economie 115 Ontslagrecht ambtenaren ter discussie Ontheffing voor Tour de France Nederlandse bedrijven willen olie in Golf van Mexico opruimen Werkgelegenheid in VS groeit CONCEPTWET CDA/D66: voordelen afschaffen A380 kampt met tegenwind donderdag 6 mei 2010 mwmmnmmn DEN HAAG - De speciale behande ling die ambtenaren ten opzichte van gewone werknemers in het be drijfsleven krijgen bij ontslag, staat ter discussie. CDA en D66 komen met een initiatiefwet om de voor delen af te schaffen. WD, PW en Groenlinks steunen de voorstel len die op den duur naar verwach ting enkele honderden miljoenen euro's aan besparingen opleveren. CDA en D66 zien geen grond waarom circa 900.000 ambtenaren een afwijkende behandeling ver dienen wanneer ze hun baan ver liezen. Ze kunnen herhaaldelijk te gen hun ontslag in beroep gaan en krijgen een aanvulling op hun WW-uitkering. Er zijn geen noe menswaardige verschillen in de rechtspositie van rijks- en gemeen teambtenaren. De indieners van de conceptwet, Eddy van Hijum (CDA) en Fatma Koser Kaya (D66), verwachten dat deze ervoor zorgt dat de producti viteit onder ambtenaren zal toene men. Nu is het soms voor een overheid goedkoper om iemand betaald thuis te laten zitten in plaats van te ontslaan. CDA en D66 denken dat zij ervoor kunnen zorgen dat die 'spookambtenaren' mettertijd zullen verdwijnen. In 2005 onderzocht een werk groep van het ministerie van Bin nenlandse Zaken of er nog wel een aparte rechtspositie voor amb tenaren nodig is. De conclusie was dat voor overheidspersoneel heel goed het gewone arbeidsrecht kan gelden, met uitzondering van de rechterlijke macht en politieke be noemingen. „Wij delen de mening van de werkgroep. In die beroe pen moet je onafhankelijk kunnen opereren, zonder dat je angst hebt voor de consequenties bij ont slag", licht Kaya toe. CDA en D66 handhaven ook de uitzonderings positie voor militairen die naar oorlogsgebieden worden gevlogen. „Voor de rest van het defensieper soneel geldt die uitzonderingsposi tie straks niet", aldus Koser Kaya. DEN HAAG - Een consortium van drie Nederlandse bedrijven heeft op verzoek van de Amerikaanse autoriteiten een offerte uitge bracht voor het verwijderen van de olievlek in de Golf van Mexico. Naar verwachting kosten de schoonmaakacties British Petrol ten minste enkele tientallen mil joenen euro's. Het consortium, Spil Response Group Holland ge heten, verwacht elk moment een 'go' of 'no go' te krijgen vanuit de Verenigde Staten. De betrokken bedrijven willen er naar toe met speciale schepen die zijn uitgerust met een grote opslag- WASHINGTON - De werkgelegen heid in het Amerikaanse bedrijfs leven is in april met 32.000 arbeids plaatsen gegroeid ten opzichte van een maand eerder. Een maand eer der steeg de werkgelegenheid met 19.000 banen. Gisteren bleek ook uit cijfers van IAI11M5ERICHT Aardappelen Frites geschikt: 9,00-10,50; Export 7,50-8,50. Uien Zaaiuien uit de schuur, 30%: 28,00-30,00; Zaaiuien uit de schuur, 60%: 30,00-32,00. Granen, zaden en peulvruchten Tarwe maal, telersprijs: 117,00 per ton; Tarwe voer, telersprijs 117,00 per ton, Fourage (1e kwaliteit) Weidehooi: 80,00 -90,00 per ton; Roodzwenk: 75,00-95,00 per ton; Dijkhooi70,00-80,00 per ton; Rietzwenk: 85,00-100,00 per ton; FRANKFURT - De Europese vliegtuigfabrikant Airbus ver wacht pas eind 2011 of in 2012 substantiële orders te krijgen voor zijn paradepaardje de A380. Dat zei top man Louis Gallois van moederbedrijf EADS dinsdag in een interview met de Duitse krant Bild. „Luchtvaart maatschappijen moeten eerst de crisis doorstaan. Daar om verwacht ik dit jaar niet veel bestellingen", aldus Gallois. Toch blijft hij 'er absoluut van overtuigd' dat de A380 een succes zal worden. De lancering van het grote toestel, dat de concurrentie moet aangaan met de nog niet in gebruik genomen Dreamliner van Boeing, werd jaren vertraagd. De A380 kan vijf- tot achthonderd passagiers vervoeren. foto Adrian Bradshaw/EPA capaciteit en veegarmen. De ar men vegen de olie van het water oppervlak bijeen, waarna die in het scheepsruim kan worden gezo gen. De schepen beschikken ook over radar, zodat ze 's nachts kun nen doorwerken. Directeur Henk Bonsink van her bergingsbedrijf Hebo Maritiemser- vice in Zwartsluis, één van de drie betrokken bedrijven, hoopt vurig dat hij de klus mag gaan klaren. „We zijn op ons gebied al toonaan gevend in Nederland, maar dit is een heel mooie kans om de be kendheid in internationaal opzicht uit te bouwen", vindt hij. detacheringsbureau Challenger, Gray 8c Christmas dat Amerikaan se werkgevers in april het ontslag hebben aangekondigd van ruim 38.000 werknemers: het laagste ni veau in bijna vier jaar. Het aantal ontslagen daalde met meer dan 40 procent ten opzichte van maart. Engels Raai: 90,00-105,00 per ton; Veldbeemd: 75,00-95,00 per ton; Tarwestro, grote pakken: 50,00-60,00 per ton; Tarwestro,kleine pakken: 62,50-72,50 per ton; Gerstestro grote kleine pakken: 50,00-55,00 per ton. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van de ZLTO: www.zlto.nl Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben besloten om een ontheffing te verlenen van de Wegenverkeerswet en het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens voor het houden van de wielerwedstrijd Tour de France op 4 juli 2010. Ter inzage: De betreffende ontheffing ligt vanaf 6 mei 2010 tot en met 17 juni 2010 ter inzage in het Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 6 te Middelburg; op werkdagen van 09.30 - 16.30 uur. Voor het inzien buiten kantooruren, een mondelinge toelichting en/of kopieën van de ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot het secretariaat van de afdeling Beheer van de directie Economie Mobiliteit, telefoonnummer 0118-631530. Bezwaar eri voorlopige voorziening: Belanghebbenden kunnen tot en met 17 juni 2010 schriftelijk bezwaar maken tegen dit besluit bij: Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften. Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift neemt u tenminste op uw naam en adres, de dagtekening van het bezwaarschrift, tegen welk besluit u bezwaar maakt en waarom. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend. U moet het bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt. Doorgaans is dat de dag na de datum van verzending. Overschrijding van de inzendtermijn kan ertoe leiden dat met uw bezwaren geen rekening wordt gehouden. Als u overweegt bezwaar te maken, kunt u een informatiefolder aanvragen op telefoon nummer 0118-631400. U kunt de informatie ook downloaden via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/bezwaar Wij wijzen u erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. U kunt een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (artikel 8:81, lide 1 van de Algemene wet bestuursrecht]. U richt het verzoek aan de voorzieningenrechter van de rechtbank, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. Directie Economie en Mobiliteit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15