zeeland 123 achter het prikkeldraad Tax FREE-actie Goes let op bij aanpak wietteelt 'Niet uniek, wel bijzonder' D66 Vlissingen komt met idee voor openluchttheater in Spuikom NL Label horizontale jaloezieën Speeltuin in 's-Gravenpolder gaat weer open Karei en Annette Verhulst dinsdag 4 mei 2010 door Adri Klinkenberg DEN HAAG - De gemeente Goes treedt voortaan alerter op als de de politie bij de gemeente melding maakt van een aangetroffen hen nepkwekerij. Dit bleek gisteren bij de Raad van State in "Den Haag waar het Goese college van burge meester en wethouders in beroep was gegaan. Goes stapte naar de hoogste be stuursrechter nadat ze door de Middelburgse bestuursrechter was teruggefloten over de wijze waar op ze een hennepkweker aan de Zuidvlietstraat aanpakte. De man bezat negentien wietplanten, naar eigen zeggen voor medicinaal ge bruik, omdat hij chronische pijn heeft. 'Goes behandelde de man als de eerste de beste criminele hennepteler', zei de raadsvrouw van de man gisteren. Volgens Goes had de bewoner door zijn illegale wietteelt een 'zeer brandgevaarlijke situatie ge creëerd' in zijn huurwoning, waar na de planten en alle apparatuur in beslag werden genomen. De Middelburgse rechtbank vond ernstig brandgevaar niet aange toond. De rechtbank bepaalde ook dat de gemeente een eigen machti ging nodig heeft om een huis te be treden dat de politie met een huis zoekingsbevel al heeft doorzocht. Gemeentewoordvoerder Maurits van Belzen zei in Den Haag dat Goes de aanpak van hennepkwe kers heeft aangescherpt. Voortaan wordt beter opgeschreven dat een hennepkwekerij zeer brandgevaar lijk is, want dat is bij dejcwekerij aan de Zuidvlietstraat niet goed ge beurd. Goes wil ook antwoord van de Raad van State of een machti ging van de burgemeester nodig is als de politie al binnen is geweest. Vijf wietplanten in huis zijn toege staan. De chronische zieke Goese- naar had er negentien, die volgens zijn raadsvrouw geen gevaar ople verden. Ze stonden in een kweek kast die qua energieverbruik verge lijkbaar zou zijn met een ijskast. De Raad van State vroeg zich af of de man niet handelde in wiet. 'Als je dat allemaal oprookt, ben je toch de hele dag stoned?', vroeg staatsraad Cees Schuyt. Uitspraak binnen enkele weken. geweest'. Over zijn ervaring in kamp Mühlberg sprak hij nooit." Dagboek 1943-1945 - krijgsgevangen in Stalag IV-B, A.C. Verhulst. Te bestel len via www.lulu.nl of de boekhandel, ISBN 978-1-4457-5548-9. Prijs: 22,50 euro. Veel krijgsgevangenen keer den in 1945 terug naar Ne derland met een gevoel van schaamte. Volgens Erwin Ross- meisl het Nederlands Instituut voor Militaire Historie (NIMH) heeft de groep Nederlandse officie ren die in '42 in krijgsgevangen schap werd gevoerd - en niet in de productie hoefde te werken - bijge dragen aan die beeldvorming. „Zij creëerden dat beeld van de tijd uit zitten met voetbalwedstrijden, pingpongen en cabaret. Maar de manschappen in de stammlagers moesten veertien uur per dag wer ken. Daarbij ging het er hard aan toe. Sommige stierven door pure mishandeling." Het NIMH heeft meer dagboeken van krijgsgevangenen in de collec tie. Maar niet eerder zag Rossmeisl zo'n compleet dagboek uit één van de stammlagers waar de man schappen zaten. „Verhulst gaat bo vendien diep in op de sociale ver houdingen. Dit dagboek is niet uniek, wel heel bijzonder. Binnenkort verschijnt ook de film Prikkeldraad van Bob Entrop. Daar in vertellen lotgenoten van Ver hulst hun verhaal. „De groep krijgsgevangenen werd na de oor log slecht ontvangen", illustreert de filmmaker. „Ze werden uitge maakt voor lafaards. Hadden ze maar moeten onderduiken. Het was natuurlijk geen concentratie kamp waar ze in zaten, maar ook geen pretje." „We wisten van het bestaan van vaders oorlogsdag boek maar pas na zijn overlijden dook het op. Hij had het al die jaren weggestopt in een doos. Het kostte ons drie jaar om zijn aantekeningen te ontcijferen." Mede-kampbewoner Nico Vanderbiest schilderde dit portret van Verhulst. Op 1 april '45 schrijft hij daarover aan zijn verloofde: „Vandaag heb ik een verrassing voor je bereid het is een herinnering aan deze tijd." foto's Ruben Oreel door Emile Calon VLISSINGEN - Een openluchttheater in combinatie met een gesloten theater in de Vlissingse Spuikom. Met dit voorstel komt de Vlissing se D66-fractie. Het initiatiefvoorstel is een reactie op het voornemen van de coalitie om een onderzoek te beginnen naar een nieuwe functie voor het gebied. Daarbij wordt vooral ge dacht aan een stadspark. Fractie voorzitter Niek Peters vindt echter dat Vlissingen al genoeg gebieden heeft waar gewandeld kan wor den. Hij stelt dat het gebied nu bij cultu rele evenementen al zijn waarde bewijst. „De gemeente moet daar op voortborduren. Het kan in rela tie met de bioscoop het cultureel centrum van de stad worden. Mijn idee is om samen met een particu liere investeerder een openlucht en een gesloten theater te realise ren, met een enorme groene uit straling waar wandelaars dag en nacht van een stukje groen kun nen genieten." Volgens fractievoorzitter Peters kan het de plek worden waar con certen en voorstellingen gegeven worden, zowel in de zomer als in de winter. „Een mooi vormgegeven theater dat tijdens het filmfestival ook ge bruikt kan worden en het festival nog meer allure kan geven. We kunnen daar dan ook de gasten van het filmfestival met alle egards ontvangen." www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl 'S-GRAVENPOLDER - Het speelsei zoen van de rolstoeltoegankelijke Blauwe Speeltuin aan de Burge meester Jansenstraat in 's-Graven- polder kan na de nodige renova ties beginnen. Zaterdag om 11 uur wordt de tuin heropend. Nieuw is de pannakooi, waaraan R&B Wonen meebetaal de. Er is een pannatoernooi waar voor spelers zich op kunnen geven tot en met woensdag via jjgoud- zwrd@zeelandnet.nl. Het thema in de speeltuin is zater dag 'de jungle'. Verkleed komen wordt toegejuicht. Scouting De Voortrappers uit 's-Gravenpolder verleent zaterdag hand- en span diensten aan de bezoekers. Kijk voor deze actie op www.tmcbinnenhuisadviseurs-.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85