zeeland 13 bevrij dingsfestival O Sfe AAffe reo',seer me dQt ik in een land leef, W W w waarin ik niet hoef te vrezen, voor wat donderdag 6 mei 2010 Drukte op het bevrijdingsfestival in Vlissingen. mensen. Dat is het aantal bezoe- |'k zeg. Dat IS écht ÏCtS Unieks." kers dat naar het bevrijdingsfestival ging, schat de organisatie. Ben Hartman, leidde het Reflexionz of Freedom debat. heel moeilijk voor jongeren om de politiek serieus te nemen. Ze voe len dat ze niet begrepen worden." Toch heeft Hartman een missie. „Ik probeer de vrijheid bespreek baar te maken door hier onderwer pen aan te snijden, die de jonge ren wél raken, en aan te sluiten bij hun leefwereld." Het is belangrijk om Bevrijdings dag te vieren en om over vrijheid te praten, vindt Hartman. „Ik heb veel gereisd, ik kom bijvoorbeeld vaak in Frankrijk. Daardoor reali seer ik me dat ik in een land leef, waarin ik niet hoef te vrezen, voor wat ik zeg. Dat is écht iets unieks. Zeker voor rappers zoals ik. Het is mooi om dat te kunnen vieren op Bevrijdingsdag." Even later komt er toch nog een discussie op gang, als het over boerka's en hooftldoekjes gaat. „Voel je je onveilig als iemand een boerka of Lonsdale-trui draagt?", vraagt Hartman. Een groepje mei den met hoofddoekjes begint te joelen. „Hoe kan je je onveilig voe len door een kledingstuk?", roept een jongen uit het publiek. Iemand anders beweert dat vrou wen die een hoofddoek of boerka dragen daar niet zelf voor kiezen, en dat het een beperking van hun vrijheid. Hartman vraagt het de meiden op de man af Hun ant woord is klip en klaar: „Ik draag een hoofddoek, omdat ik een mos lim ben, en daar ben ik trots op." De rappers van Zwart Licht laten van zich horen op het hoofdpo dium. Armen in de lucht en sprin gen! Enorme doorzichtige plastic wereldbollen, in de sfeer van het thema van het bevrijdingsfestival 'Vrijheid Wereldwijd' - zweven over het publiek. Rapper Akwasi beweegt zich crowdsurfend over de menigte, vlak voor het podium. 'De kop gaat eraf!' O Kijk op www.pzc.nl en www.watisnouje.nl voor video's van het bevrijdingsfestival. Van Randwijklezing verzorgde, op het Plein van de Vrijheid. Bij het dijktheater gaan honderden jongeren los op dancemuziek van dj's Jarah Damiel, Sparcoo, Bart B More en Michel de Hey. Simon Akkermans van C-Mon Sr Kypski krijgt het publiek op het Bel- lamypark al vroeg aan het dansen met hun energieke feestmuziek. Het is al vroeg druk op het bevrijdingsfestival. Volgens organisator Frank van lersel was er aan het begin van de middag al geen doorkomen meer aan op de Nieuwendijk. Hij schat dat 25.000 mensen het festival bezochten. Ontdek Uw stijl in onze nieuwe collectie! Afgebeeld: Het nieuwe actiemodel uan Hulsta: Ceposi www.interieur-paauwe.nl o1^°°aoi31£ joHN1'1 Zonnemaire ligt vlakbij Zierik zee; 50 auto minuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3