om de literprijs binnenland 17 Jeugdzorg eerder over vloer bij Waalwijkse INSPRAAK OP AANWIJZING NATURA 2000-GEBIEDEN NOORDZEEKUSTZONE EN VLAKTE VAN DE RAAN versluis willeboer 16% 48% Opbouw benzineprijs Euro95 28% j Productieprijs _J Distributiekosten S Brutowinst oliemaatschappij Bruto winstmarge tankstation 8 Accijns en heffingen BTW (als onderdeel van de totale pompprijs) dinsdag 4 mei 2010 er niet ongestraft een paar centen bovenop gooien. „Shell wil af van zijn dure imago. Het is met een vergelijkbare operatie bezig als Al- bert Heijn een paar jaar geleden", aldus Bessembinders. Maar de pomphouder verliest een manier om het hoofd boven water te hou den. Als zijn verkoop tegenvalt, heeft hij tot nu toe de mogelijk heid om er een cent bovenop te gooien. De is benzinemaatschappij daar niet blij mee, want voor haar is het: hoe meer liters hoe beter. Dus zit in de nieuwe contracten een boeteclausule. Als de pomp houder een hogere prijs aanhoudt en niet zijn afgesproken jaarvolu me haalt, dan moet hij terugbeta len. „Pomphouders hebben het ge voel dat ze zichzelf ophangen als ze hiervoor tekenen", zegt Paul van Selms van consumentenin kooporganisatie United Consu mers. „Het wordt keihard ge speeld. Maar je stapt niet zo snel op bij Shell. Dat kost je in het be gin omzet en de kosten van een verbouwing naar een ander merk zijn al snel 150.000 euro." Prijsontwikkeling benzine, diesel en LPG Gemiddelde landelijke adviesprijs van de vijfgrootste oliemaatschappijen, in euro's. Euro95 Diesel LPG 1.750n 1.500 1.250- 1.000 0.750 Texaco infographic: CRW bron: United Consumer's WAALWIJK - Bureau Jeugdzorg is vrijwel heel 2008 en 2009 over de vloer geweest bij de moeder van de twee Waalwijkse zusjes van drie jaar die zondag in alle vroegte uit een raam op de eerste verdie ping vielen toen ze alleen thuis wa ren gelaten. Plaatsvervangend di recteur Marris van de Luytgaarden van bureau Jeugdzorg Tilburg heeft dat gisteravond desgevraagd verteld. Het gezin kreeg ambulante hulp na een melding van huiselijk ge weld begin 2008. De vader van de kindjes is kort erna uit het gezin vertrokken. Uit 2009 is een melding bekend dat de 27-jarige moeder moeite had om zich aan afspraken te hou den. Eind vorig jaar was de situa tie stabiel en is de hulp aan haar en de kinderen beëindigd. De spoedeisende zorg is afgelopen weekeinde door de politie gealar meerd over het ongeluk. Het is nog niet duidelijk of de meisjes te rug naar huis keren. Ze liggen ter observatie in het ziekenhuis. Het gaat naar omstandigheden goed. Jeugdzorg doet nog onderzoek naar de huidige thuissituatie, aldus Van de Luytgaarden. De politie maakt proces-verbaal tegen de moeder op. Justitie oordeelt later of zij een misdrijf heeft gepleegd. Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit Het aanwijzen van Natura 2000-gebieden Het aanwijzen van een Nederlands natuur gebied als Natura 2000-gebied gebeurt met een aanwijzingsbesluit van de minister van LNV.Voordat er een definitief aanwijzings besluit wordt genomen legt de minister eerst een ontwerp-aanwijzingsbesluit ter inzage. Naast de eerder aangewezen Natura 2000- gebieden, worden er ook voor vijf gebieden op de Noordzee (ontwerp)besluiten ter inzage gelegd. De ontwerpbesluiten Voor de Noordzeekustzone ligt nu een ont- werp-wijzigingsbesluit ter inzage en voor de Vlakte van de Raan een ontwerp-aanwijzings besluit. Reageren op de ontwerpbesluiten Een ieder heeft het recht om binnen de ge stelde termijnen een zienswijze op de ont werpbesluiten in te dienen. Hieronder kunt u lezen hoe u zich kan laten informeren. Ook staat vermeld welke mogelijkheden er zijn om te reageren. Het ontwerp-aanwijzingsbesluit gaat over de selectie, begrenzing en natuurdoelen van het Natura 2000-gebied Vlakte van de Raan. U kunt dus alleen op deze aspecten reageren. Een deel van het Natura 2000-gebied Noord zeekustzone is in 2009 al als Natura 2000-ge bied aangewezen. In het ontwerp-wijzigingsbe- sluit worden de begrenzing en enkele instandhoudingsdoelstellingen aangepast.Voor dit gebied kunt u alleen op de wijzigingen rea geren ten opzichte van het definitieve aanwij zingsbesluit dat in 2009 is vastgesteld. Waar kunt u de ontwerp besluiten inzien? Van 6 mei 2010 tot en met 16 juni 2010 kunt u de ontwerpbesluiten inzien op de volgende locaties. Houd daarbij rekening met de normale openingstijden van de gebouwen/ instanties: Het ontwerp-wijzigingsbesluit Noordzee kustzone ligt ter inzage bij de provinciehuizen van de provincies Fryslan, Groningen, Noord- Holland en bij de vestigingen van de Directie Regionale Zaken van het ministerie van LNV in de regio's Noord (Cascadeplein 6,9726 AD Groningen) en West (Herman Gorterstraat 55,3511 EW Utrecht). Het ontwerp-aanwijzingsbesluit Vlakte van de Raan ligt ter inzage bij het provinciehuis van de provincie Zeeland en bij de vestiging van de Directie Regionale Zaken van het ministerie van LNV in de regio Zuid (Keizersgracht 5, 561 I GB Eindhoven) Op de internetsite www.minlnv.nl/natura2000 Op deze site zijn de ontwerpbesluiten van beide gebieden plus de achtergrondinformatie in te zien en te downloaden. Op de website www.noordzeenatura2000.nl vind u allerlei achtergronddocumentatie aangaande de be scherming van Natura 2000-gebieden op de Noordzee. v Inspreken U kunt uw zienswijze kenbaar maken vanaf 6 mei 2010 tot en met 16 juni 2010. Geduren de de gehele inspraaktermijn kunt u reageren op de ontwerpbesluiten. Uw schriftelijke reactie kunt u, onder vermel ding van de naam van het gebied waarop de zienswijze betrekking heeft, tot en met 16 juni 2010 sturen naar: Centrum Publieksparticipatie Natura 2000 La.v. <naam gebied> Postbus 30316, 2500 GH Den Haag Uw reactie kunt u ook via internet versturen: www.minlnv.nl/natura2000 Indien u mondeling wilt inspreken, wordt u vriendelijk verzocht dit voor I I juni 2010 kenbaar te maken aan het Centrum Publieks participatie, telefoon 070 456 96 03. Vervolgens zult u worden teruggebeld voor het geven van uw inspraakreactie. Wat gebeurt er met uw reactie? ledereen die een reactie heeft ingediend ontvangt een ontvangstbevestiging met daarin meer informatie over de vervolgprocedure. Mede op basis van de reacties neemt de minis ter van LNV uiteindelijk de definitieve besluiten voor de beide Natura 2000-gebieden. Op deze definitieve besluiten is geen inspraak meer mogelijk.Wel kunnen belanghebbenden te zijner tijd beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Als inspreker krijgt u bericht over het definitie ve besluit van het Natura 2000-gebied waarop u hebt ingesproken. Meer informatie Voor meer informatie over de aanwijzing van Natura 2000-gebieden kunt u op werkdagen van 8.30 uur tot 16.30 uur bellen met het gratis telefoonnummer van het LNV-loket: 0800 - 223 33 22.Tevens bestaat de mogelijk heid hier informatie aan te vragen De genoem de informatie is ook te downloaden van de internetsite www.minlnv.nl/natura2000. www.versluisenwiileboer.nl Arnesteinweg 27. Middelburg Tel.: 01 18 - 62 90 56 info@versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7