Luctor stapt uit de Renessedag Zeeland deDRVKKERY Jongens richten vernielingen aan almanak Chinese arts Bevrijdingsvuur even in Zierikzee EVENEMENT Drie overgebleven verenigingen gaan wel door met organisatie SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 Giro d'ltalia Is Jo d'r ook wielrennen op z'n Zeeuws De Drvkkery Talkshow Extra koopzondag ZIERIKZEE - Na meer dan 12 uur hardlopen kwam het bevrijdingsvuur gistermiddag aan in Zierikzee. Het vuur was in dinsdagnacht even na twaalf uur vertrokken uit Wagenin- gen, gehaald door de Bruse Roparunners. Na een koude nacht kwam het Bruse hardloop team bij Hardinxveld-Ciessendam. Daar werd de fakkel overgedragen aan de Schouwen-Dui- velandrunners. Dit team bracht de vlam naar Zierikzee. Vervolgens werd de fakkel overge dragen aan de atleten van Dynamica, die het vuur naar het bevrijdingsfestival in Vlissingen brachten. Voor de twee runningteams van Schouwen-Duiveland was de tocht een goede training voor de Roparun, van Parijs naar Rot terdam op 22 mei. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow RENESSE - Muziekvereniging Luc tor et Emergo doet na ruim dertig jaar niet meer mee met de organi satie van de Renessedag. „Wij zijn in goede harmonie uiteen gegaan. Er is geen sprake van ruzie", haast voorzitter Dick Kooman van Luc tor et Emergo zich te zeggen. De Renessedag wordt traditiege trouw gehouden op de zaterdag na Hemelvaartsdag, dit keer dus op 15 mei. Tot nu toe betrof het een acti viteit van vier dorpsorganisaties: de Nederlands hervormde kerk, Tennisvereniging Scelveringhe, Sportvereniging Renesse en de Muziekvereniging. De opbrengst van de dag levert voor de deelne mende groepen een welkome in komstenbron op. Bij succesvolle edities komt dat soms neer op ruim 2000 euro per organisatie. De laatste jaren liep de opbrengst overigens wel wat terug. Specifiek de rommelmarkt werd minder po pulair en dit onderdeel werd der halve enkele jaren geleden groten deels afgeschaft. „Wij denken middelen uit andere bronnen te kunnen verwerven", zegt Kooman. Als voorbeelden noemt hij een boekenverkoop op zaterdag 6 juni in Renesse en een bloembollenactie. De belangrijkste reden dat Luctor et Emergo is afgehaakt als deelne mer van de Renessedag is het ge brek aan enthousiasme onder de eigen leden. „Wij moeten er als vereniging natuurlijk ook vrijwilli gers voor leveren. Als je daar de le den niet meer warm voor kan krij gen, kun je de mensen toch ook niet gaan dwingen. Maar we wen sen de organisatie van de Renesse dag natuurlijk verder alle goeds toe", zegt Kooman. Voorzitter Adri Verzijl van de Re tt essedagcommissie vindt het ver trek van de muziek wel jammer. „Vooral met Kooman verdwijnt er een brok aan ervaring. We zagen het al een poosje aankomen en hebben geprobeerd de muziekvere niging binnenboord te houden, maar op een bepaald moment moet je de mensen vrij laten in hun besluit. Tijden veranderen nou eenmaal. Wij gaan met de drie overgebleven organisaties ver der en doen dat in een nieuwe op zet in nauwe samenwerking met de Renesser ondernemers. Zij stel len een aantal mooie prijzen be schikbaar, die de winnaars in de winkels zelf kunnen verzilveren", aldus Verzijl. Donderdag 6 mei 2010 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ■nunBBBmi Praalgraven Dreischor zijn straks weer helemaal compleet Dertienjarige Eva wil graag in de spotlights staan i r m -tf- Markt 51 Middelburg T0118 886 886 vanaf vrijdag 7 mei 12.00 uur gratis af te halen vr. 7 mei, 16.30-17.30 uur o.l.v. Rebecca van Wittene zo. 9 mei, 13.00-17.00 uur maandag 10 mei geopend vanaf 9.00 uur boeken bestellen? www.drukkerijmiddelburg.nl ZIERIKZEE - Acht jongens tussen de 16 en 18 jaar hebben gisterochtend vernielingen aangericht in Zierik zee. Plantenbakken zijn omge gooid en tussen de Oosterschelde- laan en plan West zijn 37 boom pjes omgeknakt. Twee jongens wer den aangehouden door een burger omdat een auto werd beschadigd. Ze zijn overgedragen aan de poli tie en het tweetal heeft bekend met zes anderen te hebben huisge houden. De politie zoekt getuigen. Tip? redactie@pzc.nl Vaak komt ze niet in Amsterdam, die ferme Kattendiekse. Eigenlijk ook vanwege haar Katendrechtse afstam ming. De reserve jegens de Grote Stad wordt dubbelgevoed bij haar, als het ware. Maar met Bevrijdingsdag moest ze er toch eens aan geloven. En, gaf ze ruimhartig toe, het was plezierig toeven op de zonovergoten Bloemenmarkt in de nationale hoofd stad. En gelukkig hoefde ze zich ook geen zorgen te maken over haar gezond heid. Want direct in de nabijheid van het terras werd één van de trapgevels op gesierd door een geruststellend uit hangbord. Het bord adverteerde de aanwezigheid in het betreffende pand van een 'Chinese Arts' Alleen het onderschrift begreep ze niet meteen'And Crafts'. Maar al vlot wist ze er een draai aan te geven: „Zo zal die dokter dan wel heten. Ja toch, nou dan!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45