I? zeeland 127 nodig om de vrijheid te beschermen MODE Gimbfêre PZC ZLD-tour voor het goede doel 44,95* Herontdek uw oude muziek! Lees het laatste nieuws uit de PZC overal- brieven WCT 2 Koninginnedag 3 Koninginnedag 4 Knaagdierfokkerij (slot) ISrWEBWINKELJ Walkman met USB-aansluiting Lezersprijs 44,95* www.pzc.nl/webwinkel bezoek onze site via je gsm: www.pzc.mobi donderdag 6 mei 2010 kortingen tot 70% LANGE DELFT 16 MIDDELBURG www.gimbreremode.com Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl WCT, al meer dan tien jaar een fan toom dat de politiek bezighoudt om ons een vette worst voor te houden die inmiddels heel erg on welriekend is geworden. Veel geld en kostbare tijd is er verloren ge gaan na de uitspraak van de Raad van State (2003) om zich meer in te zetten voor alternatieven. Dit geld had allang besteed kunnen worden aan bruikbare alternatie ven. Nog steeds is duidelijk dat er zoveel significante natuur verloren gaat en dat er in feite niets is veran derd in de situatie sinds die uit spraak van de Staatraad. Integen deel, de bescherming van de na tuurwaarden in het estuarium heeft meer prioriteit dan voor heen. De wettelijke vereisten zijn niet, dat je kunt aantonen, dat de economische uitvoerbaarheid bin nen 10 jaar wordt aangetoond, maar dat je kunt aantonen dat er geen significant verlies aan natuur waarden optreedt! Freddy A.D. van Nieulande Scheldepoortstraat 56, St-Joosland Koninginnedag in Oostburg. Het was een schande vrijdagmorgen. Er was geen Nederlandse vlag met oranje wimpel op het gemeente huis in Oostburg te bekennen. Het 20 MEI - PORCY BESS - TERNEUZEN In het Zeeuwse jaar van de fiets heeft de PZC Terneuzen uitge kozen voor haar tweede wieler- café. Het café wordt gehouden in Porgy and Bess aan de Noordstraat 52 in Terneuzen en begint op don derdag 20 mei om 20.00 uur. Dit keer staat de heroïek in het wielerboek centraal. Peter Ouwer- kerk, journalist en auteur, en Thijs Zonneveld geven acte de presence. Ouwerkerk is het brein achter het wielerboek 'De tour in Holland', dat binnenkort verschijnt. Daar- •aan hebben Joop Holthausen, Frits Bakker, Wessel Penning en Jacob Bergsma meegewerkt. Thijs Zonne veld schreef het boek: 'Koos, Ken ny Johnny' (Hoogerland). Zon neveld (1980) was jarenlang zelf wielrenner, maar is nu journalist en schrijver. Aanmelden voor het wielercafé via wielercafe@pzc.nl was een zooitje met de vorige ge meenteraad. Die stuikelde over el kaar heen, geld werd weggegeven, en nu is er blijkbaar geen geld meer voor een vlag. Schandalig. Joop Becks Bredestraat 69, Oostburg Wij hadden geen beter lied kun nen zingen dan Klokke Roeland. De koningin heeft voor ons ge staan en een heel couplet meegezongen en zei: dit is jeugd sentiment, en bedankte ons. De dag kon niet meer stuk. Maar me neer van den Berg wij hebben ook nog gezongen over ons Mooie Zee land. Jozien Slabber Koudorpstraat 37, Westkapelle Reactie op artikel knaagdierfokke rij Medusa in IJzendijke. De naam Medusa zegt het al. De gelijknami ge godin uit de Griekse Mythologie woonde in een land waar nooit de zon scheen. Hetzelfde geldt voor de tienduizenden knaagdieren die worden gefokt voor de internatio nale groothandel. Medusa grossiert in groot leed van kleine dieren. El ke week vertrekt ér een transport naar Schiphol of naar de groothan dels in België en Frankrijk. In Ne derland is het knaagdierenleed zo danig groot dat alle opvangen over vol zitten. In menig bos komt men cavia's en hangoorkonijnen, tam me ratten en muizen tegen. In Bel gië en Frankrijk neemt men het met dierenwelzijn nog minder nauw dan in Nederland. Hoe naïef om te denken dat de knaagdieren van Medusa naar een liefdevol huis gaan. Marleen Drijgers Walstraat 103d, Vlissingen €-G9r Twijfelde u ook om uw oude audiocassettes weg te gooien? Met deze Walkman bent u blij dat u dat niet hebt gedaan! U kunt al uw oude cassettebandjes afspelen op de walkman met een koptelefoon (niet bijgeleverd). Tevens kunt u de walkman d.m.v. USB aansluiten op uw computer om uw opnames over te zetten naar mp3. Adviesprijs 69,- exclusief 5,95 verzendkosten categorie Diversen De Kapelse burgemeester Kramer legde de eerste meters af van de ZLD- fietstour voor het goede doel. foto Willem Mieras KAPELLE - Burgemeester Siebe Kra mer van Kapelle heeft dinsdagmor gen het startsein gegeven voor mensen die willen fietsen voor het kinderdorp Patmos in Congo. In de maanden mei, juni en juli kun nen deelnemers kiezen uit tochten van 40 en 50 kilometer. De routes onder de noemer ZLD-fietstour kosten 5 euro en de opbrengst is bestemd voor het kinderdorp, een van de projecten van Internationa le Kinderhulp Nederland. De fiets routes zijn te koop bij de wieier- handels De Kromme Spaak te Ka pelle, Piet Voskamp te Middel burg, Profile Cornells te Oostburg en TWeewielerservice van de Zan- de te Oud-Vossemeer. Jan Marijnissen: „Vrijheid van meningsuiting betekent niet alleen dat je mag zeggen wat je ergens van vindt, maar ook dat je soms móet zeggen wat je vindt." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29