gezicht maar redden' buitenland 19 Hulp brengt nog geen rust a i Hertellen stemmen in Irak kan weken duren 375 385 REIZEN Verzekering voor Parijse zwartrijders GRIEKENLAND Tweede Kamer voor steun Sliema Sliema Mellieha Mellieha oad.nl/malta lÈl dinsdag 4 mei 2010 woord te staan. „Jullie zullen van middag of morgen terug moeten komen." Er klinkt gegrom en ge vloek. „Hoeveel mensen krijgen werk?", wil een visser weten. Keen weet het niet. „Waar moeten wij nu van eten?", roept een andere visser. Keen heft zijn handen in de lucht. „Ik begrijp jullie frustraties. Geloof me..." De meeste vissers hier kennen el kaar, van het land, maar vooral van het water. In het garnalensei- zoen liggen ze met hun boten soms nachten naast elkaar, wach tend op het juiste moment om de rijkdom van de delta binnen te ha len. Nu is alle visserij in de Missis- sippidelta stilgelegd. Voor dagen, weken, maanden, jaren? Geen mens die het weet. BP heeft ge faald, menen de vissers. „Ze had den dat vuur op het olieplatform nooit moeten blussen", zegt Ro- BAGDAD - Het hertellen van de stemmen die tijdens de parle mentsverkiezingen in Bagdad zijn uitgebracht, kan enkele weken du ren. Dat hebben leden van de kies commissie gisteren gezegd tegen de BBC. Het handmatig hertellen van de meer dan twee miljoen stemmen is gisteren begonnen. De hertel ling zou de uitslag kunnen wijzi gen. Bagdad is goed voor 68 van de 325 zetels in het parlement. De zittende Iraakse premier Nuri al-Maliki had aangedrongen op de handmatige hertelling omdat het elektronische telsysteem lacunes zou vertonen. Maliki verloor de verkiezingen nipt. Zijn blok kreeg twee zetels minder dan Iraqiya, de seculiere, nationalistische bewe ging van oud-premier Iyad Allawi. De hertelling vertraagt de vorming van een nieuwe regering. De vrees bestaat dat opstandelingen gebruik maken van het politieke vacuüm om het aantal aanslagen op te voe ren. Het aantal door geweld omge komen burgers is in april al fors ge stegen in vergelijking met de maan den ervoor. Afgelopen maand von den 274 Irakezen de dood bij aan slagen; 58 meer dan in maart, 63 meer dan in februari. De slachtof fers vielen vooral in sjiitische re gio's en dan met name in de hoofdstad Bagdad. In april kwa men bovendien nog 39 politieagen ten, 15 soldaten en 48 'opstandelin gen' om. In 2005 duurde het vele maanden voordat er na parlementsverkiezin gen een regering gevormd kon worden. Een periode vol secta- risch geweld tussen sjiieten en soennieten. Die toestand lijkt zich nu te herhalen, met dit keer de sjiieten als slachtoffer. foto Gerald Herbert/AP DEN HAAG - Het hulppakket aan Griekenland is gisteren maar lauw ontvangen op de financiële mark ten. De zestien EU-landen en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) hebben met de lening van 110 miljard euro de zo gewenste rust en het vertrouwen niet kun nen terugbrengen bij beleggers. De waarde van de euro daalde gis teren ruim een cent tot onder de 1,32 dollar. De rente op staatobliga- ties van Zuid-Europese landen blijft extreem hoog, omdat de fi nanciële markten er nog steeds niet volop vertrouwen dat armlasti ge landen als Griekenland, Spanje en Portugal zelf orde op zaken kunnen stellen. Analisten noem den het hulppakket aan Grieken land 'te laat en te weinig'. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft de voorwaarden voor Grie kenland om krediet aan te vragen versoepeld. Daarmee moet het land gemakkelijker een lening krij gen. Voor de Grieken breken spannen de tijden aan. Net als de meeste eu rolanden moet het parlement vrij dag stemmen over het akkoord. Griekse parlementariërs staan on der druk. In Griekenland zijn mas sale stakingen en protesten uitge broken tegen de enorme bezuini gingen die het land moet doorvoe ren. Vakbonden spreken zelfs over 'barbaarse maatregelen', waarbij ze doelen op onder meer de verho ging van de pensioenleeftijd, belas tingverhogingen en vermindering van salarissen. Het Nederlandse parlement komt vrijdag terug van reces om over het zondag bereikte akkoord te stemmen. Een forse meerderheid van de kamer zegt ermee in te stemmen als 'noodzakelijk kwaad'. SP en PvdA vinden echter dat niet alleen overheden voor de lening moeten opdraaien, maar ook ban ken moeten bijdragen. De Neder landse staat legt 4,8 miljard euro neer voor de lening aan de Grie ken. Schommelingen in de Griekse eco nomie en bezuigingen van de Griekse overheid zullen geen in grijpende gevolgen hebben voor de Nederlandse economie, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De handel met Griekenland be slaat 0,1 procent van de totale inter nationale handel van Nederland. bert Lopez, een 57-jarige man die al visser is sinds zijn twaalfde jaar. „Dan hadden we nu niet al die olie voor onze kust gehad. Maar ze wilden waarschijnlijk hun miljar den kostende platform niet opge ven. Nu proberen ze vooral hun ge zicht te redden. Daarom geven ze ons nu een baantje. Dan kunnen ze zeggen: 'kijk eens wat wij alle maal voor de vissers doen'." Het wantrouwen zit diep bij de vissers. PARIJS - Parijs kent een tiental ille gale verzekeringsmaatschappijen voor zwartrijders, zo heeft de krant Le Parisien gisteren onthuld. De maatschappijen, die een maand- premie van 5 tot 7 euro rekenen, be talen boetes voor zwartrijden in metro en trein. Een maand abonnement kost een - veelvoud van de premie. Zelfs reizigers die maar een keer per maand een langer traject afle- gen in de Parijse regio, zijn voordeli ger uit. De krant woonde een goed bezoch te maandvergadering bij van een maatschappij, waar de regels aan nieuwe verzekeringsnemers wer den uitgelegd. Een daarvan is dat de 'dekking' niet geldt voor twee metrostations, waar de controle te streng is. In de metro vindt de con trole gewoonlijk plaats in de sta tions, niet in de treinstellen. Malta is het grootste eiland van de Maltezer Archipel waar ook Gozo en Comino onderdeel van zijn. Dit eiland heeft alles om uw vakantie tot een ware belevenis te maken. Van historische steden tot gezellige badplaat sen sfeervolle restaurantjes. Waar wacht u nog op? App. 115 The Strand*** Geniet van een schitterend uitzicht over de hoofdstad Valletta vanuit dit gezellige complex. Reisnummer:VLMT0101 Vertrek in juni App. Plaza Suites*** Ontdek deze gezellige appartementen aan de boulevard én exclusief bij Oad Reizen! Reisnummer:VLMT0108 Vertekin mei juni Hotel Riviera Resort Spa**** Dit klasse hotel heeft een geweldige ligging aan de baai van Marfa. Reisnummer:VLMT0136 Vertek in mei, juni okt. App. Pergola Club Spa Beleef een heerlijke en ontspannen vakantie in dit sfeervolle complex. Reisnummer: VLMT0132 Vertrek in mei juni Gavoor meer informatie en de voorwaarden naar oad.nl/malta. Él («Bi) Bel 0900-8482 (0,15pm) of ganaaruw ANVR-reisbureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9