21 zeeland Zeeland gaat los op Lachtherapie De krant 5 weken voor 15 euro! donderdag BEVRIJDINGSFESTIVAL Mooi weer en een vrije dag voor iedereen: het bevrijdings festival in Vlissingen was gisteren al vroeg drukbezocht. C-Mon 8c Kypski en Zwart Licht zweepten het publiek op. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15, Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 voorletters Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere infotmatie donderdag 6 mei 2010 door Willem van Dam Lachen is gezond, zeggen ze. De juistheid van die stelling werd laatst ook weer eens bewezen door een paar Amerikaanse weten schappers. Ze bestudeerden por tretfoto's van bijna tweehonderd inmiddels overleden honkballers. En wat ontdekten de geleerden? De honkballers die met een cha grijnige kop voor de fotograaf had den geposeerd, waren stuk voor stuk op relatief jonge leeftijd (ge middeld 73 jaar) gestorven. De spe lers die met een aarzelend glim lachje in de lens blikten, haalden de 75 jaar, en degenen die met een stralende lach op de kiek waren gegaan, bereikten de 80. Nou, als dat geen waterdicht bewijs is. Prettige bijkomstigheid: eerder on derzoek zou ook hebben uitgewe zen, dat mensen die met een opge wekte glimlach door het leven wandelen minder vaak scheiden dan humeurige types. Ik denk dat ik me daarom maar eens aanmeld bij een lachclub. Ja-, zeker, die bestaan, lachclubs. Dat zijn geen clubjes waar men elkaar in verenigingsverband moppen vertelt, neen, het zijn gezelschap jes waar het lachen als serieuze bezigheid wordt beoefend; men doet er aan lachtherapie. Hoe dat werkt, zo'n lachtherapie? Op inter net vond ik het antwoord. Alvo rens te beginnen, dient men enige gekke bekken te trekken om de ge laatsspieren los te maken. Vervol gens krult men de mondhoeken op en dient men héél voorzichtig te beginnen met lachen, net zo lang tot er een gulle bulderlach vanuit de buik opborrelt. Daarna: oogjes toe en vooral door blijven lachen. Gisteren heb ik alvast ge oefend. In de badkamer, voor de spiegel. Daar stond ik in mijn Jan sen Tilanus gekke bekken te trekken. En net op het moment dat de eerste bulderlach dreigde door te breken, trok mevrouw Van Dam de badkamerdeur open. „Wat sta jij daar te doen?", vroeg zij met een gezicht waarvan de verbazing aftuimelde. „Nou", mompelde ik betrapt, „ik ben in lachtherapie." Schaterend sloeg ze de deur dicht en verdween hik kend naar de huiskamer. Ik wist het wel: die therapie helpt echt. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E; segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur' Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessaote producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl door Cornelleke Blok Oh, what a beautiful day!' Het is even over drieën's mid- dags. C-Mon Kypski stuiteren over het podium op het Bel- lamypark in Vlissingen. Ze krijgen het publiek moeiteloos mee: het eerste bier vliegt door de lucht, mensen zingen en dansen. Vlissin gen gaat los op de energieke feest muziek. De stemming zit er woensdag al vroeg in op het bevrijdingsfestival. Het is mooi weer, een vrije dag voor bijna iedereen: ideale omstan digheden voor een drukbezocht evenement. Danny Vera, die het evenement mocht aftrappen, heeft nog wat moeite om het publiek te laten zin gen. „Daar moeten nog wat bier tjes in", zegt hij grappend. Even verderop, bij het Arsenaaltheater, springen jongeren mee met rap pers op het Plein van de Vrijheid. Ze stuiven bijna van het podium weg, als Ben Hartman - bekend van de hiphopformatie Kyteman en Coolpolitics - het debat Re- flexionz of Freedom aanzwengelt. 'Is de identificatieplicht en preven tief fouilleren een beperking van de vrijheid?' De Vlissingse burge meester Wim Dijkstra en SP-voor- zitter Jan Marijnissen schuiven aan op het podium, om mee te dis cussiëren, maar dat helpt niet veel. Eén jongen probeert het. „Ik vind dat die identificatieplicht niet al leen voor ons moet gelden, maar ook voor politiemensen. Hoe weet ik wie er voor me staat? Misschien is het wel een oplichter." Prompt laat Dijkstra zijn id-kaart zien, en laat weten dat maatregelen soms nodig zijn om de veiligheid te waarborgen. De andere jongeren doen nauwelijks hun mond open. Ach, Ben Hartman begrijpt het wel, zegt hij glimlachend. „Het is Handen in de lucht en springen! Door de feestmuziek van C-Mon Kypski en de rappers van Zwart Licht zit de stemming er al vroeg in op het bevrijdingsfestival. foto's Ruben Oreel De rappers van Zwart Licht zwepen het publiek op het Bellamypark aan het eind van de middag op. Jan Marijnissen, die 's ochtends de gaat 's middags in discussie met jongeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2