b rust in zware Strandcross komen naar de Brouwersdam sport 133 de rubriek 'Kriskras door Walcheren' In bijna elke kern in de streek wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of worden zij in de schijnwerpers gezet, vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In Vandaag deel 16: Leo Francke Freestyle Topalov brengt duel met Anand in balans Scheffers negende op Oostenrijks meer Van der Meet ronde verder in Spanje Beslissingswedstrijd EBOH-EFC gestaakt Thijs Binnerts naar Barendrecht w Leo Francke, voorzitter van MC De Pekelinge, weet dat de evenementen van de club in de regio breed gedragen worden. foto Ruben Oreel rijden. Dan verkrampen de spie- „Tussen de wedstrijden door heb schoonmaken en wegwezen. Dat ren al snel." je maar veertig minuten om jezelf gaat aan de lopende band door." Tijd voor herstel is er nauwelijks, en je machine te verzorgen. Het is Veel wordt zaterdag verwacht van Ton van Grinsven uit Oss, die vo rig jaar grote indruk maakte. De ti telverdediger neemt het op tegen zo'n zestig concurrenten uit Neder land, België en Frankrijk. De tien Franse deelnemers zijn er voor het eerst. „Zij komen uit de buurt van Le Touquet, waar de moeder van alle strandraces wordt verreden", zegt Francke. „Geen idee hoe ze bij ons zijn terechtgekomen, maar ze zijn van harte welkom." De quads zijn nieuw in het pro gramma. „We werden benaderd door een quadrijder die graag wil de meedoen. We hebben hem ge antwoord dat hij dan wel mini maal tien collega's moest meene men. Dat is gelukt, want er staan al meer dan twintig rijders op de startlijst." Een vertrouwde naam op de lijst is die van motorcrosser Ad Geldof uit Oostkapelle, die volgens Fran cke nog nooit een wedstrijd van MC De Pekelinge heeft gemist. „En dat is heel bijzonder, want we bestaan al twintig jaar." MC De Pekelinge werd in 1990 op gericht als stichting ter bevorde ring van de motorsport in de ge meente Veere. De stichting organi seert jaarlijks twee grote races (de Strandcross van zaterdag en de Su percross van Aagtekerke in juli) en ontvangt in december ook altijd honderden hardlopers voor de Aagtekerke Run. „We worden breed gedragen in de regio", zegt Leo Francke (52), die jarenlang actief was als motor crosser en daarna een fanatiek hardloper werd; hij liep zes keer de Kustmarathon uit. „We werken prettig samen met de gemeente en kunnen een beroep doen op tien tallen vrijwilligers. Het enthousias me van deze mensen is elke keer weer een geweldige steun in de rug." vendrijven. Maar dit zegt niet al les. Ook talenten moeten er heel hard voor werken om de top te halen. De jongens waar het nu om gaat zijn daartoe heel erg be reid." De EFPT bestaat uit zes wedstrij den. Naast de Brouwersdam doet het circuit onder meer ook het Duitse Oostzee-eiland Fehmarn, de Hove Lagoon in het Engelse Brighton en het Turkse Alacati aan. De Brouwersdam staat daar mee in een mooi rijtje. Dit ver baast Van der Linde geenszins. „Het gaat om de drukste windsurfstek ter wereld. De loca tie is super. Als er dan ook nog eens enthousiaste mensen zijn die er voor gaan, komen de mooie wedstrijden graag naar jou toe", vertelt hij. Met de komst van de European Freestyle Prokids Tour is de koek nog niet op. Volgend jaar houdt Zeil- 8c Surfcentrum Brouwers dam ook het WK Pro Kids Frees tyle. Van der Linde: „Het komend weekeinde is dus eigenlijk een soort van vuurdoop. En wie weet ligt er na volgend jaar nog meer in het verschiet." De trucs die de surfers tijdens de European Freestyle Prokids Tour uithalen zijn onder meer: - de goiter of ponch (salto met schroef) - de forward loop (salto voorover) - de shaka (draaien om de eigen as). In een heat varen de deelnemers zes minuten met zijn vieren tege lijk. Een jury beoordeelt de ver schillende sprongen. Volgens een afvalsysteem varen de beste vier deelnemers de finale race. De aanvang zaterdag is om 12.00 uur en een dag later om 10.30 uur. donderdag 6 mei 2010 SOFIA Vesselin Topalov heeft het even wicht in de tweekamp om het WK weer hersteld. De Bulgaarse scha ker won dinsdag de achtste partij van titelverdediger Viswanathan Anand en bracht de totaalstand op 4-4. Na 56 zetten gaf de Indiër zich gewonnen. De titelstrijd in Sofia gaat over twaalf duels. PODERSDORF Freestyle surfer Davy Scheffers uit Zierikzee is in het Oostenrijkse Po- dersdorf als negende geëindigd tij dens een wereldbekerwedstrijd. Dit is een evenaring van zijn resultaat van vorig jaar in Fuerteventura. Scheffers had de pech dat er weinig wind stond. Het was in zijn nadeel dat er kort gesurfd kon worden. BADALONA Tennisster Angelique van der Meet heeft gistermiddag haar eerste wed strijd op het ITF-toernooi van Bada- lona (Spanje) gewonnen. De negentienjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke was bij de eerste schifting veel te sterk voor de ais derde geplaatste Poolse Patryq'a Sanduska. De setstanden waren 6-2 6-1. DRUNEN Het beslissingsduel EBOH-EFC, met als inzet directe promotie naar de eerste klasse, is gisteren na bijna een uur gestaakt na een ern stige blessure voor de aanvoerder van EFC. Het duel wordt zondag hervat of helemaal overgespeeld. De wedstrijd is nog van belang voor Terneuzen. Als EBOH wint, mag die ploeg de nacompetitie in. Rick Jendrusch is één van de Zeeuwse deelnemers aan de wedstrijd van Eu ropean Freestyle Prokids Tour bij de Brouwersdam. foto Ronald den Dekker GIRO DOOR ZEELAND Volg al het nieuws over de komst van de Ronde van Italië op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR sport(ê>pzc.nl Zet uw foto van de Giro in het foto-album van de PZC MIDDELBURG Thijs Binnerts komt volgend voet balseizoen uit voor Barendrecht De 26-jarige verdediger, die afkom stig is uit Middelburg, speelde de laatste drie jaar bij Kozakken Boys. Eerder kwam hij uit voor Hoek. Barendrecht werd zaterdag kam pioen in de hoofdklasse A en komt volgend seizoen net als Hoek uit in de topklasse. Bij Barendrecht speelt ook Arjan Human.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35