zeeland 123 Broers Ockersse weer helemaal compleet Ergosleep® Vrouw krijgt celstraf voor verduistering revolutie in de slaapwereld ProKids Freestyle strijd Brouwersdam Themafietstocht over wilgen, water en wind Kerkkoor Renesse zingt in Jacobuskerk KNRM helpt jacht van zandbank af Voor UW Staatslot loopt u binnen bij: donderdag 6 mei 2010 Jan Ockersse liet in Dreischor een grafkelder bouwen toen zijn broer Corne/is in 1728 overleed. Zelf overleed hij in 1742. Cornelis was ongehuwd, Jan bleef kinderloos. Hij liet de ambachtsheerlijkheid na aan Pieter Mogge. Pieter Mogge, neef van Jan en Cornelis Ockersse, leefde van 1698 tot 1756. Hij was zeer rijk en reserveerde al voor zijn overlijden geld voor een grafmonument nabij zijn ooms. Mogge liet ook geld na voor het onderhoud. door Ad Roos www.tmcwoonwinkels.nl MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 43-jarige vrouw uit Burgh-Haam- stede veroordeeld tot een gevange nisstraf van achttien maanden waarvan zes voorwaardelijk. De vrouw werd schuldig bevon den aan verduistering in dienstbe trekking en valsheid in geschrifte. De vrouw werkte tot januari van dit jaar in een bouwmarkt in Burgh-Haamstede. Door het ver valsen van retourbonnen ver dween de afgelopen acht jaar een {bewezen bedrag van 108.000 eu ro in haar zakken. Haar werkgever had becijferd dat het om een dikke 158.000 euro moest gaan. Hoewel vrijwel dagelijks de kas werd ge controleerd werd de fraude pas na jaren ontdekt. Opmerkelijk was dat de 'retouren' zonder controle direct boekhoud kundig werden afgeschreven en er niemand controleerde of er inder daad wel echte retouren waren ge weest. De officier van justitie had acht tien maanden cel geëist plus het betalen van 165.000 euro schade vergoeding. Haar werkgever zal zijn verdwenen geld via een civiele procedure terug moeten zien te krijgen. SCHARENDIJKE Bij Zeil- en Surfcentrum Brouwers- dam aan de Kabbelaarsbank wordt zaterdag 8 en zondag 9 mei de Pro Kids Freestyle Contest gehouden. Deze surfwedstrijd is bedoeld voor iedereen tot 18 jaar die kan windsurfen en zin heeft in een leuk evenement. De ProKids Free style Contest is dit jaar voor het eerst onderdeel van de European Freestyle ProKids Tour. De drie bes te uitslagen tellen mee voor de ti tel Europese freestyle kampioen. In schrijven kan via www.brouwers- dam.nl. WESTENSCHOUWEN Liefhebbers van fietsen kunnen zondag hun hart ophalen tijdens een themafietstocht over wilgen, water en wind. Volgens organisato ren Jan en Ellen Midavaine een fo tofietstocht bij uitstek. De fiets tocht is gebaseerd op het fietsnet- werk Zeeland en voert langs de mooiste plekjes van Schouwen-Dui- veland waarbij wilgensoorten extra aandacht krijgen. De tocht start vanaf 11.00 uur bij het natuur- informatiepunt en trampolinecen trum Westenschouwen. RENESSE Tijdens de kerkdienst zondag 9 mei in de Jacobuskerk is het Kerkkoor Renesse te gast. Onder leiding van Liesbeth Franken zingt het koor twee Engelse gospels: Lord, I stretch my hands to you en On wings of song and prayer. Ook wordt werk vertolkt uit de se rie Let us praise your name en de bundel Vijftig Psalmen met mu ziek. Voorganger tijdens de dienst is ds. G. Sinke. Kees Groenleer be speelt het orgel. De dienst begint om 09.30 uur. NEELTJE JANS Redders van de KNRM-station Neeltje Jans hebben dinsdag een zeiljacht Farma Paissioneel van de zandplaat 'De Hompels' bij Oostka- pelle afgetrokken. Het jacht was vastgelopen door een navigatie- fout. De redders zagen van een af stand dat het jacht vreemde ma noeuvres maakten en gingen pols hoogte nemen. Ter plekke bleek het jacht inmiddels vast te liggen door het zakkende water. Het schip is vervolgens losgetrokken door de Koopmansdank. Tabakspeciaalzaak De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel.: 01J1-415063 Staatsloterij Links het Moggemonument: de kuif en achterwand staan er nu nog. Rechts de broers Ockersse; dat monument is helemaal weg. foto Dirk-Jan Gjeltema mbsp Ergosleep® BS4 is de perfecte combinatie van technologisch vernuft, hoogstaande ergonomie en verfijnde esthetiek. Kom dit lekkers en moois bewonderen en vooral uitproberen bij Sleepy. TMC Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47