land Dishoek komt 22 Nog geen aanhouding voor gewapende overval Dubbele straf voor bedreigen echtgenote Depotruimte gezocht GroenLinks wil groen en knus theatertje 1-1 [SJ329 ™i Moederdag TiP €22,95 Voor uw Staatslot loopt u binnen bij: Dronken bromfietser Vlissingen KWALITEITSIMPULS Bouwfonds staat klaar om Dishoek de allure van een voorname badplaats te geven. De bewoners stribbelen tegen. donderdag 6 mei 2010 w Lit door Maurits Sep mokken in luxe geschenkdoos Geere Passage 6 Middelburg www.inpetto-lifestyle.nl vlissingen - De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht voor een gewapende overval op een wo ning in Vlissingen. Bij die overval, die dinsdagavond plaatsvond, raak te de 72-jarige bewoner lichtge wond. De gewapende overval op de wo ning in de Mesdaglaan gebeurde rond 22.40 uur. Meteen daarna be gon de technische recherche van de politie met een zoektocht en een buurtonderzoek. Daarbij is ook een speurhond ingezet. Het onderzoek leverde echter geen spoor naar de dader of daders op. Wel zijn die avond al enkele getui gen gehoord. Volgens de politie is bij de overval geld buitgemaakt, maar hoeveel dat was, is niet bekendgemaakt. Omdat er nog geen verdachte is aangehouden en het onderzoek nog loopt, wil de politie ook niet zeggen wat voor wapen is gebruikt en of er meer daders bij betrokken zijn. Ook over het motief is daar om nog niets bekend. De 72-jarige bewoner raakte licht gewond bij de overval, maar hoef de niet naar het ziekenhuis. Hij kon thuis aan zijn verwondingen worden behandeld door ambulan cepersoneel. Tabac Gifts C.F. Diesch Markt 35 Middelburg Tel.: 0118-612258 Staatsloterij oost-souburg - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woens dag het rijbewijs afgenomen van een 62-jarige bromfietser uit Oost-Souburg. De man reed om 02.00 uur over de Burgemeester Stemerdinglaan in zijn dorp. Hij had drie keer te veel alcohol op. den haag - Een 38-jarige Middel burger die bij het Haagse gerechts hof in hoger beroep was gegaan te gen zijn veroordeling voor het be dreigen van zijn overspelige echtge note, is niet vrijuitgegaan, zoals hij zelf graag wil. Zijn straf werd dins dag juist verdubbeld. De Middelburgse rechtbank had hem eerder vrijgeproken van po ging tot doodslag op zijn vrouw, die een messteek opliep. Wel leg de de rechtbank hem toen veertig uur werkstraf op voor het bedrei gen van zijn echtgenote. Daarvan wilde de man worden vrijge sproken. Maar in hoger beroep is die bedreiging hem nu op tachtig uur werkstraf komen te staan. De Middelburger zag bij thuiskomst na het stappen op koninginnen acht 2009 een onbekende jas aan de kapstok. In de slaapkamer trof hij zijn echtgenote in bed aan met een vreemde man. Van een gemid delde burger mocht volgens de ad vocaat niet worden verwacht dat, als hij zijn echtgenote ontkleed aantreft in bed met een andere man, hij dan vervolgens niet iets roept als: 'ik maak je dood'. Het hof dacht daar anders over. De vrouw lijkt de doodsbedreiging zeer serieus te hebben genomen. De vrouw sloeg na het voorval op de vlucht. De PZC is op zoek naar een ruimte waar onze bezorgers (21 wijken) hun kranten kunnen ophalen. Eisen: De ruimte (ongeveer 25/50 m2) moet beschikken over stromend water, een toilet en verwarming. Ook moet de ruimte voldoen aan de ARBO normen. Vergoeding: De vergoeding voor het gebruik van deze ruimte wordt in overleg met de rayonmanager vastgesteld. Aanmelden of informatie: Neem tijdens kantooruren contact op met rayonmanager Kees Verbocht Tel.: (0118) 4340 94 E-mail k.verbocht@bndestem-pzc.nl DichtbijMedia. Wegener door Henk Postma dishoek - Psst... Niet verder vertel len. Schreeuwt projectontwikke laar Bouwfonds van de daken. Tus sen Vlissingen en Zoutelande, aan de voet van de duinen, bevindt zich een 'uniek plekje'. Zo mooi... Wie daar toevallig terechtkomt, be leeft één van de 'bijzondere din gen in het leven'. En precies daar stampt Bouwfonds dus een vakan tiedorp uit de grond. Te Dishoek, op en om het voormalig Badhotel Zeeduin wil de projectontwikke laar voor 590 mensen logiesaccom- modaties bouwen. Het plan Dorphotel blijkt niet lou ter een hotel met congres- en wel- ness-voorzieningen, maar een com pleet vakantiedorp. Bouwfonds be looft er iets schitterends van te ma ken, iets dat .'aansluit bij de intimi teit van de locatie, met respect voor de dorpse sfeer en de schoon heid van het strand'. Er komen 'au thentiek ogende, individueel vorm gegeven' recreatiewoningen, appar tementen en hotelsuites, die 'ruim te, privacy, en voor alles: rust' bie den. „Ontwikkeld om het stil te houden!", prijst een speciaal hier voor in het leven geroepen websi te het plan alvast aan bij investeer ders en klanten. Maar nu al is het in Dishoek zo stil niet meer. Zowat alle bewoners zijn tegen dé plannen in het ge weer gekomen. De afgelopen we ken dienden ze zesenzestig be zwaarschriften in, gericht tegen het gemeentelijk bestemmings plan dat de projectontwikkelaar ruim baan geeft. „Een nieuw hotel prima. Want dat oude Badhotel, dat zijn we gaan missen. Maar dit gaat alle perken te buiten. Zoiets groots, dat hoort niet bij ons", zegt woordvoerder Jan van Roosendaal. Zelfs de fietsenmaker, die nieuwe klandizie ruikt, schudt wat meewa rig het hoofd. Zijn vrouw, Susan Kluijfhout, vreest dat er ongeluk ken gaan gebeuren. Want de toe gangsweg, met ook nog eens al die fietsers en voetgangers, kan die drukte straks beslist niet aan. Vroeger, toen het oude Zeeduin nog floreerde, had ze al perma nent een verbandtrommeltje pa- Plan Dorphotel. Linksonder het bestaande plein bij de duinovergang. Aan de noordrand van het plein komt een hotel met vakantiedorp. Aan de oost- rand wijkt het Pannenkoekenhuis voor appartementen, horeca, winkeltjes en een speelautomatenhal. Panaché wordt een apart vakantiewijkje. vlissingen - GroenLinks vindt'dat er de afgelopen jaren al heel wat groen in Vlissingen is aangetast door bebouwing. Raadslid Alex Soplantila somt tal van plekken op. Van het bunkerterrein tegen over de Gamma tot en met de par keerplaatsen rondom Nollebos en Westduin en het gebied Weyevliet, waar nu een verpleeghuis staat. In tegenstelling tot de fractie van D66 vindt de GroenLinkser niet dat Vlissingen al genoeg stadspar ken heeft. D66 pleitte deze week voor de aanleg van een openlucht theater, in combinatie met een ge sloten theater, in de Spuikom. De nieuwe Vlissingse coalitie wil on derzoeken of de Spuikom veran derd kan worden in een stadspark. Groenlinks vindt dat een prima idee, zo schrijft Soplantila in een reactie. Een dergelijk stadspark kan volgens hem onderdeel uit gaan maken van een groen lint dat van af de duinen via Westduin en Nol lebos loopt tot het einde van de Oranjedijk. Desondanks vindt hij dat onderdelen van het plan van D66 bruikbaar zijn. Soplantila pleit ervoor om het openluchttheater in dat nieuwe park kleinschalig uit te voeren. „Een knus theatertje met alle nodige voorzieningen waar je kleinschalige voorstellingen zou künnen programmeren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24