zeeland 125 bij herdenkingsplechtigheden Raad van State weegt protest tegen nieuwbouw van seniorenwoningen Hollandse aardbeien Ruilbeurs van oude prentbriefkaarten Fuchsiavereniging bezoekt stekkenbeurs Rommelmarkt voor Oude Zeeuwse Kerken Entertainer Alwin treedt op in Ter Weel DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: 0,75 Vanaf deze week: dinsdag 4 mei 2010 in Yerseke tijdens de dodenherdenking van vorig jaar. Reimerswaal Twee stille tochten gaan de herden kingsbijeenkomst in de Neder lands Hervormde Kerk voorafin Krabbendijke. Om 18.30 uur ver trekt een stille tocht naar het mo nument voor de gevallenen aan de Noorddijk vanaf fruittelersbedrijf Houtekamer aan de Verlengde Noordweg. Om 19.00 uur verzame len mensen zich bij de kerk aan de Dorpsstraat voor de stille tocht naar het gedenkteken op de be graafplaats. De dienst in de kerk begint om 19.45 uur. Spreker is burgemeester Jan Huisman. De film die Adrie de Jonge uit Ka- pelle-Biezelinge maakte over de be vrijdingsoptocht van 30 oktober 2009 gaat de herdenking in Krui- ningen vooraf De film is vanaf 18.30 uur te zien in het dorpshuis. Om 19.40 uur lopen de deelne mers in stilte naar de Gedenksteen bij de Johanneskerk. Fanfare EMM speelt daar koraalmuziek tot de ce remonie van taptoe, stilte, Wilhel mus en kranslegging rond 20 uur. In Yerseke wordt de herdenking van 18.15 tot 19.30 uur gehouden in de Hervormde dorpskerk. Daar na volgt de kranslegging bij het monument, de gedenknaald, aan de Molenlaan. In Waarde is een samenkomst in het dorpshuis vanaf 19.40 uur. Van daar wordt een stille tocht gehou den naar het monument, de pla quette aan de Raadhuisstraat, waar de herdenkingsplechtigheid wordt gehouden. foto Willem Mieras In Hansweert is dorpshuis Kaj Munk open vanaf 18.45 uur voor de herdenking. Om 19.40 uur ver trekt een stille tocht achter muziek vereniging Scheldegalm aan naar de gedenksteen op de begraaf plaats. Daar wordt om één voor acht het taptoesignaal geblazen dat twee minuten stilte inluidt. Het Wilhelmus wordt gespeeld en bloemen gelegd. Na afloop is het napraten in Kaj Munk. Borsele De kranslegging bij de herinne ringsplaquette op het Stengeplein in Heinkenszand begint om 18.15 uur bij De Stenge inTdeinkens- zand met een koffie-ontvangst en een filmvertoning. Om 19.45 uur gaan burgemeester, seniorenraad, jongerenraad en belangstellenden door Adri Klinkenberg GOES - Een bewoonster van de Marshallstraat in Goes heeft de Raad van State gevraagd een streep te zetten door de toestem ming voor de bouw van acht pa tiowoningen op het terrein van de voormalige Holtkampschool. Buurtbewoonster A. Minnaar, die gisteren niet in Den Haag ver scheen, vreest de 'enorme bouw massa' die ontwikkelaarscombina tie Marsaki-RWS vlak bij haar huis wil neerzetten. De vrouw is ook bang voor parkeer- en verkeerover- last van de senioren aan wie de projectontwikkelaar Marsaki in sa menwerking met woningstichting RWS de bungalows wil verkopen. Zij stelt verder dat door de ge meente is beloofd dat na de sloop van de schoolgebouwen er geen woningen zouden komen, maar dat er een trapveldje zou worden aangelegd. 'Het is in die buurt een en al wo ning', merkte gemeentewoordvoer der Martin Jonker op. Van de be weerde belofte van de gemeente om op de vrijgekomen schoolloca- tie geen woonhuizen te bouwen, zei Jonker niets te weten. Woordvoerder Jan Vermeulen van Marsaki-RWS zei dat de bouwver- op weg naar de plaquette voor de ceremonie. Om 20.15 komt het ge zelschap terug in De Stenge voor een afsluiting en het tweede deel van de film. Goes In Goes is de herdenking om 19.15 uur in de Wandelkerk van de Gro te ofMaria Magdalenakerk aan de Singelstraat. Erik Zwiep bespeelt het orgel. Burgemeester Dick van der Zaag houdt een korte toe spraak en een leerling van basis school 't Noorderlicht draagt een gedicht voor. Om 19.40 uur begint een wandeling naar het monu ment voor het Stadhuis aan de Grote Markt voor de herdenkings plechtigheid. De kranslegging is er om 19.50 uur. Leerlingen van 't Noorderlicht, die het minument adopteerden, leggen daarna bloe men. Muziekvereniging Euphonia verzorgt daar de muziek. Vanaf het Geerteshuis wordt in Kloetinge vanaf 19.30 uur een stil le tocht gelopen naar de begraaf plaats, waar het monument staat bij het graf van de Canadese mili tair l.P. Dicaire. Daar worden om 19.55 bloemen gelegd en de gevalle nen volgens traditie herdacht met taptoe van de cornetblazer van Ex celsior. In 's-Heer Hendrikskinderen heeft basisschool De Poeljeugd een gedenksteen bij de Samen Op Weg-kerk geadopteerd. Alle be langstellenden zijn om 19.30 uur welkom in de school voor een bij eenkomst. Namens het gemeente bestuur houdt wethouder Loes Meeuwisse een korte toespraak. Om 19.55 uur worden kransen ge legd bij de gedenksteen. Om 20.02 uur speelt een cornetblazer van Ex celsior 's-Heer Arendskerke The Last Post. De gedenksteen bij de Samen op Wegkerk in 's-Heer Arendskerke is geadopteerd door basisschool Schengehof In zorgcentrum Poel- wijck begint om 19.15 uur een bij eenkomst. Namens de gemeente geeft raadslid P. Colijn een toe spraak. Om 19.55 uur worden er kransen gelegd bij de gedenksteen. Ook daar blaast een cornettist van Ex celsior dar even na 20.00 uur The Last Post. KRABBENDIJKE De Nederlandse Vereniging van Prentbriefkaartenverzamelaars houdt zaterdag een ruilbeurs van oude prentbriefkaarten uit de pe riode 1900-1960, waarvan de oudste handgekleurd zijn. In Dorps huis De Meiboom in Krabbendijke bieden verzamelaars kaarten met zo'n zevenhonderd thema's aan, zo als dieren, scheepvaart, filmster ren, stads- en dorpsgezichten, be roepen en molens. De beurs duurt van 9.30 tot 13.00 uur. GOES De jubilerende Zeeuwse Fuchsia vereniging is gast bij de planten en stekkenbeurs die vereniging Groei en Bloei zaterdag houdt bij Edudelta College aan het Stations park in Goes. De Fuchsiavereniging, 25 jaar gele den opgericht, stuurt leden met in formatie over planten, verzorging en toepassing van de bellenplan- ten. De beurs is open van 9.00 tot 12.30 uur. BAARLAND De Stichting Oude Zeeuwse Ker ken afdeling Baarland houdt zater dag een rommelmarkt op het gras veld rond de Maartenskerk in Baar land. De opbrengst is bestemd voor restauratiewerk. Voor moeder dag worden ook bloemstukken aan geboden. Er is een terras en bijzon dere stukken worden bij opbod ver kocht. Fanfare Prinses luliana opent de markt om 9.30 uur. De markt sluit om 12.30 uur. GOES Feestzanger Alwin verzorgt zater dagmiddag een optreden in zorg centrum Ter Weel in Goes. Van 14.30 tot 16.30 uur geeft de zanger uit Heinkenszand zijn Nederlands talige liedjes ten beste. Het optreden is behalve voor bewo ners ook voor belangstellenden te bezoeken. Kaarten kosten 12,50 euro bij de re ceptie van het zorgcentrum. Koffie en gebak zijn inbegrepen. gunningsaanvraag wordt inge diend zodra de Raad van State het schorsingsverzoek heeft afgewezen dat Minnaar heeft ingediend tegen het bestemmingsplan Locatie Holt kampschool. Of dan ook meteen met bouwen wordt begonnen, wil de Vermeulen gisteren na de zit ting bij de hoogste bestuursrecht- bank desgevraagd niet zeggen. 'We moeten eerst kopers hebben en die zijn er nog niet'. Dat heeft te maken met de crisis op de hui zenmarkt. De uitspraak van de Raad van Sta te op het schorsingsverzoek van de bewoonster van de Marshallstraat volgt binnen enkele weken. Tomaten 1 kilo 1,00 Radijs 2 bosjes Kiwi's 10 stuks f _L O O Komkommers Pitloze druiven 2 stuks 1 doos f 1,00 Diverse slasoorten Ijsbergsla 2 kroppen f JL 0 0 per krop U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87