321 sport Geen moment Topsurfers bij jeugd PZC/ Arsenal voor het eerst op Esad Osmanovski Memorial Cup Marcellis dicht bij overgang naar AZ Pf" FLEXBEZORGERS M/V -4 Oost ka pel Ie donderdag 6 mei 2010 w mmmmmmmmmmmsm door Peter van Kouteren BRESKENS - Twaalf jeugdploegen nemen het zaterdag in Breskens te gen elkaar op in de strijd om de Esad Osmanovski Memorial Cup. Negen daarvan bestaan uit A-ju nioren van Betaald Voetbal Organi saties (BVO's) uit Nederland en België. Arsenal Soccer School komt voor het eerst naar Breskens. Breskens en Jong Zeeland zijn met een team van spelers tot 23 jaar ver tegenwoordigd. Initiatiefnemer Fred van Hasselt is uiterst tevreden met het deelne mersveld, maar weet dat een goe de uitvoering zaterdag van belang is voor de voortgang van het eve nement. Het toernooi dat volgend jaar aan het eerste lustrum toe is, moet volgens Van Hasselt om de vijf jaar iets extra' s hebben. „AZ komt zaterdag kijken, omdat ze er in principe wel voor voelen om volgend jaar mee te doen. Ze wil len weten hoe de organisatie in el kaar zit", vertelt hij. „Als ze daar te vreden over zijn en het deelne mersveld nog sterker wordt, dan zijn ze bereid om te komen." Nu al aanwezig is Arsenal Soccer School, een concept dat wereld wijd wordt toegepast. In Neder land is het via extra trainingen vol gens de methode van Arsenal en het spelen van onderlinge wedstrij den actief bij amateurclubs in Am sterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag. Met het eerste lustrumtoernooi in het vooruitzicht moet de vierde editie van de Esad Osmanovski Memorial zaterdag in zekere zin dus een geslaagde test worden. In sportief opzicht lijkt het met de in schrijving van tien jeugdelftallen van BVO's niet mis te kunnen door Rob de Bruyn EINDHOVEN - De kans is groot dat Dirk Marcellis PSV gaat verruilen voor AZ. „Het ziet er goed uit", zegt zijn zaakwaarnemer Kees Ploegsma jr. over de mogelijkheid dat de verdediger naar Alkmaar verkast. Ploegsma had begin deze week een oriënterend gesprek met tech nisch directeur Marcel Brands van AZ. Dat verliep positief „We heb ben gekeken wat er contractueel haalbaar zou zijn. Er is nog niet onderhandeld, maar beide par tijen staan open voor verder over leg", aldus Ploegsma. Marcellis zelf zit nog tot volgende week woensdag met PSV in Brazi lië. Ploegsma: „Daarna ga ik eerst met hem zitten en vervolgens zal hij met Gertjan Verbeek (de nieu we trainer van AZ) om de tafel moeten. Als zij er samen uitko men, kan de zaak waarschijnlijk snel worden afgetikt." Volgens Ploegsma is het boek PSV voor Marcellis, die twee interlands speelde, evenwel nog niet dicht. PZC zoekt voor Walcheren op korte termijn i gaan. De teams zijn verdeeld over twee poules. In poule A nemen RBC Roosendaal (winnaar 2009), Club Brugge, Arsenal Soccer School, Genk, Jong Zeeland en Cercle Brugge het tegen elkaar op. In poule B spelen Ajax A2, Vitesse/AGOW, Zulte Waregem, ADO Den Haag, Lokeren en Bres kens tegen elkaar. De poulewedstrijden op sportpark Baersande beginnen om 9.00 uur en duren twee keer 15 minuten. De strijd om de derde en vierde plaats begint om 16.00 uur. Aan sluitend volgt de finale. Het toernooi is een eerbetoon aan de getalenteerde Esad Osmanovs ki. De voetballer van Breskens overleed op 18 november 2004 op 23-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Brugge. Twee dagen eerder was hij tijdens een training getroffen door een hartstilstand. door Sven Remijnsen De 22-jarige Limburger, die in het afgelopen seizoen maar negen keer speelminuten kreeg van trai ner Fred Rutten, heeft bij de Eind- hovense club een contract tot de zomer van 2012. „Dirk hoeft niet per se weg. Maar het belangrijkste is dat hij veertig wedstrijden per jaar gaat spelen en de kans daarop is bij PSV klein." Bij de flirt van AZ-spits Jeremain Lens met PSV is volgens Ploegsma sprake van 'een beetje hetzelfde verhaal'. „Ook dat ziet er goed uit." OOSTKAPELLE - Weer of geen weer, het zal zaterdag druk zijn op het strand van Zoutelande. Tientallen motorcrossers en quadrijders doen daar mee aan de Strandcross van MC De Pekelinge. Het is de derde editie van het evenement en vormt voor de organisatie het start schot van een jubileumjaar. Nooit eerder werd de Strandcross zo vroeg in het seizoen verreden. „De eerste twee edities waren in juni", vertelt Leo Francke, de voor zitter van MC De Pekelinge. „Dat kon dit jaar niet, omdat het strand in juni vrij moest worden gehou den voor het toeristenseizoen. Daarop zijn we op zoek gegaan naar een andere zaterdagmiddag waarop het laag water is. Dat is het tweede weekeinde in mei ge worden." Ook de locatie is verschoven. Fran cke: „De vorige keren waren de strandvakken wat aan de natte kant. We rijden nu rechts van de boulevard in Zoutelande, bij het strandpaviljoen De Branding. Daar hebben we een hoger strand en dus drogere strandvakken. Het is ook selectiever dan nat zand, want op de mulle stukken moet harder worden gewerkt." De deelnemers krijgen ieder een kleur toegewezen. Elk van de vier groepen rijdt vervolgens een race tegen een andere kleur. Zo komt rood eerst uit tegen geel, dan te gen zwart en tot slot tegen blauw. De beste rijders gaan door naar de finale. Een race duurt tien minuten en dat is volgens Francke lang genoeg. „Het lijkt kort, maar na elke wed strijd ben je kapot. Je kunt ner gens eens een moment rusten. Langs het water houd je de snel heid hoog en daarna is het hard werken in het zand. Je moet de sporen volgen en tegenwerken met arm- en beenkracht om in een rechte lijn te kunnen blijven door René van Stee RILLAND - Liefhebbers van windsurfers die allerlei gewaagde trucs uithalen kunnen zaterdag en zondag hun hart ophalen bij de Brouwersdam aan de Kabbe- laarsbank bij Ouddorp. Beide da gen staat een wedstrijd in het ka der van de European Freestyle Prokids Tour (EFPT) op het pro gramma. Er worden zeventig surfers ver wacht uit landen zoals Duitsland, Frankrijk, Italië en Spanje. Zij doen mee in de categorieën onder twintig, zeventien, vijftien en der tien jaar. Daarnaast zullen Neder landers in groten getale hun op wachting maken, omdat de wed strijd ook meteen meetelt voor de NK Freestyle Tour. De verwachting is dat de Zeeuwse troeven voorin zullen meestrijden op het Grevelingenmeer. Want vo rige week won Pim van den Borgt uit Kwadendamme de eerste wed strijd om het NK op dezelfde loca tie. Hij eindigde bovendien als vierde in de open klasse (de senio ren). Rick Jendrusch uit Scharen- dijke (wereldkampioen freestyle bij de junioren onder zestien jaar) behaalde de tweede plaats. Als al les meezit, zal ook Davy Scheffers meedoen. De surfer uit Zierikzee, vorig jaar vierde overall in de open Europese klasse, doet nu nog mee aan een wedstrijd van de World Tour, maar hij hoopt tij dig te kunnen afreizen naar de Brouwersdam. Dat zoveel Zeeuws talent tot de top behoort, is volgens Niek van der Linde uit Rilland, ooit derde van Nederland in het freestyle- surfen en tegenwoordig jurylid, deels een kwestie van geluk en deels het gevolg van de aanwezig heid van veel surfwater in Zeeland. „Dat laatste is toch wel heel belangrijk, denk ik. Want an ders kom je nergens. Anderzijds is het toch bijzonder dat in een dunbevolkte provincie zoals Zee land relatief veel talent komt bo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34