Zeeland PZC 2, Zeven ontslagen bij Zeelandhallen 50% KORTING Bedreiger van Koninklijk Huis voor rechtbank almanak Moederdag BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 26 en 27 GEVOLGEN CRISIS Moeilijke beurzen- en evenementenmarkt treft volgens Libéma vooral vestiging in Goes Hoeve Scheldeoord domineert silhouet Hoedekenskerke i ||g T\vee jaar gevangen achter prikkeldraad Dinsdag 4 mei 2010 Hard werken om het Bevrijdingsfestival mogelijk te maken Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Libéma ziet zich gedwon gen zeven vaste medewerkers van het evenementen- en beurzencom plex Zeelandhallen in Goes te ont slaan. Dat is bijna de helft van het kantoorpersoneel. Volgens Libéma speelt de economische crisis de Zeelandhallen parten. De vaste arbeidskrachten werken in het project- en accountmanage ment. Ze zijn per direct vrijgesteld van Werk. Het is nu wachten op de ontslagvergunning van het UWV. Exploitant Libéma betreurt het dat de zeven personeelsleden - sommi gen zijn er al vele jaren in dienst - moeten vertrekken. „De maatregel is echter noodzakelijk", zegt com municatiemanager Maurice Nieuw- land van Libéma. „De beurzen- en evenementenmarkt staat dit jaar onder druk als gevolg van de eco nomische crisis. Bestaande beur zen en evenementen worden klei ner en de afgeleide omzet uit hore ca, parkeren en facilitaire dienstver lening neemt af. Ook nieuwe beur zen en evenementen komen moei lijker dan voorheen van de grond. Je ziet dat beursexploitanten dan liever kiezen voor een plek cen traal in het land. Daarom komen de gevolgen van de crisis het hardst aan bij de Zeelandhallen. Dirèct gevolg is het noodzakelijke ontslag van zeven medewerkers bij Zeelandhallen Goes." Libéma kan ze niet elders plaatsen binnen de organisatie, zegt Nieuw- land. „Ten eerste liggen onze ande re locaties een stuk van Zeeland af Ten tweede zitten die andere beur zen- en evenementencomplexen weliswaar niet in zwaar weer, maar daar moet wel op elke euro worden gelet. We hebben erover nagedacht, maar het kan niet. Het is buitengewoon vervelend voor de mensen die zich jarenlang heb ben ingezet voor de Zeelandhal len." In juni vorig jaar voorzag Libéma nog banengroei in de Zeelandhal len. Het potentieel van het com plex in Goes zou nog lang niet be nut zijn. De bezettingsgraad moest omhoog door de markt voor beur zen, evenementen en zakelijke bij eenkomsten intensiever te bewer ken. Door de gevolgen van de cri sis is dat niet gelukt. Toch heeft Libéma er geen spijt van dat het in Zeelandhallen heeft geïnvesteerd. „Nee, maar is het wel een bewerkelijke branche." l meer op www.pzc.nl/bevelanden Bsi i v - - S'Zs c-*~ -r -**** X^^ÊÊÊtH "m m- Mi l HOEDEKENSKERKE - Het nieuwbouwproject Hoe- van een boerenschuur, het zicht op een deel van voor senioren zijn daarom welkom. Het is de be- ve Scheldeoord geeft Hoedekenskerke een heel het dorp. doeling dat de bewoners in het begin van de zo- ander aanzicht. Met name vanaf de dijk ont- Het is jaren geleden dat in Hoedekenskerke iets mer kunnen verhuizen. neemt het appartementengebouw, in de vorm nieuws is gebouwd. De tien huurappartementen foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - De Middelburger die afgelopen woensdag is opge pakt voor bedreiging van het Ko ninklijk Huis, moet zich binnen kort verantwoorden voor de poli tierechter. De man is vrijdagmiddag na het bezoek van de koninklijke familie aan Wemeldingen en Middelburg vrijgelaten. De man had bedreigende mails ge stuurd naar de koninklijke familie. Ook de politie en de gemeente Middelburg kregen dergelijke mails. Wanneer de man moet voorkomen, is nog niet bekend. Afgelopen vrijdag, tijdens het be zoek van de koninklijke familie, werd in Middelburg een man aan gehouden die zich weigerde te legi timeren. Ook die man is vrijdag, na afloop van het bezoek, vrijgela ten. Het was gisteren nog niet bekend of ook deze man voor de recht bank in Middelburg dient te ver schijnen. Tip? redactie@pzc.nl De Middelburger wist het al tijden. Daar had zijn vrouw wel voor ge zorgd. Zij had hem er de afgelopen weken herhaaldelijk op gewezen dat het koffiezetapparaat echt niet meer zo werkte als verwacht mocht wor den. Dus maandagmiddag verliet hij even de werkplek om in een elektroni cazaak een George Clooney-appa- raat te kopen voor moederdag. Bij het oprijden van de grote parkeer- vlakte voor de winkel besefte de Mid delburger dat er ook nog wat klus- werkzaamheden lagen te wachten waar zij óók al weken op wijst. Dus stapte hij de klusmarkt binnen en kocht daar een solide vlakschuurma- chine. Trots vertelde hij op zijn werk welke verrassing hij voor moederdag had gekocht. Zijn vrouwelijke collega's zwegen, sprakeloos als ze waren van zoveel inlevingsvermogen. Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig van woensdag t/m zaterdag Max. 3 artikelen per klant Deze week: Diverse soorten kruiden in roodstenen pot. Van 3,99 NU PER STUK intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuin.nl PZC verschijnt niet op 5 mei Dit jaar is bevrijdingsdag een nationale feestdag en verschijnt er geen krant. PZC kantoren zijn morgen gesloten, de redactie is wel telefonisch bereikbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83