sport 129 Engelse criticasters Van Nistelrooij nog in de wachtkamer Bokser Roelofs maakt Van sprunde| is a||een °p pap'er n°g wetzeker zijn rentree in de ring m 'Er was geen enkel bewijs om te denken dat dit een goed team zou worden.' 25 dinsdag 4 mei 2010 «KiiufMwipiiimyi'imiiiiiiBii FC Twente-coach Steve McClaren door Fardau Wagenaar Enschede - Zie hem staan, de suc cestrainer van FC Twente. Steve McClaren, de kenmerkende lach op zijn gezicht. De schaal in zijn hand, op de schouders van zijn spelers na het duel met NAC Bre da. Hij heeft het onverwachte, bijna onmogelijke gedaan... De club kampioen van Nederland ma ken. Had hem dat in juli gezegd en hij had je vragend aangekeken. Are you crazy? Een dag later viert hij zijn verjaardag, maandag 3 mei 2010, maar het mooiste cadeau ontving hij een dag eerder al. „Ik wil genieten van dit moment, dit is zo overweldigend", zegt hij maandagochtend, net wakker na een magische avond en klaar om het feestgedruis weer in te gaan. De oudere fans die elke dag langs het trainingsveld staan, wachten hem op in Hengelo. Ze zingen 'Happy birthday', een ontroerend moment. De trainer haalt de schouders op als hij de koppen van de Engelse kranten hoort. 'King Steve', schrijft The Sun. 'Dutch Master', kopt de Daily Mail. Dat tabloid maakte hem na de uitschakeling met het Engelse team voor het EK in 2008 (tegen Kroatië in de stro mende regen) nog keihard af. Toen kwam de krant met de door de trainer zo gehate headline: 'The wally with the brolly', ofwel de sukkel met de paraplu. Die kop achtervolgde hem lang, tot zondag 2 mei 2010 om precies te zijn. The Times vindt dat McClaren eer herstel verdient door een 'provin cieclub de titel te brengen'. 'Van zero tot Hero', heeft The Guardian boven het succesverhaal gezet. Ste ve McClaren heeft zichzelf terugge- knokt. Terug naar de voorbereiding van FC Twente in de zomer van 2009. Naar de onzekerheid van een trai ner. Er waren zoveel vragen en zo veel twijfels. Want konden de nieuwelingen het vertrek van El- jero Elia, Edson Braafheid en Mar- ko Arnautovic wel opvangen? „Ik was bezorgd, er was geen enkel be wijs om te denken dat dit een goed team zou worden", zegt Mc Claren. „We gingen het grote onbekende tegemoet. Natuurlijk wist ik dat we kwaliteit hadden, maar er was veel veranderd. We waren belang rijke spelers kwijtgeraakt. Bryan Ruiz en Miroslav Stoch kwamen, maar we hadden geen idee wat zij zouden gaan doen. Er was weinig tijd om een geheel te vormen. Weet je, je hebt altijd twijfels, maar wij hadden er op dat mo ment meer." Het was zijn tweede seizoen bij Twente. Het eerste was een groot succes geworden, Twente eindigde als tweede, haalde de bekerfinale en overwinterde in Europa. Na de wedstrijd thuis tegen het Schalke 04 van trainer Fred Rutten in de cember 2008 had McClaren het tot in zijn tenen gevoeld: Twente en ik zijn een match. „Als nieuwe trainer zit je altijd met de nalatenschap van je voor ganger. Fred was nog overal aan wezig, bij de supporters en bij de mensen op de club. Na de zege op Schalke konden we verder. Twen te was over Fred heen, we kregen een nieuwe identiteit die avond. Het was een groots moment. Ken neth Perez en ik waren de nieuwe lingen bij Twente, we waren geko men om de club verder te helpen. Na Schalke zeiden we tegen el kaar: 'We kunnen nu allebei ver der."' De twijfels die de trainer in de voorbereiding kwelden, verdwe door Roel Wiche nen in de zomer van 2009 in Lissa bon, in de voorronde van de Champions League speelde FC Twente tegen Sporting. „Dat was een omslagpunt. Na die wedstrijd dacht ik: 'We hebben iets, dit team heeft iets.' Een paar weken later, thuis tegen Qarabagh, ruil den we de buitenspelers Ruiz en Stoch om. Ruiz naar rechts, Stoch naar links. Dat was een 'light- ball-moment', zomaar uit het niets kom je tot iets goeds. Het team kreeg vorm." Na de winterstop zakte de ploeg na een moeizaam begin nog even naar de tweede plaats, maar niet voor lang. Twente krabbelde op. McClaren maande de spelers tot rust. Zijn grootste cliché van het seizoen werd: 'It's a big game.' Elke wedstrijd is een grote wedstrijd. Maar ook het woord 'fo cus' is zeker honderd keer voorbij gekomen. Die aanpak werkte. Niet verder kijken dan de volgende wedstrijd, blijf geconcentreerd. „Na PSV-uit durfde ik voor het eerst te geloven in de titel. Die wedstrijd had alles in zich. Er was veel druk vooraf en ook tijdens de wedstrijd. We kwamen achter te staan, vochten terug en zetten een goed resultaat neer (1-1) tegen een topteam. Maybe we can do this, dacht ik toen. Na zo'n wedstrijd groei je, er komt geloof" En amper twee maanden later is het inderdaad McClaren die de schaal in zijn handen heeft. Niet Ajax, niet PSV, maar FC Twente. Zijn knuffel met de tot tranen ge roerde Perez na de wedstrijd was prachtig. Wat vorig jaar nog onmo gelijk leek, is waarheid geworden. McClaren is koning van TVvente. „Ik zie het als een beloning voor mezelf, de club, maar vooral voor mijn familie. Ze hebben zoveel moeten doorstaan, dit is ook voor hen." ZEIST - Pas na het komende week einde neemt bondscoach Bert van Marwijk definitief een besluit of Ruud van Nistelrooij in aanmer king komt voor een WK-selectie. De spits van HSV is de grote afwe zige in de groep van 26 spelers die volgende week de warming-up voor Zuid-Afrika begint met een trainingsstage in Hoenderloo. Vur- non Anita (Ajax) en Jeremain Lens (AZ), die beiden nog nooit voor Oranje speelden, zijn wel op geroepen. Het ontbreken van Van Nistelrooij lijkt erop te wijzen dat zijn kansen voor het WK slinken, maar Van Marwijk vindt die conclusie te voorbarig. „Ik heb enkele weken geleden uitgebreid met Ruud ge sproken en toen hebben we afge sproken dat ik hem tot het eind van het seizoen met rust zou la ten." De laatste speelronde van de Bundesliga is komend weekeinde. Volgende week dinsdag (11 mei) moet de bondscoach zijn voorlopi ge WK-equipe van dertig man bij. de Fifa inleveren. „Dan heb ik dus ook een besluit over Van Nistel rooij genomen." De 33-jarige aanvaller liet dit sei zoen doorsijpelen dat hij een ren tree in Oranje ambieert. Hij zei er wél steeds bij dat hij zich fit en scherp genoeg moet voelen en juist dat is vermoedelijk het breek punt voor Van Marwijk. De blessu- regevoelige Van Nistelrooij is bij HSV niet meer de dodelijke sluip schutter van weleer. Zijn kwalitei ten staan buiten discussie, maar grote vraag is of zijn huidige vorm en fysieke staat genoeg zijn om een concurrent voor de positie van aanvaller thuis te laten. De twee stages in Hoenderloo (10-11 en 13-14 mei) vormen een brug tussen de afgesloten competi ties en het trainingskamp van het Nederlands elftal in Oostenrijk dat op 19 mei begint. De internatio nals die nog actief zijn voor hun ploeg (Sneijder, Robben, Van Bom mel, Van der Vaart, Huntelaar) sluiten later aan. Van Marwijk ziet de sessies op de Veluwe ook als Ruud van Nistelrooij een lakmoesproef voor de talentrij ke jonge garde (Anita, Bakkal, Lens, Brama, Vlaar) en de spelers die dit seizoen weinig ritme opde den (Ooijer, Boulahrouz, Braaf heid). Ook Robin van Persie, die maandenlang van een enkelblessu re revalideerde, kan op een scherp oog rekenen. Uiterlijk op 1 juni moet de oranje chef zijn definitieve selectie van twintig veldspelers en drie keepers bij de Fifa indienen. Uitsluitend in het geval van ernstige blessures mag hij na deze datum nog ge bruik maken van oproepkrachten. De selectie voor Hoenderloo: 10/11 mei: Afellay (PSV), Babel (Liverpool), Bakkal (PSV), Boschker (FC Twente), Boulahrouz (VfB Stuttgart), Braafheid (Celtic), Brama (FC Twente), Elia (Ham burger SV), Engelaar (PSV), Heitinga (Everton), De jong (Manchester City), Kuijt (Liverpool), Lens (AZ), Mathijsen (Hamburger SV), Mendes da Silva (AZ), Ooijer (PSV), Schaars (AZ), Velt- huizen (Vitesse), Vorm (FC Utrecht, af hankelijk van play-offs). 13-14 mei: Afellay (PSV), Anita (Ajax), Bakkel (PSV), Boschker (FC Twente), Braafheid (Celtic), Brama (FC Twente), Van Bronckhorst (Feyenoord), Elia (Hamburger SV), Engelaar (PSV), Lens (AZ), Mendes da Silva (AZ), Ooijer (PSV), Van Persie (Arsenal), Schaars (AZ), Stekelenburg (Ajax), Velthuizen (Vitesse), Vlaar (Feyenoord), Van der Wiel (Ajax), De Zeeuw (Ajax). sinnHMHHjn door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Danny Roelofs maakt over een kleine drie weken zijn rentree in de ring. De 23-jarige bokser uit Middelburg komt op 21 mei in Bunnik in actie tijdens de voorronden van het Nederlands kampioenschap. De finales van het NK vinden een dag later plaats in het World Trade Center in Rot terdam. Roelofs stond lange tijd buiten spel. Eerst vanwege een gebroken pink, daarna vanwege zijn oplei ding bij de Luchtmacht. De twee voudig Nederlands kampioen in de klasse tot 91 kilogram is nu al weer geruime tijd in training en komt op 21 mei in een andere klas se uit. „Danny wordt nu een super zwaargewicht, dus in de klasse bo ven 91 kilogram", vertelt zijn trai ner Lambert Busby. „In Nederland was hij in de klasse tot 91 kilogram veel te sterk. Nu gaat hij in een an dere klasse boksen, die vooral in ternationaal gezien verschrikkelijk zwaar is. Je kunt dan Oost-Europe anen van 120 kilogram of zwaar der tegenkomen. Dat is te hoog ge grepen voor Danny." Roelofs heeft al een jaar geen par tij meer gebokst. De afgelopen tijd heeft hij zijn werk weer kunnen combineren met het boksen en is er hard getraind. In Bunnik - en als het goed is een dag later in Rot terdam - wil Roelofs zich weer la ten zien. Quincy Thomas, net als Roelofs een A-klasser, staat niet op de deelnemerslijst voor het NK. Busby: „Quincy heeft de afgelopen tijd niet hard genoeg getraind. Als je niet naar je trainers luistert, word je niet beter. En dan schrij ven we een bokser ook niet in voor het NK." MIDDELBURG - In het Zeeuwse tops- corersklassement is na afgelopen weekeinde weinig veranderd. Niek van Sprundel lijkt de titel nauwe lijks nog te kunnen ontgaan. De spits van Aardenburg staat nog steeds met een ruime voorsprong aan de leiding. Komend weekeinde worden er nog een aantal wedstrijden ge speeld in de vijfde klasse en ook hoofdklasser Hoek' komt nog in ac tie. Tot grote verschuivingen in het klassement zal dat waarschijn lijk niet leiden. Ook de plaatsen twee en drie lij ken vast te staan. Dennis Weijers van Robur en Pieter Bolle van We- meldinge hebben een grote voor sprong op spelers die nog in actie komen. De winnaar van het PZC-topsco- rersklassement ontvangt driehon derd euro. Voor de nummer twee ligt twee honderd euro te wachten en de nummer drie krijgt honderd euro voor zijn prestatie. klasse goals factor totaal 1 - Niek van Sprundel Aardenburg 3A zon 32 1,5 48 2 - Dennis Weijers Robur 5B zon 40 1 40 3 - Pieter Bolle Wemeldinge 4A zat 38 1 38 4 - Mark Minderhoud De Noormannen 3A zat 22 1,5 33 5 - Arjan Koopmans Rillandia 38 zat 21 1,5 31,5 6 Dennis de Nooijer RCS 1C zon 15 2 30 7 i Dennie Ie Comte Duiveland 2E zat 19 1,5 28,5 - Pieter de Munnik DFS 3A zat 19 1,5 28,5 9 Mats Willemse Bruse Boys 2E zat 18 1,5 27 10 - Adri van Hanegem IJzendijke 5A zon 26 1 26 Marcel Rooze Lewedorpse Boys 58 zon 26 1 26 t Josimar Pattinama Hoek HB zat 13 2 26 13 Ronald Zwager Duiveland 2E zat 17 1,5 25,5 14 4 Andreas Vroegop Smerdiek 4B zat 25 1 jl 25 Erik van Haaften Smerdiek 48 zat 25 1 25 4^ Rachid Bouhoudane Vosmeer 4B zat 25 1 25 Timmy Goossens Philippine 5A zon 1 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79