57