bd store kwam in Goes terecht zeeland i 25 Vooral waardering voor nevenactiviteiten Giro Fouad Hsaini is eerste OerZeeuw Lagere straf Wrangler Zeiljacht loopt vast op zandbank na stuurfout Weg dicht tegen overlast sluipverkeer Arsenaal wil kwal tonen als mooi dier ITHftl met Finstral Achter de Houttuinen 34 - Middelburg Grote Markt 15 - Goes www.bd-store.nl donderdag 6 mei 2010 w door René Schrier MIDDELBURG - De Middelburger waardeert de komst van de Giro naar zijn stad als positief, maar vooral in verband met de nevenac tiviteiten en de sfeer in de stad. In woners vinden de Giro prima, maar als dit evenement er niet is, is er ook geen man overboord. Dat is het resultaat van een onder zoek dat Bouwe Postma via inter net heeft gehouden, in totaal vul den 841 mensen zijn enquête in. Daarvan waren er 636 bruikbaar omdat ze volledig waren ingevuld. Het onderzoek liep tot 1 mei. De mensen die aan het onderzoek hebben meegewerkt, beschouwen overlast als muziek en dergelijke niet als een werkelijk probleem. Het hoort er voor deze ene keer bij, is hun opstelling. Het onderwerp veiligheid wordt als een belangrijk thema ervaren. Voldoende veiligheid dankzij de aanwezigheid van stewards en poli tie vinden veel mensen die de en quête hebben ingevuld onmisbaar. Ze zullen er niet voor naar de Giro komen, maar zijn wel ontevreden als dat aspect ontbreekt. Minder belangrijk zijn zaken als gastheerschap, communicatie, een goede plek langs de route, besluit vorming, duurzaamheid, sport, ge zondheid en geluksfactor. Daar hebben de mensen die aan het on derzoek meededen weinig mee. Postma is docent aan de Hoge school Zeeland. Hij voerde het on derzoek uit in het kader van een masterthesis Sportmanagement, waar hij momenteel mee bezig is. Het definitieve onderzoeksresul taat is eind juni gereed. In het onderzoek naar de effecten van een sportevenement, gaat het om de verwachtingen die vooraf bestaan. Postma wil nagaan welke éigenschappen de mensen in de Giro waarderen en welke onderde len van dit evenement als vanzelf sprekend en onmisbaar worden be schouwd. Dat kan weer gebruikt worden bij volgende evenemen ten. Q www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Molemans. Bezittingen worden in gepikt, Suzanna belandt in een be schermingskamp en haar man wordt vermoord. Er komt een OOSTKAPELLE Een zeiljacht is dinsdagmiddag door een navigatiefout vastgelopen op de zandplaat de Hompels voor de kust bij Oostkapelle. De tien me ter lange Farma Passioneel had twee mensen aan boord en was on derweg van Roompot Marina naar Vlissingen. Een reddingsboot van de KNRM, die in de buurt was, heeft het jacht losgetrokken en naar de Roompotsluis gebracht. MIDDELBURG De Laurens Stommesweg in Mid delburg wordt afgesloten voor doorgaand verkeer. De gemeente komt daarmee tegemoet aan klach ten uit de buurt over sluipverkeer tussen de Laan der Verenigde Na ties en de Walcherseweg. De ge meente gaat op twee plekken uit- neembare paaltjes plaatsen. Voor de veiligheid komt bij de paaltjes een lantaarnpaal. VLISSINGEN Zeeaquarium Het Arsenaal in Vlis singen laat een aantal kwallensoor- ten zien in een speciale bak. Mo menteel zijn het oorkwallen. Die worden de komende tijd vervan gen door zogenoemde zeedruiven. Daarna zwemmen er kompaskwal len en haarkwallen en tot slot reu- zenzeepaddestoelen. Het Aqua rium wil met het project laten zien dat kwallen prachtige dieren zijn. enorme uitstroom van Nederland se staatsburgers op gang, waar de Nederlandse regering eigenlijk niet op is-berekend. Het eenoudergezin Schotel komt in 1951 berooid aan in Nederland en belandt in Hotel Pax in Middelburg. Van een overheidslening, die moet worden terugbetaald, kunnen meubels en kleding worden ge kocht. Suzanna, 40 jaar oud, wordt met haar vier kinderen naar Goes ge stuurd en krijgt een woning in de M.D. de Grootstraat. Daar zou ze de komende 54 jaar blijven wo nen. Haar ouders komen in het Limburgse Gulpen terecht. In Nederland is het vechten om dingen voor elkaar te krijgen. Mo lemans: „De ouders van Suzanna wilden ook naar Goes, maar dat mocht niet. Toen is ze gewoon bij de wethouder in de schuur gaan zitten, net zolang totdat hij toe gaf." De meeste Indo-Afrikaanse Neder landers integreerden snel in Neder land, zo ook Suzanna. „Ach, ik voel me overal thuis", zegt ze daar zelf over. Verzeeuwst is ze echter nooit en ook naar Indonesië heeft ze geen heimwee gehad. „Ik ben nooit te ruggeweest, ik hou er niet van. Ik heb er veel ellende meegemaakt." MIDDELBURG - Een man uit Helle- voetsluis mag zich OerZeeuw noe men. De titel, die gisteren voor het eerst is uitgereikt, is gewonnen door Fouad Hsaini. Hij versloeg in de wedstrijd van sterke mannen op het nippertje de Vlissinger Fer dinand Vader. Vader had bij het be gin van laatste onderdeel, het zo vaak mogelijk tillen van een auto, één punt voorsprong. Zou Hsaini winnen en Vader tweede worden, dan zouden ze gelijk eindigen, had de man uit Hellevoetsluis al bere kend. Maar uiteindelijk was een be slissingsonderdeel niet nodig. Het kampioenschap OerZeeuw, op de Markt in Middelburg, vond voor het eerst plaats. Organisato ren waren Richard Dirven (Neder lands en Belgisch Kampioen Po- werliften) en Rinus Souisa (voor malig Sterkste Man van Zuid west-Nederland). Aan de wed strijd deden twintig sterke man nen mee. Souisa werd derde. video op www.pzc.nl/walcheren Fouad Hsaini tijdens de laadrace (biervaten sjouwen). foto Izaak Verkeste Suzanna Schotel-Rath op 26-jarige leeftijd. DEN HAAG - Een 23-jarige Vlissin ger heeft in hoger beroep een maand celstraf gekregen voor cocaï nebezit. De Middelburgse politie rechter had hem tot twee maan den cel veroordeeld voor het bezit van negen gram. Zijn advocaat zei dat nooit onomstotelijk is komen vast te staan dat de bolletjes die in de zakken van zijn cliënt waren aangetroffen werkelijk cocaïne be vatten. Er zou volgens de raads man iets mis zijn gegaan met de monsters. Toch achtte het gerechts hof de aanklacht bewezen. www.finstral-nederland.nl/PAC KOZIJNEN Zwarte huid, Oranje hart is volgens Molemans een ambitieus en kost baar project geweest. „Maar het was het waard, want een stukje on bekende Nederlandse geschiedenis is ontsloten." Het boek verschijnt op 15 mei bij uitgeverij D'Jonge Hond in Zwolle. Nieuwe kozijnen nodig? PAC Zonweringen in Vlissingen is dé specialist op het gebied van Finstral kozijnen, deuren, ser res en schuifpuien. Voor scherpe voorjaarsacties zie Inzet: cover van haar boek. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27