221 zeeland Kiekieris wellicht pannenkoekenhuis Koude benen dragen het bevrijdingsvuur Agrimarkt betwist AH drie winkels in Goes Drie nieuwe oplaadpunten elektrofietsen Getuigen gezocht gevecht Yerseke www.deltaridefortheroses.nl Optiek De Jonge Eijsermans Optiek Optometrie ESTAFETTE Lopers brengen toorts naar Goes en Kruiningen Zaterdag 12 juni 2010 donderdag 6 mei 2010 door Frank Balkenende •S-HEERENHOEK - Discotheek Kiekie ris in 's-Heerenhoek wordt moge lijk een pannenkoekenhuis. Mo menteel wordt daar onderzoek naar gedaan. Het idee is afkomstig van onderne mer Hennie van der Most, wiens hulp is ingeroepen door eigenaren Margot en Kees van Damme. Zij doen mee aan het televisiepro gramma 'Operatie Van der Most'. De aflevering Kiekieris wordt be gin juli (een exacte datum is nog niet bekend) uitgezonden op Ne derland 2. Omdat de klandizie van Kiekieris de laatste jaren terugliep, is beslo ten het over een andere boeg te gooien. Overigens blijven er wel twee discoavonden per maand in het etablissement. Van der Most, de bedrijvendokter die onder meer van een voormali ge Duitse kerncentrale een pret park maakte, suggereerde er een pannenkoekenhuis van te maken. De dichtsbijzijnde concurrent zou zich dan in Goes en Middelburg bevinden. „Bovendien kun je met een pannenkoekenhuis ook gezel schappen die een dagje uit zijn met een touringcar binnenhalen. Daarbij sluit het idee aan bij De Geveltjes van de familie Van Dam me", zegt woordvoerder Marco van Belle van Kiekieris. Partycentrum De Geveltjes draait namelijk wel goed. De discotheek aan de Marktstraat, al 38 jaar een trekpleister voor jongeren uit de re gio, heeft het echter de laatste ja ren moeilijk. Bezoekersaantallen lopen elk jaar terug, wat overigens een landelijke trend is. Om die reden werd dit voorjaar be sloten de koers te verleggen. De discotheek opent voortaan nog maar twee zaterdagen per maand zijn deuren, voor een thema avond. www.kiekieris.nl mmmmmsmsm door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De gemeente Goes helpt Albert Heijn aan drie vesti gingen binnen de gemeente. Dat verwijt legt concurrent Agrimarkt uit Goes neer bij de Raad van Sta te (RvS) in Den Haag. Agrimarkt protesteert bij de recht bank tegen een tijdelijke AH-win- kel aan het Klein Frankrijk. De su permarkt mag van de gemeente tien jaar een tijdelijke winkel heb ben op het bedrijventerrein. De be staande AH aan het Kolveniershof wordt verkleind. Agrimarkt stelt dat Goes onvoldoende heeft verze kerd dat Albert Heijn de winkel aan het Klein Frankrijk sluit. „Het Kolveniershof blijft open en er Die heerlijke zon waar we zo van kunnen genieten, heeft ook een vervelende keerzijde. We weten inmiddels allemaal dat het verstandig is om onze huid te beschermen tegen de schadelijke straling van de zon die verbranding en zelfs huid kanker kan veroorzaken. Dat onze ogen die bescherming- net zo hard nodig hebben, vergeten we nog veel te vaak. Een goede zonnebril is niet alleen een fantastisch modeaccessoire maar vooral ook een onmisbare en noodzakelijke bescherming van uw kostbare ogen. Kies dus niet alleen voor het mooiste model maar ook voor de beste zonneglazen. Koop uw zonnebril daarom bij de specialist die u deskundig kan adviseren. 0 O 3 c Lange Vorststraat 40, 4461JP Goes Telefoon 0113-211272 www.QDtiekdeionee.nl Lange Vorststraat 57, 4461JM Goes Telefoon 0113-230214 www.eiisermans-optiek.nl MIllMlMIHiirr'iil» ffl HUI— komt een nieuwe Albert Heijn in de Goese Schans", beweerde de raadsman van Agrimarkt maandag bij de raad. „Dan zijn er binnen Goes straks drie AH-vestigingen." De gemeente Goes zegt dat wel de gelijk is vastgelegd dat AH binnen tien jaar van het bedrijventerrein weg moet zijn. De rechtbank in Middelburg, waar Agrimarkt eer der naartoe stapte, bevestigt dat. AH riskeert een boete als de win kel langer dan tien jaar blijft. Volgens Peter Daniëlse van de 'ge meente staat niet vast dat de loca tie Goese Schans'wordt gegund aan Albert Heijn. Er komt een aan besteding, waarop elke gegadigde kan inschrijven. Uitspraak over enkele weken. Lopers uit Zeeland brachten in de nacht van dinsdag op woensdag het bevrijdings vuur van Hotel De Wereld in Wageningen naar hun ei gen gemeente. Atletiekvere niging AV'56 finishte op de Grote Markt in Goes. De Reimerswaalse lopers kwa men aan in Kruiningen. door Frank Balkenende Waar het team van AV'56 bijna eerste rang stond, kreeg de Reimerswaalse estafetteploeg 's nachts in Wage ningen niets mee van de ceremo niële start van Bevrijdingsdag. Geen wonder. Er stonden vijfdui zend lopers te wachten om de be vrijdingstoorts naar hun woon plaats te lopen, te fietsen of te ska ten. „Het was donker en we stonden er te ver vandaan. Ik heb niks meege kregen. Onderweg heb ik op inter net wel even een filmpje van de ce remonie in Wageningen kunnen bekijken. Dat was alles", zegt Sjaak van de Berge uit Yerseke, lid van het Reimerswaalse estafetteteam. Hoe anders heeft Lenie Polfliet van AV'56 het beleefd. De toe spraak die de Somalische schrijf ster Yasmine Alias hield op het 5 Mei-plein maakte diepe indruk op Lenie, die voor het eerste mee deed met de bevrijdingsestafette. „Ze onderstreepte dat je het idee van vrijheid levend moet houden. Zij is uit Somalië naar Nederland gekomen om in een democratie te leven en vrij te kunnen zijn. Hoe ze dat onder woorden bracht, was super." „Je kon een speld horen vallen", vult organisator en loper Kees Kortleve van de atletiekvereniging aan. GOES - Natuurmonumenten en Nuon hebben in Zeeland drie op laadpunten voor elektrische fietsen geïnstalleerd. Ook mensen met een scootmobiel kunnen bij de op laadpunten terecht. TWee oplaadpunten zijn in Zuid-Beveland: bij de werkschuur van Natuurmonumenten aan de Zwaaksedijk te Kwadendamme en bij Fort Ellewoutsdijk. Het derde punt is bij de Plompe Toren, aan de Oosterschelde-oever van Schou- wen-Duiveland. De oplaadpalen zijn te gebruiken met een speciale sleutel, die voor 2,20 euro te halen is bij onder meer de VW's van Goes, Zierikzee en het kantoor Na tuurmonumenten Kwadendamme. AV'56 is al om elf uur 's ochtends op de Grote Markt in Goes. Vanwe ge dat afgesproken tijdstip hebben de negentien atleten niet de hele tocht van Wageningen naar Goes gelopen. Ze zijn gestart in de buurt van Gorinchem omdat ze het anders niet zouden halen. Te gen tienen zijn ze op het Markt veld in Kloetinge, waar voorzitter Kees Traas van het Bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp een passende escorte klaar heeft staan. Twee oude legerjeeps, een legertruck en een kleine, maar heuse tank. Op de Goese Grote Markt worden de lopers onthaald door publiek en burgemeester Dick van der Zaag. Het is er minder druk dan tij dens dodenherdenking, de avond ervoor. Van der Zaag neemt de toorts over en ontsteekt voor het stadhuis het bevrijdingsvuur. Bin nen wacht een gloeiende kop kof fie voor de lopers. „Het was 's nachts koud onderweg, maar ge lukkig mooi weer." Sportievelingen konden aan het staartje van de estafette aansluiten bij de groep lo pers. In Reimerswaal was daar am per animo voor. De colonne leger voertuigen van Keep Them Rol ling was des te langer. Zo ontstond alsnog een ware stoet. Onder luid applaus arriveerden de veertien Reimerswaalse lopers op het Oude Plein bij het gemeente huis in Kruiningen, waar een scha re inwoners hen opwachtte. In te genstelling tot AV'56 had deze groep wel de volledige afstand gelo pen. Dik 150 kilometer, tegen 130 voor de' ploeg die in Goes aan kwam. Daniëlle Flipse (15) uit Waarde mocht als jongste loper de fakkel overhandigen aan burgemeester Jan Huisman, die vervolgens het bevrijdingsvuur ontstak. Flipse, ei genlijk een 800- en 1000-meter loopster bij AV'56, deed voor het eerst mee aan de estafette. Om beurten drie tot vijf kilometer lo pen en dan op de fiets om je colle ga-loper te begeleiden en de route in de gaten te houden. „Het liep lekker, maar-het was erg koud. Mijn tenen waren bevroren." Sjaak Van de Berge heeft ook afge zien. „Koude benen. Je kunt geen warming-up doen. Je moet direct lopen. Ja, het was bitterkoud." Het warme onthaal maakt veel goed. Net als het gedicht Vrijheid van de 89-jarige Albert Goeman, dat hij geestdriftig voorleest. Kin deren laten ballonnen en daarna is er tot 's avonds laat muziek. Van bands en van feestzanger Alwin. video's op www.pzc.nl/beve- landen Burgemeester Dick van der Zaag ontsteekt het bevrijdingsvuur in Goes. YERSEKE - De politie zoekt mensen die getuige waren van een scher mutseling, zondag 2 mei rond 03.30 uur, in de Van Klinkenstraat in Yerseke. Een aantal mensen is hier met elkaar op de vuist gegaan. Informatie kan worden doorgege ven via 0900-8844. Inschrijven: ten behoeve van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 56