Bewoners zeeland 123 Bouwfonds massaal in actie tegen 'Dorphotel' Ergosleep® Onthulling Canadees monument www.deltaridefortheroses.nl revolutie in de slaapwereld Vakantiedorp Zaterdag 12 juni 2010 OERZEEUW MEEST GELEZEN donderdag 6 mei 2010 De massaliteit van dit project doet eerder denken aan een stedelijke omgeving. „De bedenker van de naam 'Dorphotel' moet een wrang gevoel voor humor hebben." w 'De recreatiewoningen, appartementen en hotelsuites sluiten aan bij de intimiteit van de plek, de dorpse sfeer en de schoonheid van het strand. Ze bieden ruimte, privacy, en voor alles: rust.' raat om omvergereden voorbijgan gers eerste hulp te bieden. Toen ging het om een hotel met 150, hooguit 190 bedden. Straks zijn dat er drie keer zo veel. Zeker, de bouwstijl die Bouwfonds belooft zal Dishoek een stevige 'kwaliteitsimpuls' geven, zelfs al is die hier en daar drie verdiepingen hoog. Er komen voorname, diversi teit uitstralende gevels, en er wordt gebouwd in de traditie van 'omringende Walcherse dorpjes'. Prachtig, zo is de teneur van de be zwaarschriften, maar het zou fraai er en veiliger zijn wanneer het ook wat minder massaal of talrijk kon: want dit is niet dorps meer, eerder stedelijk. „De bedenker van de naam Dorphotel", schrijf er een, „moet een wrang gevoel voor hu mor hebben." In ieder geval, eist de buurtschap, behoort er een andere, aparte ont- sluitingsweg te komen, bijvoor beeld langs de Toeristenkerk. Hoe wel, daar wonen ook mensen, en die verzetten zich daar nu al tegen. De gemeente Veere kondigt, enigs zins geschrokken, een nieuwe ver- keersstudie aan. Op en bij het voormalige Badho tel Zeeduin verrijst een compleet vakantiedorp. Het biedt logies aan bijna zeshonderd mensen. Startpunt is een hotel met 51 ka mers, congres- en welriessvoorzie- ningen. Daarachter komt een plein met 55 appartementen en 39 vakantie woningen. Er worden 240 parkeerplaatsen aangelegd, waarvan 90 onder gronds. Het pannenkoekenhuis maakt plaats voor een complex met 16 appartementen, 4 woningen, 2 win kels en een speelautomatenhal. Aan de overkant van de Kaapduin- seweg worden twee zomerwonin gen vervangen door 16 apparte menten. Het pleintje van Dishoek aan de voet van Kaapduin. De bebouwing rechts wijkt voor een appartementencomplex met speelautomatenhal keltjes. Het groen links maakt plaats voor een nieuw hotel Zeeduin. Erachter komt een dorp met vakantiewoningen en -appartementen. horeca en win- foto Ruben Oreel ARNEMUIDEN - Op de Sloedam wordt vandaag om 15.00 uur een nieuw oorlogsmonument ont huld. Het is een plaquette van de Canadese autoriteiten als herinne ring aan de Slag om de Schelde in 1944. Staatssecretaris De Vries van Defensie is vandaag aanwezig. Ride for the Roses TIT/> Inschrijven: De eerste titel OerZeeuw is uitge reikt. Kijk voor een video van de laad- race op www.pzc.nl/walcheren. 1Weg dicht tegen sluipverkeer 2. D66: openluchttheater Spuikom 3. Giro-grafitti hotel Britannia STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Ergosleep® BS4 is de perfecte combinatie van technologisch vernuft, hoogstaande ergonomie en verfijnde esthetiek. Kom dit lekkers en moois bewonderen en vooral uitproberen bij Sleepy. www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25