sport 33 naar Brouwersdam thuisbasis van alle biljarters Van de Graaf houdt aan oorspronkelijke plan vast Van der Meet ronde verder Beslissingswedstrijd gestaakt „Het water bij de Brouwersdam is de drukste windsurfstek ter wereld. De locatie is super." Scheffers negende op Oostenrijks meer Thijs Binnerts naar Barendrecht Topalov brengt duel met Anand in balans donderdag 6 mei 2010 Zet uw foto van de Giro in het foto-album van de PZC deelnemers aan de wedstrijd van European Freestyle Prokids Tour bij de Brouwersdam. foto Ronald den Dekker rif V" ff" li BADALONA DRUNEN Het beslissingsduel EBOH-EFC, met als inzet directe promotie naar de eerste klasse, is gisteren na bijna een uur gestaakt. De aanvoerder van EFC beging op het veld van RKDVC een zware overtreding, raakte daarbij zelf geblesseerd en moest met een ziekenauto worden afgevoerd. Het duel wordt zondag hervat of helemaal overgespeeld, op nieuw in Drunen. De wedstrijd is nog van belang voor Terneuzen. Als EBOH wint, mag het team van trai ner Diederik Hiensch, die gistera vond als toeschouwer aanwezig was, alsnog de nacompetitie in. EFC is dan de tegenstander. Als de ploeg uit Eersel zondag wint, speelt EBOH nacompetitie en staat Terneu zen met lege handen. Niek van der Linde Tennisster Angelique van der Meet heeft gistermiddag haar eerste wed strijd op het ITF-toernooi van Bada- lona (Spanje) gewonnen. De negentienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke was bij de eerste schifting veel te sterk voor de als derde geplaatste Poolse Patryq'a PODERSDORF Freestyle surfer Davy Scheffers uit Zierikzee is in het Oostenrijkse Po- dersdorf als negende geëindigd tij dens een wereldbekerwedstrijd. Dit is een evenaring van zijn resultaat van vorig jaar in Fuerteventura. Scheffers had de pech dat er weinig wind stond. Het was in zijn nadeel dat er kort gesurfd kon worden. MIDDELBURG Thijs Binnerts komt volgend voetbalseizoen uit voor Barend recht. De 26-jarige verdediger, die afkomstig is uit Middelburg, speel de de laatste drie jaren bij Kozak ken Boys uit Werkendam. Eerder kwam de Walchenaar uit voor Hoek. Barendrecht werd afgelopen zater dag kampioen in de hoofdklasse A van het zaterdagvoetbal en komt volgend seizoen net als Hoek uit in de topklasse. Bij Barendrecht speelt ook Arjan Human. Sanduska. De setstanden waren 6-2 6-1. Van der Meet, die voor het 10.000 dollartoernooi geen kwalificaties hoefde te spelen, staat sinds maan dag 579 van de wereld. Sanduska is de nummer 419 op de WTA-ran- king. SOFIA Vesselin Topalov heeft het even wicht in de tweekamp om het WK weer hersteld. De Bulgaarse schaker won dinsdag de achtste partij van ti telverdediger Viswanathan Anand en bracht de totaalstand op 4-4. Na 56 zetten gaf de Indiër zich gewon nen. De titelstrijd gaat over twaalf duels. GIRO DOOR ZEELAND Volg al het nieuws over de komst van de Ronde van Italië op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR sport@ipzc.nl ZIERIKZEE - Bas van de Graaf dacht tegen Han van der Made te moeten spelen in de interne schaakcompeti tie van Zierikzee en had zich naar eigen zeggen terdege voorbereid. Eenmaal in de speelzaal aangeko men bleek Kees Bimmel zijn tegen stander te zijn. Van de Graaf speel de onverstoorbaar zijn geplande spel, en overmeesterde Bimmels ko ning binnen zeventien zetten. Jeugdleider Paul Greefhorst leert zijn pupillen eerst de stelling te ont wikkelen en daarna pas aan te val len. "Vol overgave toonde hij de juistheid van deze regel aan. Nog voor zijn koning veilig stond, viel hij met paard en loper de konings stelling van Martin Krijger aan. Krij ger kon de aanval pareren en kwam heel goed te staan. De partij eindigde fraai met een dameoffer van Krijger, waarna stikmat volgde. Sjaak Spiegels opende de verdedi ging van Pang Yuen met een dode lijke aanval. De witte velden in de zwarte stelling werden hopeloos verzwakt en de witte dame was heerseres over het hele bord. Na vrij korte tijd al kon Spiegels weer een punt bijschrijven. Han van der Made viel al snel de vijandelijke koningsstelling aan, waarbij de vijandelijke damevleu gel ook" nog aardig onderontwik keld was. Tegenstander Alexander Greefhorst slaagde er echter in de gevaren het hoofd te bieden door het centrum te openen, waarop bei den besloten dat remise het hoogst haalbare was. John van Dalsen had na een lange rokade een bijna onaantastbaar paard op veld b4 gezet en leek te gaan winnen. Op sterke wijze wist Fokko Baakman toch nog te win nen. Johan Hoogstrate en Frans Jan sen speelden een mooie partij tot Jansen een toren weggaf Beide spe lers leken het niet leuk te vinden, maar Hoogstrate hield er wel een punt aan over. tijd eens komen praten, want ik kan er nog wel twaalf teams bij hebben. Ik probeer het voor ieder een zo betaalbaar mogelijk te houden, hoewel mijn schoorsteen natuurlijk ook moet blijven roken. Ik heb geen enkele sponsor, ik doe alles op eigen kracht. Ik lever de sfeer, gezelligheid en goed materi aal. Aan de tafel moeten de biljar ters het daarna zelf doen." Voor volgend seizoen heeft Peet- ers een nationale finale aange vraagd. „Op verzoek van de Neder landse bond, die vindt dat dit een mooie lokaliteit is geworden voor een eindstrijd." Maar met evenveel liefde ontvangt hij op een doordeweekse middag de biljarters van de plaatselijke se niorencompetitie. „Ik ben een lief hebber van de sport en bovendien geboren en getogen in dit dorp. Kwadendamme heeft een groot verenigingsleven, 's Lands Welva ren heeft ook een sociale functie, daarom probeer ik altijd van alles te organiseren." Nico Peeters biedt in Kwadendamme onderdak aan tal van teams. In 's Lands Welvaren worden ook veel toernooien gespeeld, foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53