zeeland 125 graag in de spotlights staan Zuiniger toerist op Goeree bd store li Fietsdag in het teken van de bevrijding isalÉÉi □FINSTBAK 'Geen zorg over operatiekamers' Noord-Beveland betaalt voor tour-tv voor gaan www.pzc.nl ROZE LOPER MEEST GELEZEN met Finstral Wrangler donderdag 6 mei 2010 Eva van den Broek speelt niet alleen graag toneel, maar ob serveert ook intens hoe an deren dat doen. Haar favorieten zijn de Nederlandse actrice Carice van Houten en de Amerikaanse ac teur Johnnie. Depp. „Ze laten zo goed hun emoties zien. Niet alleen door wat ze zeg gen, maar vooral door de manier waarop ze dat doen. Ze tonen hun gevoelens ook via hun gezichtsuit drukking en lichaamstaal. Zo moet het. Het moet er uit zien als of het niet gespeeld wordt, maar echt is." Eva kijkt graag naar Spangas en de soap Goede Tijden Slechte Tijden. Zelf laat ze zich ook niet onbe tuigd. Zo oogstte zij op school veel lof met een theaterstuk dat ze maakte en opvoerde met enkele medeleerlingen. „We hebben die opdracht gewonnen." Het stuk ging over de organisatie van een surpriseparty voor een van de leerkrachten, Marieke. „We nodigden Johnny Depp en Chan- tal Janzen uit, lieten een taart bak ken en Victoria Beckham een feest jurk maken. Maar alles ging mis. Daarom gingen we zelf aan de slag om te zingen, toneel te spelen, een taart en een jurk te maken. Het werd een echte surpriseparty toen Johnny Depp, Chantal Janzen en Victoria Beckham alsnog binnen kwamen." Als kind speelde Eva van den Broek bijna dagelijks met de verkleedkist en schmink. „Ik doste me vaak uit als 'nette dame'." foto Dirk-Jan Gjeltema door Ton van den Nouweland OUDDORP - Toeristen op Goe- ree-Overflakkee geven per per soon 126 euro uit tijdens hun va kantie. .Per dag besteedt de ver- blijfsrecreant daar 16 euro. Op Schouwen-Duiveland liggen die bedragen op respectievelijk 133 en 20 euro. Dat blijkt uit de 'nulmeting' die door het Zeeuwse Kenniscentrum Toerisme, in opdracht van de vere niging van recreatie-exploitanten op Goeree-Overflakkee, is uitge voerd. Deze vereniging Veero, laat voortaan jaarlijks onderzoek doen naar verblijf, bestedingen en waar dering van haar gasten. spppj De Kuijerdamseweg in Ellemeet is woensdagavond roze gespoten. Op de website een beeldverslag. 1Spoor vernielingen in Zierikzee 2. Baatbelasting voor kweker Sir 3. Druk bezochte herdenking TIPS:schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste regionieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland De resultaten worden gebruikt om inzicht te krijgen in trends en zo nodig het beleid bij te stellen. Het verschil in uitgaven tussen toe risten op Goeree en Schouwen valt te verklaren uit het feit dat Goeree veel vaste gasten trekt. Die hebben een goed geoutilleerde ca ravan of vakantiewoning en zijn daarom minder vaak te vinden in winkels en restaurants. Dat wordt nog eens bevestigd door verschillen in verblijfsduur. Blijft de toerist op Schouwen-Dui veland gemiddeld 6,6 dagen, op Goeree-Overflakkee is dat 8,1 da gen. Goeree 'scoort' 167.000 vakan ties en 1,18 miljoen overnachtin gen per jaar, tegenover 523.000 va kanties en 2,9 miljoen overnachtin gen op Schouwen. Er zijn meer verschillen. De bezoe ker van Goeree noemt als eerste ac tiviteiten wandelen. Strandbezoek staat op drie. Bij de Schouwse toe rist staat het strand bovenaan. Het zuidelijkste Hollandse eiland trekt jongere bezoekers dan het noorde lijkste Zeeuwse eiland. Dat die voornamelijk uit Zuid-Holland ko men, ligt voor de hand. Evenals dat Schouwen meer Brabanders trekt. De sociale klasse van toeris ten op Goeree is iets lager dan die op Schouwen. De cijfers van de nulmeting zijn gebaseerd op 7000 interviews van Nederlandse ver- blijfsrecreanten in 2008. door Piet Kleemans OUDDORP - De fietsdag zaterdag 22 ■mei op Goeree-Overflakkee staat in het teken van de bevrijding van het Zuid-Hollandse eiland. De fietsroute beslaat 26 kilometer. Eerste stempelpost tijdens de tocht is bezoektuin £>e Moerbei aan de Havenweg. Op vertoon van de routekaart is de theetuin gratis toegankelijk. Tweede stempelpost is het evenemententerrein aan de Vrijheidsweg in Ouddorp, tegen over recreatieterrein de Kleppers tee. Daar wordt die zaterdag het evenement 'Herdenking van 65 Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, ser res en schuifpuien. Voor scherpe voorjaarsacties zie www.finstral-nederland.nl/PAC KOZIJNEN PAC Zonweringen Vlissingen 10118-55 20 10 ZIERIKZEE - Er geen reden om zorg te hebben over de operatiekamers in het ziekenhuis in Zierikzee. Dat is de strekking van de antwoorden van het college van B en W op vra gen van de PvdA. De fractie had vragen gesteld om dat de toekomst van de operatieka mers onduidelijk is. Het college schrijft dat er tot op heden geen twijfel is dat het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis, locatie Zierikzee, de maximaal haalbare invulling krijgt om de inwoners zo goed mo gelijk te bedienen. Dagbehande ling en poliklinische operaties zul len - zo schrijft het college - in elk geval deel uit blijven maken van het aanbod in Zierikzee. jaar vrijheid' gehouden. De Stich ting WO2GO zorgt voor een stoet aan historische militaire voertui gen, er zijn flypasses van vliegtui gen, een paradropping, muziek uit de jaren '40, optredens van de Big Band The New Orpheans, Bub bles, KAS en The Forces Sweetheart. Een re- en actment- groep laat zien hoe de US-infante- rie er destijds uitzag. Derde en laat ste stempelpost in het Ouddorps Raad- en Polderhuis. Daar is een tijdelijke expositie ingericht over de bunkers op Goeree en de Atlan tic Wall. Vertrek vanaf 09.00 uur van het VW-kantoor. WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland draagt 2500 euro bij aan de live-televisieuitzending van de eerste etappe Rotterdam-Brussel van de Tour de France op 4 juli. De Tour trekt dwars over het eiland, van Neeltje Jans tot de Zandkreekdam. De 'Tour'-gemeenten betalen elk 2500 euro, de provincies Zeeland en Zuid-Holland is 25.000 euro ge vraagd door Grand Depart Rotterdam. Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49